Vysoka teplota chladiacej kvapaliny

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 16:58

Ahoj chlapci,potrebujem poradit.Mam Audi A4 rok 2004 1,6 benzin.
Pred par dnami mi zrazu zasvietila na palubovke cervena kontrolka chladiacej kvapaliny.V servise po otvoreni kapoty v nadrzke nic nebolo,ale ked otvorili nadrzku,zrazu sa vyvalila voda naspat.Tak si mysleli,ze vadny uzaver,pretlakovano a bude to v pohode.Lenze po par km sa mi zacala voda varit.Vybrali mi termostat,behala som par dni bez neho v pohode.Teplotu ukazovalo od 50-70.Topenie islo.Po vymene termostatu to vydrzalo pol dna.Vecer zacala svietit zlta kontrolka elektroniky motora a dnes rano sa mi zasa prehrievala voda.Ked som otvorila kapotu,tak v nadrzke nic nebolo.Len som pocula obcasne bublanie.V servise usudili,ze to bude vodna pumpa.Po vybrati zistili,ze ta je vporiadku,tak to vraj bude hlava.Asi prasknuta alebo kriva,ci co.Vadne tesnenie pod hlavou vylucili,vraj by to bolo vidno.Tak som im povedala,nech to daju vsetko naspat,vyberu ten meneny termostat a budem behat bez neho.Ked bol vonku,auto nemalo s teplotou ani unikom kvapaliny problem.Co to moze byt?Som bezradna a aj v servise chcu hlavu vybrat a dat na rentgen,to je tak na tyzden.Beriem to ako poslednu moznost.Vdaka za rady a nazory.
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 11. 2008 17:01

Termostat může být klidně vadný. Třeba i několik za sebou. Není Made in Poland? :D V servisu se dělá běžně tlaková zkouška chladícího systému. Asi se jim nechtělo
Naposledy upravil Petr1968 dne 6. 11. 2008 17:02, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 11. 2008 17:01

no jelikoz nejsi schopna udelat doma nic adekvatniho, tak zbyva jedine to dat do servisu. Rady bez moznosti jejich aplikace jsou k nicemu. a v podstate tu ani zadne rady nejsou. Je to treba poradne prozkoumat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 17:37

V servise je auto doteraz.Objednavali tam original termostat Audi,ale ci je made in Poland netusim.;) Chcem len pocut nazory,co to asi moze byt,kedze v servise si stym nevedia rady a strielaju od boku.Ci sa s niecim takym niekto uz stretol.
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 11. 2008 17:39

Když na to nestačí v servisu,tak v Garáži to přes net vyřešíme. Jsme vodborníci :D Objednávali original termostat znamená co?? Že tam před tím nebyl original? 8-D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 17:50

Nie.To znamena,ze aj predtym tam bol original z vyroby a nenahradila som ho lacnym neznackovym dielom,ale odporucanym vyrobcom.
Ono bezny ludia co behaju na aute,je jedno akej znacky maju tiez nejake skusennosti.Tak sa preto aj tu pytam na nazory.Nechcem po vas opravu,len myslienku.;) Snad nechcem tak vela...
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 11. 2008 19:17

Myšlenka :hm Je to rozbité :D Je tam prostě díra ,netěsnost,která za vyšší teploty je zřejmě větší a tama to utíká :D Udělají tlakovou zkoušku a je to.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 19:45

Zajtra im to skusim navrhnut.Pre upresnenie.Kde to moze byt rozbite?Som v tom predsa len lama...
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 11. 2008 19:56

? Ptáš se kde může být díra? To fakt nevím.Nejsem věštec. Někde je trhlina v hadici,někde netěsní svorka,teče chladič,vodní pumpa. Atd. Říkají,že těsnění pod hlavou to není,takže to nebude ani prasklý blok. Zrušíme servisy a zavedeme ON LINE garáž servis :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 6. 11. 2008 20:19

když vyměnili ten thermostat,tak to odvzdušnili a dolili to?
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 11. 2008 20:22

Určitě.Přece jsou to odborníci 8-) Mít doma rampu,tak mě v servisu neuvidí :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 20:38

Ci to odvzdusnili netusim.Na druhy den rano,co mi termostat menili mi pri startovani zapipala kontrolka a v nadrzi na zmes tam nebolo skoro nic.Po telefonickom hovore do servisu mi povedali,nech tam dolejem liter destilky,ze tam boli asi vzduchove bubliny a tak tam nebolo dost kvapaliny.Tak som potom zacala pochybovat,ci to vobec odvzdusnovali.Doliatie vody nepomohlo.Po par km sa to zacalo prehrievat a voda mi zasa zmizla.Kam,netusim.Zajtra tam poobede po auto idem,tak sa na to este opytam.
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 6. 11. 2008 20:39

Petr1968:si ji udelej,ja mam ted pucenej takovej bazmek - sou to takovy dva najezdy svareny z par trubek ze stary postele a na kazdy je polozena fosna,najede se na to a da se bez problemu delat na cemkoliv na podvozku,zatim sem na tom zkousel felcku,favo a mercury a zadnej problem...
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 6. 11. 2008 20:48

odvzdušnuje se to tak,že se vydělá segrovka od čidla vody a čidlo se opatrně vytáhne a jak jde voda tak se tam zase vsune,anebo jezdi bez víčka a po zahřátí dolej a dej víčko.Co olej,je čistý. :hm
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jessica 6. 11. 2008 20:52

Olej je cisty.Uvidim,ked mi vyberu ten termostat,ci to bude zasa OK.
N95,SE P1,iPhone white,HP dv6690+Eee PC1000H,Audi A4
Jessica
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků