Vidlák na cestách aneb prokletá D1

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 9. 7. 2018 20:14

Zdravím :-)

Pojedu asi za 14 dní ze Šumavy do Kroměříže - příjezd do Kroměříže neděle navečer (15-18h) a zpátky buď následující pátek večer (odjezd +-20h) nebo v sobotu ráno...

Sice jezdím napříč republikou pravidelně, ale v jiném směru a jelikož jsem v Brně nějakej čas nebyl, jde mi o to, jaké jsou zkušenosti s průjezdností především D1 ve zmíněných datech a časech, kde se vyplatí sjet a kde je to už v pohodě. Pojedeme s dětma a chtěl bych se vyhnou tomu, že zvostanem zasekaný několik hodin v nějaký koloně, která se dá nějak rozumně objet a kde už je spraveno a vyplatí se pokračovat po zrychleném tankodromu... a o kolik mne to k předpokládanému času jízdy s běžnými zastávkami (3,5-4h) zdrží.

Předem díky za odezvu těch, co tam jezdí pravidelně a znají taje aktuální dopravní situace na trase Strakonice, Tábor, Brno, Kroměříž.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 7. 2018 20:17

Pokud nebude bouračka, tak bych určitě nesjížděl
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 7. 2018 20:19

Mno dobrá, a případný trvalý omezení mne oproti průjezdu jako kdyby nikde nic nebylo zdrží zhruba kolik? Ohledně nehody mi nezbyde nic jinýho než mít na rádiu zapnutý TA, protože nemám na mobilu aplikaci který by tohle řešila...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 7. 2018 20:25

V nedeli vecer bude maly provoz tim smerem. V ten patek to same.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 7. 2018 20:28

Navíc v tvém termínu bude už jen jedna uzavírka za Humpolcem, ostatních 6 bude už zrušeno, takže v tebou vyjmenovaný den a hodinu bude jako krájení čokoládového dortu nahřátým nožem.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 7. 2018 20:34

S Favoritem si ani nevsimne, ze jede pomalu navíc :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 9. 7. 2018 20:47

Strakonice v rekonstrukci.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 7. 2018 20:54

Goes: Mello: mno směrem Brno-Kroměříž asi jo, ale večer je až příjezd, odjezd bude teda neděle po obědě a to směrem k Brnu pojedou lufťáci domu, ne? Mno každopádně je to zatím poměrně pozitvní zpravodajství :-)


Jarda: Fávo letí jako vítr... vzhledem k tomu, že pod kopcem ho musím rozdovádět na 150 abych udržel do kopce 130, tak víc předjíždím, než bych byl předjížděn... ovšem to není závodění, ale taktika udržení slušného rychlostního průměru i ve stoupání, kterou musím na kopcovité R4 využívat abych se nemrnil jak lempl:-) D11 už je pohodová, tam pětku nevyndáš a D1 jak kde... jenže já byl v Brně naposled před dělším časem a to byla ta dálnice poměrně tragická...

Já První: Strakonice jsou teď katastrofální... rozkopaný cplt že se nedá hnout, všechny hlavní proudy jedním pruhem na semafor... jedinej směr co se dá relativně normálně projet přes Strakonice je Vimperk-Plzeň
Naposledy upravil pech. dne 9. 7. 2018 20:56, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 7. 2018 20:55

No však jen *****, no ;-)
Ja to mam jednoduchy, jezdim po okreskách a tesim se nad Mohelnicakem na syrečky, když jedu na dalny vychod :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 7. 2018 21:01

Jarda: mno ono s tím právě nejde jet plynule 130 pokud jsou velký stoupání... - to potom docházej koně a je třeba využívat setrvačnosti... Ale je to zdatný stroj... 105 jela prázdná mnohem hůř, než Fávo ve kterým je naložená celá naše rodina :-) Takže když 1,3 konstrukčně z poloviny 80. let pořád obstojí v dnešním dálničním provozu a základní verze některých svých nástupců i mírně překonává... Je to uznání hodná vizitka :-) Výhodou je taky to, že to můžeš dlouhodobě drtit "furtplnej" a tomu motoru to neublíží (jako třeba HTP)...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 9. 7. 2018 21:08

V neděli odpoledne/večer bývá plnější úsek Vyškov-Brno. Pak se odpojí Poláci na Vídeň a do Prahy je to víceméně v klidu.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 10. 7. 2018 09:49

JardaB píše:...tesim se nad Mohelnicakem na syrečky, když jedu na dalny vychod :-P

To je zas co?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 10. 7. 2018 10:50

No mně tu kuci poradili jet na Šumavu z Brna přes Znojmo a rakouskou stranu a bylo to dobrá volba. Zpátky jsem jel už normálně na D1 od Velké Bíteše, ale dostat se na ni byl porod. D1 v sobotu večer byla ok před měsícem.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 7. 2018 10:58

Jouda.II píše:
JardaB píše:...tesim se nad Mohelnicakem na syrečky, když jedu na dalny vychod :-P

To je zas co?

Neznas syrečky nebo Moravu? :-P
https://motorest.sumpersko.com/11882/na ... -tvaruzku/ tady to skoro nikdy nevynecham ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 10. 7. 2018 11:07

To fakt neznám. Sváču dávám U Tety nad hřebečským tunelem. Podniková prodejna tvarglů (ale i sýrů jiných výrobců) je v Holomócu naproti orloji. Tam, když vlezeš, máš na půl dne zabitý čichový buňky
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků