Chobotnice

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Červík 7. 2. 2007 18:38

Mám je moc ráda a dávám si je na dovolené, ale jak je připravit v našich podmínkách? Jedla jsem naloženou v kyselém nálevu, v oleji i grilovanou, která mi chutná nejvíce, ale jak ji připravit, tady mám mezery!?
Obrázek
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 7. 2. 2007 21:50

Chobotnice doma nedelam, ale mam je rada, kdyz jsem na dovolene, tak je rada ochutnam. Znam je jako smazene krouzky, ale i jako dusene, treba jen na cibulce + s paprikou + cesnekem+ rajcaty, anebo grilovane. Pozor, chobotnice se musi minimalne hodinu varit, jinak je tvrda jak guma. :)
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 2. 2007 09:00

No vida. Mám mezeru ve vzdělání :-) Chobotnice jsem vlastně nikdy nedělal. Ale díky za tip, něco zkusím ... až bude čas ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 8. 2. 2007 16:03

iva píše:Chobotnice doma nedelam, ale mam je rada, kdyz jsem na dovolene, tak je rada ochutnam. Znam je jako smazene krouzky, ale i jako dusene, treba jen na cibulce + s paprikou + cesnekem+ rajcaty, anebo grilovane. Pozor, chobotnice se musi minimalne hodinu varit, jinak je tvrda jak guma. :)

Ivo, nepleteš si chobotnici s kalamáry?
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 9. 2. 2007 22:35

Ne, myslela jsem chobotnicky, male chobotnicky se take muzou upravovat jako smazene do krouzku, stejne jako kalamary, nebo sepie. (apropo chobotnice, sepie, krakatice, vsechno jsou to hlavonožci)

Posilam jeden receptik pro inspiraci....

http://www.royalmenu.cz/tip-sefkuchare/74/restaurace/recepty/smazene-krouzky-z%C2%A0chobotnice-.html
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 10. 2. 2007 09:32

Škoda, že my můžeme připravovat, jen z těch mražených, těm "čerstvým" bych v našich podmínkách moc nedůvěřovala.
Není nad rybičku nebo chobotničku čerstvě ulovenou. Ten horní obrázek je přímo z lovu chobotnic.
Ale receptík vyzkouším. Díky za info.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 10. 2. 2007 13:57

Červíku, tady ti posilam tip, jak jinde upravuji a jedi cerstve ulovene chobotnicky :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=24DBkkugIPU
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 10. 2. 2007 17:25

PROBUH. Ti tomu teda davaji. Myslim, ze na chobotnicky uz v zivote nesahnu. Do haje, vzdyt se jim to v puse musi jeste hybat. No moc se mi to nelibilo, jeste, ze jsem u toho nejedl.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 10. 2. 2007 17:47

No, jsou to prostě čuňochové. Ještě že nejsem octopus, to bych měla třeba taky nůžky v zádech.
Obrázek
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 10. 2. 2007 23:11

Kdepak, prasečí je prasečí.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 11. 2. 2007 14:13

Já mám čuňocha v mrazáku kvůli svému drahému, ale na prasečí se nemůžu ani podívat. Bléééé....
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 9. 5. 2007 17:49

Nemůžu si pomoct ale řízek je řízek :mrgreen: Kam se na to hrabe nějaká chobotnice..
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flees 4. 6. 2008 20:39

jak to vubec chutna? k cemu to prirovnat? a co krevety ty chutnaji jak? abych mel predstavu
flees
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 12. 2008 09:53

marz píše:PROBUH. Ti tomu teda davaji. Myslim, ze na chobotnicky uz v zivote nesahnu. Do haje, vzdyt se jim to v puse musi jeste hybat. No moc se mi to nelibilo, jeste, ze jsem u toho nejedl.

Velebnosti držte mě jdu blejt 8-P (viz. Helena Růžičková, slunce ,seno..)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 12. 2008 09:54

MichaelJackie.S píše:Nemůžu si pomoct ale řízek je řízek :mrgreen: Kam se na to hrabe nějaká chobotnice..

Moje řeč :lol: :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků