Aktuálně - Vánoční cukroví

Kdo by odolal sladkostem? Zvláš?, když je umí připravit sám

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 10. 2008 18:16

Ne na záda, ale je fakt, že čokoláda na peč. papír by taky nebyla marná. Prostě párátka jsou bordel.

Já už mám upečenou chaloupku z perníku, heč. Z IKEA.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrq 13. 11. 2009 17:53

Manželka tvořila tady: http://www.mujplan.cz/kategorie.php?id=42 třeba to někomu pomůže.
petrq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 11. 2009 20:19

ty medove trubicky me fakt zaujaly....dobre, diky :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 11. 2009 12:04

Cukroví dělat nebudu. Jednak to pořádně neumím a navíc o něj nikdo z rodiny ani moc nestojí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 11. 2009 15:39

Cukroví udělám od každého druhu málo. Zhotovím univerzální těsto, to se pak rozváží nejméně na čtyři díly a ty se ochutí - buď oříšky, mandlemi, nebo kakaem a z toho základu jde pak dělat všechno, počínaje vanilkovými rohlíčky a konče vykrajovaným oříškovým cukrovím. Dělám je malé, tak je toho dost. Různými náplněmi jde dosáhnout poměrně široké chuťové škály cukroví a každá dávka je tak nejvýš dva plechy. Netráví se u toho zbytečně moc času a cukroví je hned k jídlu, nepotřebuje rozležet a je moc dobré.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 2. 12. 2009 14:38

Já letos udělám perničky a sýrové tyčinky (hodně sýrových tyčinek). A šlus. Sladký moc nejíme, takže bych to stejně dělala jen pro oko a pro návštěvy a pak to vyhodila.

petrq: dobrý odkaz, zaujala mě jen ta mléčná čokoládka, tu děláme doma taky, ale navíc s oříškama a sypké suroviny mícháme dohromady a prosíváme a homogenizujeme jak diví (lépe se to pak vmíchává do rezpuštěného tuku).....výsledek je mnohem lepší, jemnější a prostě super....takže když mě to tak napadá, asi udělám letos i čokoládky :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 12. 2009 16:00

Já mám upečenou štolu (dvě malé, jednu dám přítelovo rodičům), dnes jsem pekla linecký a perníčky. Zítra upeču vanilkové rohlíčky a pak se chystám na kokosové kroužky a nějaké čokoládové cukroví. A týden před Vánoci upeču vánočku a udělám nepečené cukroví (hooodně včelích úlů :-D)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 12. 2009 13:30

Ale ale kohopak to tady vidím Danuško :pozor :-)) :!:

Včelí úly taky děláme je o ně u nás zájem, ale když se jí, ne když se dělá :-P .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 12. 2009 12:38

michee píše:Já letos udělám ... sýrové tyčinky (hodně sýrových tyčinek).


:tleskani Ano, to je i moje představa
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 12. 2009 17:55

Manzelka uz ma linecky testo udelany...coz mi zacina az nechutne pripominat blizkost Vanoc...no a ja abych zacal taky neco delat, abych nezjistil, ze na Novy rok uz neco vytvaret nema smysl :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 12. 2009 22:34

Já nic nechci, mám nově zazděný dveře a nehodlám je rozšiřovat! To je mor, tyhle cukrátka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 10. 12. 2009 09:57

Tak už jsem něco málo udělala (perníčky a vanilkové rohlíčky) a mám nachystaná těsta (na linecké, na vánoční sušenky a na mouřenínky). Ještě udělám čokoládku a pak hromadu sýrových tyčinek :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 12. 2009 12:40

Já mám hotové linecké, máslové cukroví s vůní pomeranče, vanilkové rohlíčky, perníčky, kokosová kolečka a kokosky. Příští týden budu toto cukroví zdobit a upeču vánočku a udělám hooodně včelích úlů :-D jo a ještě musím upéct dorta..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 12. 2009 18:42

dort na vánoce? povídej, přeháněj ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 12. 2009 19:42

Přítelovo tatík má 19-tého narozeniny, takže místo vymýšlení dárku mu upeču čokoládový dort :D a dám mu štolu, kterou jsem pekla na začátku prosince.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků