Mc Donald's a nové Chicken McNuggets: hrůza!

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 11. 2006 20:49

Vím, že fastfoody tady na Šéfkuchaři většina lidí nemusí. Také tam nejím denně, ale občas se takový podnik hodí.

U McDonald's si dávám prakticky jen Chicken McNuggets. Takové ty kousky kuřete, kde je aspoň trochu náznak, že zdrojem bylo maso. K tomu omáčku. Myslím, že se to dá jíst.

Dal jsem si je i teď o víkendu, zvědavý na novou recepturu, kterou se McDonald's chlubí v aktuální tiskové reklamní kampani. Výsledek? Hrůza všech hrůz. České Macy se přiřadily ke svým zahraničním pobočkám, kde se McNuggets už dlouho nedaly jíst. Těstíčko je tvrdé, nekřupavé, jakoby několik dnů staré. Dříve to byl pravý opak, v rámci možností to bylo dokonce dobré.

Je to opravdu stejné jako v zahraničí. McNuggets jsem zkoušel v Rakousku, Německu, Číně a Rusku. A při tom velebil české fastfoody.

Není tady někdo z branže, kdo ví, proč český McDonald's skončil se svým chutným receptem a nahradil ho touto hrůzou?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod game_over 13. 11. 2006 21:27

z branže sice nejsem a do mekáče taky nechodim, ale mohlo by to být v rámci standartizace včech těstíček, aby byly opravdu všude stejné( asi stejně hnusné jak říkáš) :)
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 11. 2006 23:50

Sauron: Já teda protestovat nebudu, protože jsem v puse už hodně dlouho neměl ani ty staré ani ty nové. Ale kamarád, který tam chodí docela často na ně taky nadával. :-D

Pokud jsou obsahem kuřecí prsíčka (dříve to byla pravděpodobně směska stehýnek a něco málo kůží), tak bude výsledný produkt pravděpodobně o dost sušší, méně šťavnatý. Tím by se možná dala vysvětlit i ta tuhost (nejspíš suchost) těstíčka. No ale jenom teoretizuji, protože jsem to nejedl a ani jíst nehodlám.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 18. 11. 2006 19:06

Jo, vsim sem si, ze tam maji nejaky novy, ale jak tak ctu, tak zustanu u sve klasicke sestavy 2xcheeseburger+tasticka+cola :). Maso sice normalne soro vubec nejim, ale po tech Cheeseburgerech z McDonald's se muzu utlouct :) Nechapu, co proti McD porad vsichni maji : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod lehtinen 18. 11. 2006 20:38

Dnes jsem to okusil ve Vídni, ale blééé
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 12. 2006 16:07

mousefromhouse: no na cheeseburgerech vzniká závislost velmi podobná závislosti na heroinu. takže to možná bude tvůj případ :-D (ber to s nadsázkou)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 2. 12. 2006 16:12

Snad ne :) Vydrzet bez nich mi zas takovy problemy nedela, ale kdyz jdu kolem meca a mam hlad a cas, tak si rad dam :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 12. 2006 11:05

Ještě, že v takových podnicích nejím :) Radši to ani nebudu zkoušet.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 4. 2. 2007 00:37

Ja si obcas dam ty stare ty nove ani nechci
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnP 7. 6. 2007 12:52

Mě ty nové chutnají (a moc), nepřipadají mi to špatné. Jinak do MC Donaldu chodím 2-3x do roka
JohnP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 7. 2007 10:17

nedavno jsem si je dal a musím jen souhlasit ;) je to hrůza, chutná to jak polystyrén...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 3. 4. 2008 20:08

Také jím jen Chicken McNuggets + hořčicová omáčka :) ty dřívější byly opravdu lepší, ale tyhle se také dají, pokud je má člověk hned po vytažení z fritury. Jen mi nějak nesedí ta doba, že by ta změna byla už před rokem a půl? Já měl za to že to proběhlo loni v létě..
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 3. 4. 2008 20:52

měl jsem tak před měsícem a zas mi připadají jedlejší...
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 3. 4. 2008 22:15

já do mekáče chodím většinou ráno, tady ve Zlíně v tu dobu tam skoro nikdo není, všechno se smaží na objednávku, takže jsou v pohodě :)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 4. 2008 11:26

Ono je logické, že ty staré byly subjektivně chutnější - bylo v nich mnohem víc tuku. Jinak je mi to celkem šumák - nejdl jsem ty staré a nejím ani ty nové.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků