Kombik kolem 150k na cesty

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kapr99 14. 9. 2017 09:43

Ahoj,

Je pomalu na case rozloucit se s "Rencou" a poridit neco na cesty.
Prace mi ted umoznuje jezdit po "zakaznikach" po cele CR( i Slovensko)

Tak se chci pozeptat co by tak bylo nejlepsi za kombi kolem 150 k +-
Koukal jsem na vsechno mozne a da se sehnat snad vsechno od Fabie az po 5. BMW ...(jasne to bude za 150 prus*r)

Koukal jsem i na 3. radu BMW 2006+ ale tam jsou jen 2,0 a ty jsou pry hodne poruchove a 325-330 za 150k je problem...
BMW diky tomu ze ve firme ho maji vsichni a mel bych vyreseny servis (ne tedy kdyz koupim za 150k 5. ktery se vysype za par dni motor ) :D
Kapr99
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 14. 9. 2017 10:02

Nejhorší možná volba - 150 tis. Kč, kombík, a nafta kvůli cestování. Takových aut bude spousta a v různých technických stavech. Ještě nějak zúži výběr. Chceš automat, manuál, šikovný serepetičky typu xenony, navigace, vyhřívaný sedačky, park. kamery/senzory, 4x4, tempomat, apod.? Já bych určitě, pro cestování za každýho počasí a podmínek, neslevil z bi-xenonů, hlídání mrtvýho úhlu, rozumně silnýho motoru (100kW +, asi určitě naftu, co?), ideálně 4x4, vyhřívaný sedačky, tempomat (ideálně adaptivní, ale to v téhle cenové hladině asi nehrozí), asi bych uvítal automat, ale není to podmínkou.

Já bych se poohlížel po:

Ford Mondeo IV. 2.0 - 2.2TDCi
Citroen C5 2.0HDi
VW Passat 6 2.0TDi
Renault Laguna III. 2.0dCi
Škoda Superb II. 2.0TDi CR
Naposledy upravil speleo dne 14. 9. 2017 11:32, celkově upraveno 1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 9. 2017 10:03

Idealni volba, koupit BMW za 150 a jezdit s nim pracovne po statech
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 14. 9. 2017 10:11

To BMW jsem jen tak nahodil.
Sam ho ani moc nechci pac 2.0 motory jsou poruchove a vsude jich jsou i za 120k mraky(proc asi)
Na Mondeo jsem koukal a libi se mi i jsem s nim chvilku jezdil.
Z tech veci co jste vypsali asi nepotrebuju nic.
Jsem zvyklej na Megana II 1.6 benzin takze zadny luxus...
A ano vim ze za 150k je to presne ten blbej limit..ale kdyz bude neco za 170k tak to taky nebude strasny.

Spis mi jde o to na jaky auta koukat.
Jinak diesel asi kvuli spotrebe ale osobne bych radeji benzin ale to by asi neslo navic kolem 150 jsou vsude jen nafty a benziny spis az kolem 200k

Jinak jsem uz koukal na Passaty 6 ale to chce az po lednu 2008 tam uz jsou spolehlivejsi motory(2.0 Tdi CR)
Kapr99
Nováček

Odeslat příspěvekod jamaco 14. 9. 2017 10:26

Vždycky si říkám co je to za firmu která má působnost po celé ČSR a nemá na to aby svým lidem pořídila auta.. Ale to nic..
Šel bych cestou střední třída (pohodlí) diesel 2,0 (na dlouhé pravidelné cesty obzvlášť pokud jsou po dálnici je to nepřekonatelná kombinace spotřeby a výkonu a menších otáček motoru) koukal bych mimo koncern mimo prémii (evidentně na to není bůhví kolik peněz, tak je zbytečné preplacet lidi co nic jiného nejsou ochotni koupit) C5, laguna, 508 (cena?) a tak.. Kouknout jestli něco mají Korejci, mozna nějaká vyvonena Croma..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 14. 9. 2017 10:30

Za kilo 50 si najdi nejaku Lagunu peknu.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 14. 9. 2017 10:31

Alfa 159 s 1.9Jtdm nebo 2.4Jtdm.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 10:38

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod speleo 14. 9. 2017 11:31

clany píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/6/17447171?goFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list


Se starším dvoulitrovým atmo benzínem bude jezdit dálnice tak za 8-9l, což není úplně ono. Stejnou práci, ale mnohem pocitově lepší (Nm) udělá kdejaká 2.0 nafta a se spotřebou o 2l menší a to nepočítám dojezd. Benzín tak 600km, nafta bez větší snahy přes tisíc.

Docela by se na to hodil Superb II. 2.0TDi 103kW, ale ten nebude za 150 a když, tak to bude plečka.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 11:34

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 14. 9. 2017 11:42

Mám pěknýho SAABa :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 14. 9. 2017 11:55

Kapr99 píše:Na Mondeo jsem koukal a libi se mi i jsem s nim chvilku jezdil.
Z tech veci co jste vypsali asi nepotrebuju nic.
Jsem zvyklej na Megana II 1.6 benzin takze zadny luxus...
A ano vim ze za 150k je to presne ten blbej limit..ale kdyz bude neco za 170k tak to taky nebude strasny.

Spis mi jde o to na jaky auta koukat.
Jinak diesel asi kvuli spotrebe ale osobne bych radeji benzin ale to by asi neslo navic kolem 150 jsou vsude jen nafty a benziny spis az kolem 200k


Nespecifikoval jsi, kolik toho a jak či kde chceš najezdit a co skutečně v autě upotřebíš. Já jezdit každej den stovky kilometrů, tak z výbavy trvám na xenonech (bi- jsou ještě lepší), jednoznačně tempomatu, vyhřívaných sedadlech, automatický klimě (ale to maj většinou už všechny střední třídy), lepších sedadlech (tzn. vyšší výbavy). A pochopitelně nafťák, ideálně 2.0 aby se to moc netrápilo a byla tam trochu rezerva. Hoděj se zadní couváky (u kombíku určitě), vyhřívaný přední sklo. Všechno tohle většina výše jmenovaných splňuje, takže jen vybrat nejzachovalejší kousek, no....
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2017 12:20

970ka píše:Mám pěknýho SAABa :-)

Konkrétně?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků