Jak udělat steak?

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod x-plode 30. 8. 2009 03:14

ja vzdy kdyz v praci delam stejk ze svice tak zhruba 4cm vysoky stejk jemne namasiruju hrbetem ruky zakapnu ol.olejem pridam hrube mlety pepr,necham 5 min. odpocinout.nikdy NESOLIT sul vaze vodu tudiz stavu,jemne pokapu panev olejem.nejlepe tezka litinova dobre vede teplo.zprudka opecu cca 3 min z kazde strany stahnu plamen a necham cca 1,5 dojit pod poklici a dosolim zjemna dobra pomucka zkusit stejk otlakem prstu kdyz zatlacis na maso a nevrati se zpet je este vevnitr krvavy,pokud pruzi je medium,pokud nejde stlacit je propeceny. neboj chce to trosku experimentovat.hodne stesti. jo a do toho vypeku je dobry dat c.vino nebo sherry i konak je fajn jak psal kysela rybka
x-plode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 8. 2009 11:21

Takhle dělat chutě! Aúúúú
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 8. 2009 18:28

Určitě vyzkouším, už se těším, steaky mi moc chutnají, jen škoda, že málokde ho umí udělat dobře. Někde na mě čučí, že chci rare, ani neví,k co to je :-|
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-plode 1. 9. 2009 00:11

nekde v restauraci fakt cuci kdyz na ne vybafne clovek ' rare ' hodne lidi si mysli ze jsou jen tri stupne upravy ale je jich 5 rare-krvavy,medium rare-mirne krvavy,medium-stredne,done-propeceny,wery well done-hodne propeceny. on je dobry pomocnik vpichovy teplomer na rare bys mel mit vnitrni teplotu lehce pres 50 stupnu.
x-plode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foxtrot 28. 11. 2009 11:24

Já běžně dělám steak takto: opepřím, naložím na čas do oleje, hodím pak na rozpálenou pánev na maximum a dělám tak 2,5 min. z každé strany. Na závěr ještě dám odpočinout do trouby, zabalené v alobalu. Výpečky lze zalejt ("deglazovat" ;-) ) vínem.

Ale ...když hodím maso na rozpálenou pánev, tak se trochu připálí, místy zčerná. Co pomůže? Dělat ho na maximum minutu z každé strany a pak na menší teplotu ještě jednou? Nebo rovnou na nižší teplotu ty 2,5-3 minuty?
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirkwood 28. 11. 2009 11:50

Dnes se chystám udělat steaky, ale teď jsem si uvědomila, že při včerejším naložení jsem udělala jednu blbost.. Maso jsem osolila :-/ pomůže, když ho před přípravou opláchnu?
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 28. 11. 2009 12:10

Zase to tak neprožívej, nech je tak.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 28. 11. 2009 12:12

Dobře no, jen jak jsem zvyklá solit každé maso, tak jsem automaticky osolila i tohle. ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 28. 11. 2009 17:15

Nemá smysl je oplachovat. Už je takhle nech.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 29. 11. 2009 11:43

Stejně jsem je *****..., takže příště snad budu chytřejší..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macabe 18. 4. 2010 14:23

P1000494.JPG
P1000493.JPG
P1000491.JPG
P1000489.JPG
P1000486.JPG
P1000485.JPG
Přílohy
P1000484.JPG
P1000483.JPG
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foxtrot 19. 4. 2010 07:53

foxtrot píše:Ale ...když hodím maso na rozpálenou pánev, tak se trochu připálí, místy zčerná. Co pomůže? Dělat ho na maximum minutu z každé strany a pak na menší teplotu ještě jednou? Nebo rovnou na nižší teplotu ty 2,5-3 minuty?

Stává se mi to taky. Pomůže buď trošku snížit teplotu rozpálení, nebo ji stáhnout alespoň až poté, co dám maso na pánev.

Nemáte někdo tipy na to, jak udělat dobrou omáčku ke steakům z toho, co zůstane na pánvi, příp. v alobalu po odpočinku v troubě? Většinou mi na pánvi zůstane olej a v něm plavající žmolky (v horčím případě uhlíky ;-] ) z marinády ...
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spartas 19. 4. 2010 15:04

Bodejť by se ti to nestávalo taky, když odepisuješ sám sobě.
spartas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod btw 19. 4. 2010 15:38

macabe - nějak to nemůžu poznat, to je hovězí? Jaká část? Není to na stejky moc tvrdé?

foxtrot - já to zaliju smetanou, nechám probublat do správné konzistence a případně to vezmu přes cedník :)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxtrot 19. 4. 2010 20:11

Sakra, no jo, odpovídám sobě ... už jsem byl nějak unaven :-D
foxtrot
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků