2.0 MPi 85 kW zkusenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kruch 22. 7. 2005 10:17

Zdravim,
uvazujeme o koupi oktavky 2.0 85 kW pro prestavbu na LPG a chci se zeptat jestli s ni mate nekdo nejake zkusenosti, hlavne me zajima spotreba (benzinu, pro jistotu :) ) ?

Asi to nebude zadnej tygr, ale bude v tom jezdit zenska, ktery vyhovuje tah odspodu...

Mockrat diky!
kruch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 7. 2005 10:26

Priprav se na slusny tah odspodu ala TDi a 8L na 100 pri velmi defenzivni jizde. 11 - 12L pri sviznejsi jizde. Prumer je nekde mezi :-) Tento motor znam z Golfa3, ale doufam ze velke rozdily oproti O1 nejsou..
_DAVE_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 22. 7. 2005 10:53

Tento motor se tady jiz probiral, projdi si starsi diskuze.
Sef ho mel v aute (O1 4x4), jezdil dost svizne (vetsinou okresky) a kolem 8-8,5l, takze s tou spotrebou, jak uvadi _DAVE_, to podle me nebude tak zhave.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 22. 7. 2005 11:01

bude....zalezi na noze, je to pomerne spolehlivej motor,necekej od nej zadny trhani dlazby,je to spis klidnej tahavej a ne moc tocivej motor.pokud pojedes vylozene jako setrilek pojedes i za 7l prumer pocitej tak kolem 8,x ale jakmile od toho budes chtit sport. jizdu tak to za prve kdovijak nepojede a za druhe to bude pekne zrat,tech 12 a vic litru neni nic divnyho,zalezi na tvy noze....
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Octavia TDI 22. 7. 2005 12:06

Tenhle motor se tu už probíral - přečti si to.

Ve zkratce Ti řeknu asi toto: O1 2,0 85 kW jsem měl přes 5 let. Fakt je, že nejezdí špatně, spotřeba jakžtakž - dlouhodobě kolem 8,5 litru. Ale rozhodně bych Ti ho nemoh doporučit - v mým případě jsem měl dost velkou spotřebu oleje (kolem 4 litrů na 15 tis. km) a moc si nerozuměl s elektronikou auta. Odešla váha vzduchu a elektronika čas od času hlásila i jiný chyby. Při prodeji ojetýho auta mi v servisu řekli, že to je nejhorší motor, co se do octavie dával a já nemám důvod tomu nevěřit.

Jasnou jeho nevýhodou je i to, že se O1 s ním moc dobře neprodává. Já ji jako novou kupoval za 560 tis. a po 5 letech to spadlo na 175 tis. A podle bazaru na nízký ceně má vinu zas a opět motor. Kdyby tam byla 1,6, bylo by to o jiným, nemluvě o tom, kdyby tam bylo TDI.

Jak jsem řek, 2,0 bych si nekoupil a nikomu bych to ani nedoporučil. Je to akorát jistota starostí. Ale třeba má někdo jinej názor - ber to jen jako mou zkušenost.
Octavia TDI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chucky 22. 7. 2005 12:10

proč zrovna dvoulitr?? takove lidi nepochopim. proc nezvolis 1,8 20v ktery ma 92 kW == budes platit mensi povinne ruceni, mit vetsi vykon a nejspis stejnou spotrebu..... o turbo verzi ani nemluve...
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 22. 7. 2005 12:15

Tak konkretne 1.8 92kW je snad jeste horsi motor nez 2.0 85kW. Odspodu nejede, zere jak tank.
Duvod? Spatny navrh hlavy motoru, 3 saci ventily se biji, spatne plneni. Zachranilo to az turbo a pokud doporucit 1.8, tak prave s turbem.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 22. 7. 2005 12:19

to je pravda. ale i tak nejspis lepsi volba nez 2,0.... ja osobne bych volil turbo verzi... ale kdyz jsme u atmosferickych, tak to sem netaham...
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Octavia TDI 22. 7. 2005 12:23

1,8 bez turba je fakt ještě větší šílenost, než 2,0. Žere jak nezavřenej a nic moc jízda. Jak známo škodovka právě motorem 2,0 nahradila 1,8 bez turba....
Bez debaty 1,8T je motor báječnej.
Octavia TDI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chucky 22. 7. 2005 12:24

ma 1,8 20V atomsfera vetsi spotrebu nez 2,0 ????
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 7. 2005 12:25

Ja bych spise klonil k 2.0. Ta 1.8 byla hodne tociva a na klidnou jizdu se nehodi. 2.0 je vyrovnanejsi a stylem jizdy se blizi k TDi. Navic vyse je psano: "bude s tim jezdit zenska ktere vyhovuje tah odspodu".. Je to jasne. :-)
_DAVE_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyBee 22. 7. 2005 12:27

S 1.8 20V 92kW jezdim uz 5 let a spotrebu velkou nema, to mi ver. Na okresce jsem schopny jet za 5,5l(nejen podle PP), Prahu jezdim tak za 6,5-7l, na dalnici si vezme vic, ale dlohodoba spotreba je nekde kolem 7l, nejezdim jak zavodnik, to je fakt, ale i pri sportovni jizde(nekdy me to chytne) jsem se nedostal pres 10l/100km.
Lancia Lybra SW 1.8 VVT
JohnnyBee
Nováček

Odeslat příspěvekod chucky 22. 7. 2005 12:29

tak jak to teda je? :D
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2005 12:30

Johnny: napis do Skodovky, muzes jim delat jezdici reklamu, protoze prahu s 1.8 jezdit za 6,5-7l to leda v noci a bez semaforu. A 10l pri sportovni jizde? No asi neni sportovni jizda jako sportovni jizda.
anonymni

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 7. 2005 12:35

Souhlasim s goesem, jednou jsem jel jako spolujezdec v te 1.8-20V OV - PRAHA a zpet. A za 7L to fakt nejezdi. :-)
_DAVE_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků