Houbaříte?

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 23. 9. 2007 10:44

Chodíte na houby? Já dnes asi v 9 vyrazil a nestačil jsem je sbírat. Naplnil jsem košík a usoudil jsem, že stačilo. Našel jsem pár podborováků, bedel a mraky klouzků. Nevýhoda je, že v lese to bylo jak na promenádě.

A co vy? Chodíte se nadýchat čerstvého vzduchu do lesa?
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 9. 2007 11:42

Jasně že ano, i když letos jsem houbaření zatím moc nedal. Troufám si tvrdit, že houby docela znám, takže sbírám (a samozřejmě jím :-) ) i houby o kterých jiní ani nezavadí. Doufám, že porostou ještě koncem září - to bych se do lesa měl dostat
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 23. 9. 2007 12:45

Bohužel nechodím, není nálada (energie), i když tam by asi byla, jen se tam dostat :roll: :D . Jinak každý rok miluji hříbkovou bílou omáčku s knedlíkem, to bych se mohl už**t a letos jsem ještě neměl :cry: . Ale maminka přinesla už spousta hříbků a neměla čas jí udělat a pozvat mě. Děda dnes našel taky košík. Tak snad se poštěstí a dám si jí i letos. Pusa se už třese... :D
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 24. 9. 2007 10:55

houbaříme a rádi, včera jsme byli a takoých hub jsem už dlouho neviděl - pohříbky, koloděje, babky, nachovýtrusový, pravý hřib, klouzci, bedly, růžovky, kozáci, křemenáči... no prostě paráda, v lese nikde nikdo a hub spousta, teď je zpracováváme....
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 9. 2007 01:02

bohuzel moc ne...driv jsem chodival, ale jak se furt stehuju, nemam kde, neznam zadan mista......mozna zas nekdy, az pojedu kolem mist, kde vim, ze rostou :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 27. 9. 2007 19:31

no zlehka, byl jsem letos tříkrát a nějaké ty hříbky jsem vzal a udělal s přítulkou fajn houbovou sekanou ;)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 29. 9. 2007 21:19

Zatím nee, ale zítra ráno jdu s přítelem a jeho tátou. Podle toho jak budeme úspěšní, tak rozhodneme co s tím.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 30. 9. 2007 07:39

Tak na Slánsku jsou klouzci už plevel. Rostou i na cestách po cca 10-30ti kusech. Je jich tolik, že je lidi skoro už nesbíraj.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 10. 2007 02:51

Máte někdo nějaký zajímavý recept na houbové jídlo?
Já osobně dělám:
- houbového kubu
- kulajdu
- bedlu na česneku
- smažené bedly / hříbky
- smaženici
- houbový guláš
- masákovou drštkovku
- houbové rizoto

dále pak
- houby jako přílohu k ovarovému kolenu a jablkovému křenu (ve slaném nálevu)
- houby nakládané do octa
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 4. 10. 2007 13:24

taky chodím a rád, akorát sbírame jen hříbky a pod. Bedly moc nemusim. Jinak ale letos by se opravdu dalo chodit s kosou. Naposled sem byl ted o vikendu a dosli jsme jen kousek od kraje lesa a meli jsme plne dva kose krasnych cerstvych hribku... takze jsme se i se sousedem meli :-) Ja miluju rizky z nich... no a pak samozrejme maso na houbach, prave hribky do bramboracky a tak...
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 4. 10. 2007 21:52

Tak už jsem byla v lese houbařit a dařilo se. Doma se udělala má oblíbená polévka (navím jak se jí říká, ale je z mléka, brambor, hub, vejce a octa) a také kalsická smaženice a zbytek se podusil a dal do mrazáku jako zásobička až se bude dělat maso na houbách.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 10. 10. 2007 09:21

Slonik: ještě bych doplnil houbové karbanátky a houbovou polívku (zeleninovo-bramboračku s převahou hub)
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 7. 2012 15:45

zdravím, nevíte - rostó už hóby? :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 7. 2012 20:12

sakra nikdo tu není :-l .. no tak já to risknu a dávám si o dovolený! budíka na 5:00 :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků