Jak vybrat UPS

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Benjamin 26. 10. 2011 19:03

Zdravím,
mám dotaz - podle čeho mám vybrat UPS (popřípadě doporučte přímo značku a typ). V zásadě nejsem nijak extra náročný - stačí mi asi relativně levný typ, spíš mi jde o to, abych nekoupil něco, co ve výsledku nebude plnit svoji funkci.

Co si myslíte třeba o tomhle modelu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83052
Naposledy upravil kejki3 dne 27. 10. 2011 18:08, celkově upraveno 1
Důvod: Nastaveno Důležité
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 10. 2011 01:41

1. Záleží na konfiguraci tvého počítače. UPS musí být dostatečně výkonné na to, aby utáhl tvoji sestavu + případné periferie po dobu několika minut.

2. Záleží jaký typ UPS chceš. Nevěnuji se oblasti UPS nějak extra, ale co jsem se o to zajímal naposledy, tak se UPSky dělily na off-line a on-line (a nevěřím, že se od té doby něco nějak zásadně změnilo).

Jinak se všeobecně chválí UPSky od APC. Aspoň zde na fóru.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MiK 27. 10. 2011 03:47

Eaton jsou vynikající UPS, v současné době pravděpodobně na vyšší úrovni, než APC
Důležité parametry pro volbu UPS:
- příkon zařízení
- doba zálohování
- komunikace
- požadovaná kvalita výstupu
- vlastnosti vstupního napájení (podpětí/přepětí, skokové změny, čistota sinusovky...)
Např. zvolené zařízení je určené pro kancelářský počítač, krátkou dobu zálohování řádově v minutách při nekolísajícím čistém vstupním napětí.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Benjamin 27. 10. 2011 14:31

Díky za odpovědi - několik minut v principu stačí. V Praze proud až tak často nevypadává, jde spíš o to být na to nějak připravený a nepřijít o rozdělanou práci pokud to nastane.

Nepotřebuju ani extra pokročilé možnosti komunikace se zařízením, ale předpokládám, že se umí spojit přes příslušné API se systémem a případně mu říct, že běží na baterii, která brzo dojde.

Kvalita výstupu by měla být taková, aby s ním zdroj v PC dokázal pracovat.

Co se týče požadavků na kvalitu vstupu - předpokládám, že běžné problémy typu přepětí dokáže odfiltrovat. Nepoběží v žádných extrémních podmínkách.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2011 14:36

Nenapsal jsi typ/hw konfiguraci ani počet zařízení, které budou připojeny k UPS.
Nevybral sis nic v konfigurátoru APC ani jinde?
Benjamin píše:Nepotřebuju ani extra pokročilé možnosti komunikace se zařízením, ale předpokládám, že se umí spojit přes příslušné API se systémem a případně mu říct, že běží na baterii, která brzo dojde.

Pouze typ
milsimr píše: on-line

Tohle je jen tupá cihla:
milsimr píše: off-line

Správný postřeh:
Benjamin píše:Kvalita výstupu by měla být taková, aby s ním zdroj v PC dokázal pracovat.

Každý UPS není kompatibilní s každým zdrojem.

Btw:
Nehledáš. Co Ti říká tlačítko HLEDAT vpravo nahoře?
Výběr UPS se tu už řešil mnohokrát. Viz např.:
viewtopic.php?f=920&t=1106845
viewtopic.php?f=920&t=1083051
viewtopic.php?f=920&t=1136757
atd.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 27. 10. 2011 15:22

Je to jeden počítač se 400W zdrojem (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40556), který ale zdaleka není zatížený naplno. K tomu 2 monitory s deklarovaným příkonem kolem 30W každý.

Jsem si ovšem dost jistý, že on-line vs. off-line se týká způsobu zapojení baterie a reakce na výpadek. I jednoduché UPS jde většinou připojit přes USB do počítače. Šlo mi o to, že nepotřebuju žádnou pokročilou konfiguraci nad rámec systémového power managementu, ani vzdálenou správu a pod..
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2011 15:32

Příště to napiš do úvodního dotazu.
V tom případě by měl stačit APC Back​-UPS CS 650EI:
APC Back​-UPS CS 650EI
http://www.apc.com/resource/include/tec ... ku=bk650ei
Krátkodobé špičky nad 400 W zvládne lehce.
Pokud bys zatěžoval daný PC dlouhodobě na 100 %, bylo by vhodnější zvolit UPS > 750 VA.

Btw:
Nepleť si pojmy:
on-line x off-line x line-interactive
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 10. 2011 16:48

Viz http://www.apcmedia.com/salestools/SADE ... _R5_CZ.pdf

Ta APC Back​-UPS CS 650EI je ale tupá cihla, ne?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2011 17:45

On-line stačí:
Benjamin píše: I jednoduché UPS jde většinou připojit přes USB do počítače.

Line-interactive tazatel nepožaduje:
Benjamin píše: nepotřebuju žádnou pokročilou konfiguraci nad rámec systémového power managementu, ani vzdálenou správu a pod..
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 10. 2011 18:17

Milanr1 píše:On-line stačí:
Snad Off-line, ne?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2011 01:39

<OT>Tak už se rozhodněte .. :-D<OT>
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 30. 10. 2011 20:22

Milanr1: Nechci vypadat nevděčně, ale zcela upřímně řečeno si nejsem jistý, jestli trochu nevtipkuješ.

on-line x off-line x line-interaktive se týká způsobu zapojení baterie, neříká to vůbec nic o schopnostech komunikace a konfigurace.

Asi ve výsledku pujdu do toho, který jsem odkazoval v úvodním příspěvku. Má všechno co potřebuju a vypadá celkem rozumně...
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 28. 1. 2012 14:02

Nejlepší jsou UPSky od APC - ale pouze řada Smart. Mají sinus na výstupu a kvalitní elektorniku. Nejsou nejlevnější, ale je opravdu lepší si připlatit. Nebo koupit nějakou starší Smart-UPS na Aukru, hodit do ní nový baterky (nejsou to žádný speciální od APC, klasika olovo dostupný třeba v GM electronics), práce asi na 3minuty a máte mnohem větší kvalitu než nově koupenej šmejd a zároveň za menší cenu.
Zrovna nedávno jsme koupil Smart-UPS 750VA asi za 1500kč + baterky za 700 a mám krásnou UPS, která se ještě nedávno prodávala asi za 7000Kč. Teď se prodává prakticky ta stejná, jen má vepředu jinou "masku"

http://www.alza.cz/apc-smart-ups-750va- ... 5.htm#foto

Líbí se mi, že při připojení k PC se chová jako akumulátor u notebooku - bez instalace jakýhokoliv SW se dole ukáže v trayi baterka a píše kolik minut zbývá
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Schumi248 29. 2. 2012 12:00

Zdravím,

riešim podobnú záležitosť - výber UPS pre domáce použitie (1 PC).
PC:
ZD: Gigabyte P67A-UD3P-B3
CPU: Intel i5-2500K @ 4.5 GHz
RAM: 8 GB DDR3
VGA: Gigabyte GTX570
Zdroj: Corsair 600W Builder Series CX600 V2
Monitor: LG FULL HD 23 palcov

Ide mi hlavne o záložný zdroj pre tento PC, t.j. aby som mal čas na zálohu údajov v prípade výpadku el. energie (aspoň 10 minút).
PC je teraz zapojený cez prepäťovú ochranu Bandridge.
Budem rád ak mi poradíte konkrétne UPS ktoré sa hodí na moje použitie.

Vopred ďakujem za reakcie, Tomáš
Schumi248
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků