Obal vs. realita :)

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod michee 18. 5. 2008 21:50

mokus: tak to bych si opravdu asi nedala
jinak já jsem k těmto chlazeným pokrmům nějak nenašla cestu - měla jsem je párkrát a vždy mě totálně zklamaly - uvnitř bylo něco podivně zdeformované, co zdaleka nepřipomínalo to lákavé papů z obalu a navíc chuťově mě to také nenadchlo. To si raději koupím pribináčka :D.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansol58231 15. 2. 2010 01:14

Sice je tohle téma o obalu a skutečnym vzhledu potraviny.

Ale všimly jste si taky že mnohdy je obal krásně dlouhej a širokej a hodně nafouklej ale když pak si třeba ošaháte nanuk tak je malej akorát tak do dlaně.

Nebo chipsy pytel je velkej nafouklej ale po otevření je tam toho sotva čtvrtina.
Hansol58231
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 2. 2010 08:54

No u tych chipsov to viem pochopit. Keby to nebolo nafukle, tak by sa to pri prevoze a prekladani v sklade a inde polamalo na drobne kusky. Ale urcite je tam aj to, aby to bolo lepsie predavatelne. Vela mnozstva za malo penazi.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 15. 2. 2010 10:23

Dneska zase něco vyplodili na iDnes.....popravdě nic z toho nekupuju a ani nebudu. Je to mazec co se u nás prodává, a smutné je to, že to lidi kupují ve velkým a chutná jim to.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 2. 2010 15:20

Ono by jim to možná ani nechutnalo, ale když není srovnání. Znám lidi, kteří si pochvalovali i taková zvěrstva jako bramborovou kaši z prášku - do té doby než jsem jim předhodil tu skutečnou; znám bohužel i lidi, kteří v životě nejedli jiný hovězí vývar než ten z kostky ...

Člověk, který se živí celý život výrobním salámem těžko pochopí, že šunka může být lepší.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 24. 4. 2014 20:35

Kolega v praci mi hovoril, ze si kupil kysle ryby v polsku na veceru, ze to bol to 7decovy pohar, vstrede oblepeny etiketou. Tesil sa ze bude mat poriadnu veceru. Ked ho otvoril, tak kysle ryby boli iba navrchu a nadne pohara. Potom to bolo prenho predrazene a bol naviac hladny. Vnutri cez etiketu bola len kapusta a cibula.
U nas stoji obed v restaurcii 3,5€ a v Polsku polovicna davka v prepocte 7eur.

Ale v polsku nieje vsetko zle. Ticinky Twix, presne take ako u nas aj chutovo tam kupil za 43centov. U nas sa daju kupit za 72-80 centov.
Acidko rajo 450ml stoji u nas 95 centov a v polsku 1000ml stoji len 85 centov a chutovo je na nerozoznanie, ten isty vyrobca.

Ked porovnavam aj ine zapadne krajiny EU
Ten isty retazec vo viacerych krajinach ma rozdielne ceny toho isteho vyrobku.
A ceny niesu nastavene podla zivotnej urovne a priemerneho platu obyvatelstva, ale nejako divno. Ci sa chcu v niektorej krajine viac nabalit niektori v retazi predaja? Alebo stat sa stavia k podnikatelom zle a snazia sa zarobit vyssou cenou.
K nam chodia lacno zo zapadu aj zo slabsich statov nekvaline potraviny a predavaju ich draho. Nasich vyrobcov to polozi.
Zostava len pestovat a chovat pre vlastnu obzivu, alebo kupovat od znamych s domacej produkcie.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků