Sbarro

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 8. 2007 13:01

Nedávno jsem si všimnul dalšího fastfoodu, tentokráte v italských barvách. Ochutnal jsem a musím říct, že je to dobrý počin, tedy další rychlé občerstvení, kde se podává skutečné jídlo a ne jen ohřáté/osmažené polotovary. V nabídce je několik druhů pizzy (od klasické tenké až po "plněnou" - takový slaný koláč), špagety + několik druhů omáček, jídla z kuřecího masa, coby přílohy špagety, rýže, italské brambory, dále pak ravioli, tortelini a podobné mňamky z italské kuchyně. Samozřejmostí je i pestrá paleta salátů (zeleninové i těstovinové + ovocný).

Ceny jsou relativně přijatelné - když srovnám relace, tak jsou podle mého dojmu pod úrovní McD a KFC - například: 200g špaget + 150g omáčky je za 60,-; 170g kuřecí špíz + 200g italských brambor za 99,-, saláty se pohybují okolo 50-60,- za 200g porci. Pizza je tuším od 45,- do 59,- za tenkou, ta plněná stojí 74,-. Moc fajn je i to, že saláty a přílohy nejsou šizené (před zákazníkem je zváží).

Co se mi hodně líbilo?
- šíře sortimentu
- chuťové parametry jídla
- čerstvost
- poctivost porcí
- rychlost obsluhy (prakticky se nečeká)
- přijatelné ceny (v relaci s ostatními fastfoody)

Co naopak dojem trošku kazí?
- servíruje se na plast a jí se plastem
- personál má občas problémy s češitnou
- na propagačním videu, které promítají převládá azbuka
- šmelí s DPH (i jídlo "eat in" účtují ve snížené sazbě DPH)

S plastem se asi nic neudělá, to ostatní se doufejme časem usadí.

Takže, pokud budete mít hlad a uvidíte následující logo, http://www.jrfowler.com/SbarroLogo.JPG , tak tam klidně své peníze utraťte. Myslím, že nebudete zklamáni.

P.S. Co jsem ochutnal:
- kuřecí plátek na z jedné strany připečený k jakési "palačince" (69,-)
- italské brambory (30,-)
- řecký salát (50,-)
Celkem za 149,-

Ekvivalentem v McD by mohlo být 9 ks kuřecí nugety (79,-) + velké hranolky (35,-) + 2x zahradní salát (40,-) - tedy 154,-

Ekvivalent KFC pak může být 5ks strips (69,-), velké hranolky (35,-), garden salát (39,-) - tedy 143,- (s tím, že salátu i hranolků je o něco méně).

/edit: odstraněn jeden překlep (chybějící slovo)
Naposledy upravil Slonik dne 27. 8. 2007 17:37, celkově upraveno 1
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 26. 8. 2007 14:35

Slonik
Moc děkuji za info. Tohle mě moc láká, i obměna sortimentu ze kterého mi je u zmiňované konkurce zle, uvidíme jak se jim vydařilo prostředí a příjemnost. Nevím kde jsi byl ty, ale v týdnu mám cestu do Prahy, četl jsem myslím v paláci Flóra měla být otveřena první tato "restauračka". Tak se tam snad zastavím a vyzkouším. Už se mi sbíhají sliny... :)
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 8. 2007 17:34

Vinetou1: ano, je to v Paláci Flora. Co se týče prostředí, tak tam není co vymýšlet - je to prostě jeden podnik v řadě fastfoodů, které tam jsou vedle sebe.

Zkus to, je mě tam docela chutnalo, jak jsem již psal výše.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sbarro 14. 10. 2007 22:31

Děkujeme za kladné hodnocení, další restauraci Sbarro můžete navštívit v OC Nový Smíchov, tentokrát můžete vyzkoušet koncept "bufet". Můžete si sami nandat na co máte chuť, cena za 100gr je 33 Kč.
Dejte vědět, jak se vám to líbí.

Tomáš Zahradník
Ředitel provozu Sbarro CZ
sbarro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iva 15. 10. 2007 23:13

Tak jsem na té Floře byla, bylo to ve všední den zhruba v 17,30 hod. Vybírala jsem z nabídky, co jim viselo na tabuli nad hlavami. Nejprve jsem požádala o Lasagne, to mi obsluhující (muž + žena) s úsměvem sdělili, že nemají, tak jsem je požádala o šunkovou pizzu, když mi už s chechotem a vzájemnými pohledy po sobě opět sdělili, že ji taky nemají, tak jsem beze slova odešla a šla se dorazit do KFC, protože tam má člověk aspoň tu jistotu, že mu neřeknou NEMÁME. To je můj první dojem a asi i poslední. Šunkovou pizzu seženu v Tescu na Národní třídě i v 11 hod. v noci :roll:
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andilek 21. 10. 2007 13:06

Ano u KFC se Vám to nestane, že Vám někdo odpoví nemáme!Proč asi?Na tuhle otázku si dokáže odpověd každý sám :) myslím že k tomu není co dodávat....Ve Sbarru mají sice tabule nad hlavou co vše nabízejí, ale jak mi bylo vysvětleno, upoutávky na jídla jsou standartní, není možné vše co visí nad hlavou obsluhujících denně nabízet (nato jsou prostorově omezeni). Nejlépe je se podívat na jídla a na vytrínách visí denní upoutávky. Chodím se tam denně stravovat a je mi milejší mít každý den něco jiného a čerstvě uvařeného než stále jedno a to samé od KFC nebo MC ohřáté v mikrovlné troubě!!!!!
Sbarro prostě stojí to zato....
Andilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 3. 2008 15:40

Dneska jsem poobědval ve Sbarru v OC Nový Smíchov. Prostředí standardní (nákupní centra jsou +- stejná), na rozdíl od Flory se ale jí nerezovými příbory z porcelánu. Personál vše bedlivě sledoval a zákazníky "rozhrabané" bufetové mísy byly okamžitě dávány dopořádku. Mile potěšila denní polévka (dneska měli žampionovou) a taky malá pozornost - parmazánový rohlík zdarma.

Dal jsem si polévku a na talíř jsem nandal velmi slušnou porci kuřecího masa, lákavou směs fazolkových lusků, červených fazolí a červené cibule, trošku italského bramborového salátu a ještě dušenou zeleninu s brokolicí.

Za porci jídla, kterou jsem skoro nemohl sníst (pravda, poslední dobou jím málo) jsem zaplatil 155,- . Takže bych mohl být bez výhrad spokojen.

Humorné bylo pouze placení - pokladní neuměla téměř slovo česky, neměla dost drobných na vrácení na pětistovku a vrátila mi místo 300,- pouhých 30,-. Ale zaučovala se a po té chybě okamžitě zasáhla její kolegyně, která na její práci dohlížela, takže jsem se nemusel ozvat. Čili ani s tím nemám problém - zaučování pracovníků je nutné dělat v provozu. Čili podnik má u mě další plus za dobré čerstvé jídlo, za slušný sortiment a další mínus za jazykovou vybavenost personálu. Nejsem xenofobní, jen se prostě při nákupech v České republice chci, aby se mnou personál hovořil česky.

Celkově se mi koncept bufetu líbí více než "servírované jídlo". Cenově to vyjde +- stejně (Cesar salát je levnější v bufetu - 150g vyjde na 49,50 místo 60,-; Terijaky je zase levnější servírované - 50,- proti 66,-, špíz je levnější v bufetu - 56,- proti 69,- a podobně. Výhodu bufetu vidím hlavně v tom, že si na talíř můžu nandat co chci, v množství jaké chci a mohu si i pojednat kompozici pokrmu. Takže Sbarro na Smíchově navštívím brzy znovu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ŽanetaPetrásková 19. 7. 2012 11:40

Mě Sbarro moc nevyhovuje, některé věci jsou dobré ale některé jsou například stejně drahé jako v normální restauraci.
ŽanetaPetrásková
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků