Super size me

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod tessie 23. 2. 2006 11:07

Chtela jsem se zeptat, jestli jste už viděli dokument Super size me o retezcich fastfoodu a jejich dopadu na lidske zdravi a co si o tom myslite.
Ovlivnilo vas to tak, ze byste nektera jidla omezili? Ja osobne vedela, ze to jidlo neni zrovna nejzdravejsi, ale kdyz clovek nevidi primo ty dopady, tak to jde mimo nej...
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 23. 2. 2006 23:02

Ten dokument som nevidel. Mozno mam stastie ze mi jedlo z fast-foodu nechutna...
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 2. 2006 01:19

Nevidel, ale mohlo by to byt zajimave....nicmene moje chut je vetsinou silnejsi, nez do jake miry by me ovlivnil nejaky porad v TV :)

A kdyz jsem videl ten nazev "SUPER SIZE", okamzite se mi vybavilo neco takoveho: :-D

Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 24. 2. 2006 20:29

Caddy: ta fotka je trefna:-) Ale Super size me neni porad v TV, ale celovecerni dokument a zatim bezi jen v kinech. A kdybys videl, ze ten clovek, za mesic ztravovani pouze v McDonalds pribral 17 kilo a jeho jatra byla na urovni tezkych alkoholiku, tak by ti to mozna aspon trosicku tu chut zkazilo :wink:
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 24. 2. 2006 21:31

Caddy: Občas si hambáče dám,ale tohle je hnus.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 2. 2006 22:48

Pavel Mareš: tohle je hnus hlavne kvuli zpusobu pojidani....kdyz si odmyslim toho cernocha a predstavim si ten hambac na taliri, tak se mi sbihaji sliny :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 2. 2006 22:49

tessie: fuj, na to radsi preventivne nebudu koukat :))))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 25. 2. 2006 20:06

No,to maso na talíři si dovedu představit,ale určitě ne s takovýmhle kusem pečiva.Housky.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 2. 2006 12:44

Ten film je docela dobrej. Jako určitá náhrada filmu poslouží i studium nutričních hodnot pokrmů v McD (na druhé stránce prostírání) a k tomu trocha představivosti ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 4. 2006 14:46

Slonik píše:Ten film je docela dobrej. Jako určitá náhrada filmu poslouží i studium nutričních hodnot pokrmů v McD (na druhé stránce prostírání) a k tomu trocha představivosti ;-)>/quote]


A ještě k tomu umět sčítat a vědět, že doporuřená dění dávka kcal je u běžného muže 2600 a ženy 2400. Když si člověk spočítá kolik je toho v jednom meníčku a nedejbože zvětšeném, tak se dostává minimálně na poolovinu až 2/3 dení dávky, což je na jedno jídlo docela hustý.

Celkově papal přibližně dvojnásobek denní dávky energie a v poměru k tomu málo bílkovin (vysvětluje to ztrátu svalové hmoty viz dále), vlákniny atd.

Docela hezký je to, že Mc salát je stejně kalorickej jako BigMac :shock:

Ten film opravdu doporučuji, chlapec sice nepřibral 17, ale 9 kilo, ale jakým způsobem:
1. týden: + 3
2. týden: + 3
3. týden: - 0,5 (úbytek svalové hmoty)
4. týden: + 4

Každý doktor považuje takhle rychlé přibývání/ubývání na váze za nebezpečné. Játra jako alkoholik měl po dvou týdnech.

Játra dostával do normálu dalších 8 měsíců, a 7 kilo shazoval 7 měsíců a ty poslední 2 kila dalších 9.

Není to film jenom o McDonaldu, je spíš celkově o tom, proč je USA nejobéznější stát na světě a proč jou jejich dětičky tak tlustý.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 8. 4. 2006 16:02

Ve Francii se nejčastěji jí v McDonalds,protože ty tam maj otevřeno téměř neustále.A Francouzi američany velmi rychle doháněj.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 4. 2006 10:31

mnam :))
Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 28. 7. 2006 10:50

On mozna mel jatra na urovni alkoholiku, ale:

Byl vegan
Jedl jenom Super Size
Jedl to k snidani, obedu, veceri

Pochybuju, ze tam nekdo chodi na obed. Navic Super Size je asi tak 5x vetsi nez nejvetsi porce u nas ;)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peroxid 28. 7. 2006 11:45

no ale aj tak by som si dal hambac
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra
peroxid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 6. 8. 2006 15:05

Jirk4: vegan nebyl... ale jeho přítelkyně.
Na naše poměry to samozřejmě není, ale v Americe je opravdu spousta lidí, kteří tam chodí i několikrát denně (oběd nevyjímaje) a velikost SuperSize si taky nenechávali ujít (dokud jí nestáhli z nabídky). Tam je to problém. Jen se bojím, aby se tento fenomén nerozšířil i sem..
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků