mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 19:59

Ahoj, koukám nějaký den po týhle bance. Rád bych přešel od čs k nim... Přijde mi zbytečný platit každej mesíc asi stovku za nic + bych u mabnky udělal ten jejich spořící učet - 3,5% urok... Což teda samozřejmě neni žádnej zázrak, ale nákou stovku to taky hodí, tak proč ne - tak 4/5 výplaty by chodilo rovnou tam..

Máte s touhle bankou nějaký zkušenosti?

zatím nemužu najít chybu. bezplatný jsou sice jen 3 výběry za bankomatu měsíčně, ale bankomat jsem využil všehovšudy asi 5x v životě, takže to mě netrápí..

Podobně to mám s tím, že nemaj pobočky, tak přesně nevím jak to funguje, když budu chtít vyzvednout nějaký větší obnos penez, pani na přepážce v letnanech mi říkala, že maj jakoby smlouvy s jinýma bankama, kam človek příde a výber provede, ale zase nevim přesně... Pro mě to nevýhoda neni, nechodim vybírat každej stovky tisíc.... řekl bych spíš jednou v řádu let.. :)

Díky za příspěvky. Zdá se mi to celkem solidní, ale jsem člověk co naletí na všechno, tak se ptám :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 11. 3. 2008 20:00

Na finexpertu je asi milion témat o mBank, zajdi tam.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 20:01

OS: Díkes, jdu tam :) taky mě to mohlo napadnout :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:04

Jsem u nich od zacatku, nicmene zatim jsem svuj druhy ucet nemohl zrusit, protoze za

a) nemaji sipo
b) nijak si k nim neulozis ani nevyzvednes hotovost

a) + dalsi veci vyresi od dubna.

s b) nic delat nebudou a o tom ze by meli nejaky smlouvy s jinyma bankama ohledne vyberu/ukladani hotovosti nic nevim.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 3. 2008 20:05

já si to teď zřídil. zařízení pohoda (10 minut na netu, ihned sem jel do pobočky, tam dalších 10 minut) a už jsem si tam hned poslal prvních 20 000 (což je limit co mam v netovym bankovnictví KB nastavenej) a dneska dalších 20 000. No a uplně v pohodě, dorazilo rychle, bez problému.

To netovy bankovnictvi je takovy jednodussi a rozhodne treba tomu od KB nesaha ani po kotniky. Ale ja to vyuzivam pouze jako sporici ucet pro cast penez (jistota ze o ne neprijdu). Jako hlavní účet bych to IMHO nepožíval.

A dvě věci co mě překvapili - inetový bankovnictví je chráněný jen číslem a heslem - žádné certifikáty nebo ověřování po telefonu jako u jiných bank. (převody už jsou tučim jištěné telefonem). A druhá - ty chudáci na pobočkách tam mají ještě polský soft (puvodem polska firma) a tak se to pro ně docela náročný :D
jannnn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:05

btw: maji vlastni forum na svem webu,kde i odpovidaji zamestnanci mBank, pocti si i tam
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 20:06

kibitz: Mě to právě řikali no.. Schválně jsem se na to ptal.. Řikám, když budu chtít vyzvednout peníze dejme tomu na auto, to budu muset chodit vybírat po bankomatech po 20 000,- ?? A vona: ne to ne :D a už začla to svoje... tohle je tak měsíc zpet.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:07

jannn: mne jisteni IB prijde absolutne dostatecny (bez tvyho mobilu si nikdo neskrtne)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 20:09

Máte rádi hotovost a vkládáte ji rádi? Práce s hotovostí je náročná na čas i na zpracování. A hotovost je drahá. Moc drahá. Jenže bez hotovosti se zatím neobejdeme, a proto existují v bankách pokladny. Všimněte si maličkosti: jak začali družstevní záložně Fio přibývat klienti, zavedla nový poplatek, který do té doby neexistoval: příplatek při vkladu 30 a více kusů mincí je 2 % z vkládané částky, min. 100 Kč. A každý vzdělaný člověk dokáže pochopit proč. Nenechejte se vyvést z omylu. Slovo zdarma je bezplatné do doby, než se náklady zvýší nad únosnou mez. Pojďme dál. Klienti mBank rychle objevili, že kromě bankomatů se kartami mBank dá hotovost vybrat zdarma na pobočkách bank, které akceptují karty Visa. A že těch poboček je! Služba se jmenuje cash advance a je pro klienty zdarma. Dobrá služba. A pro banku drahá, moc drahá. Češi jsou vynalézavý národ a uvidíme časem, zda mBank některé poplatky nepřehodnotí vlivem svých aktivních klientů. Ani bych se nedivil. A bylo by to špatně? Nikoli.
kousek z clanku na mesec.cz
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 3. 2008 20:09

ja nerikam ze je nedostatecny, jen treba oproti KB se kterou mam nejvetsi zkusenost, je "horsi". jasny ale ze i ten telefon je jistota dostatecna.
jannnn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:11

Hm, tak aspon vim jak se dostat k hotovosti a muzu ucet u GE zrusit :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:11

A vlastne nemuzu, to neresi ukladani penez :?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 3. 2008 20:12

V blize nespecifikovane dobe maji v planu zavest "vkladomaty" tzn neco jako bankomat, do kteryho by se ale penize vkladali...

ovsem osobne to moc nadejne nevidim
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 20:14

kibitz: tohle řeší jenom výber no. Otázka je jestli se za to neco platí.. Copak jednorázový poplatek třeba kilo, to je jedno.. Ale aby to nebyly nějaký procenta...:) Ukládání penze jde prej vyřešit taky.. Ale to já naštestí nepotřebuju :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 11. 3. 2008 20:14

Kibitz píše:V blize nespecifikovane dobe maji v planu zavest "vkladomaty" tzn neco jako bankomat, do kteryho by se ale penize vkladali...

ovsem osobne to moc nadejne nevidim


proč? tak to já tomu docela věřim. Je podobný jak když platíš neco v alze :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků