Čínské restaurace a čínská bistra, ano, nebo ne?

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod Slotter_Colombo(smazano) 14. 1. 2006 10:27

Chodím do Hong Xia na Rajské zahradě u metra. Obrovské porce, ceny od 50-ti korun. Hovězí kong pao s rýže - 65,- Kč, křehká kachna s rýže - 109,- Kč. Mňam. V textu nemám chyby, přesně tak to stojí v jídelním lístku :D

A co vy, jak Vám chutná v čínách?
Slotter_Colombo(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 14. 1. 2006 10:43

Rád využívám čínskou restauraci v Brně na Běhounské ulici. Slušná cena, dobré jídlo, dokonce prý dopadla dobře při nedávých kontrolách. Vadí mi tam dvě věci - mohli by dělat větší porce a občas tam obsluhujou děti, což mi není dvakrát příjemné. Ale stejně si tam občas zajdu :)

A v bisterch si taky občas něco koupím jako nouzovku Takže ano :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 10:56

Ano, cina tvori asi nejvetsi dil meho jidelnicku mimo domov...same vyhody: Dobre jidlo, porce, po kterych neni hlad, ceny v pomeru k tomu temer smesne...ani bistrum se nevyhybam, je to super...hlavne se clovek opravdu naji...za polovinu menu u mekace, kde to spis podrazdi zaludek.....
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Merlin 14. 1. 2006 11:30

Cina ano, je to lacne a chutne. Na ostrokyslej polievke som zavisly, zvysuje do edorfiny a to porebujem k zivotu...
Merlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 12:51

Merlin: ano, kysela pikantni polevka...to je zavislost....zatim jsem se o ni doma pokousel dvakrat.....uz se blizim predloze :))) ale je to tezke...snad priste to uz nejak vychytam...
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ares952 14. 1. 2006 15:07

me cina taky chutna, ale bohuzel doma to napodobit nejde:-(
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 14. 1. 2006 15:58

Ares: ono to nejde napodobit protože mesíc chcíplá krysa se doma blbě shání :mrgreen: ale vážně čínu mam rád, ale preferuju spíš slušně vypadající provšřený restaurace, bistrům nevěřim
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 15. 1. 2006 01:23

Ja po tech nedavnych aferach si je uz taky radeji pecliveji vybiram.... Rada chodim do Pandy v OC Novy Smichov.
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 1. 2006 01:28

Proti čínským bistrům v principu nic nemám. Samozřejmě je potřeba si vybírat - kde to vypadá špinavě, tak tam radši nejíst, kde se jednou zklamu, tak tam taky příště nejdu. Konkurence v tomhle segmentu stravování je více než dostatečná, alespoň v Praze.

Jako každodenní stravování bych to ale nemohl. Jednak ta jídla obsahují obvykle docela dost glutamátu a hlavně mi přijdou dost na jedno kopyto.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ri.va 15. 1. 2006 19:52

Kupodivu po čínských rychlojídlech mi v životě nic nebylo, a že mám žaludek dost choulostivý... možná do toho dávají nějaké lokální anestetikum :lol:
ri.va
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 18:27

Číny jsou super,ale nechtějte vidět ty kuchyně.Na Kladně to bylo otřesný,ve dřezu myši,jeden tuk,špinavej kuchař bez jakéhokoliv papíru o hygieně.Den předtím,než to tam zavřeli (bylo to na TV NOVA),jsem si tam výborně pochutnal na křupavé kachně s nudlema.I přesto nenechám na Čínu dopustit.Jediné,co mi vadí,že mi přinesou hlavní jídlo ještě když jím polévku.Jak už bylo zmíněno tu pikantní výbornou.Tam snad musej bejt nějaký drogy nebo co,protože většina lidí se po ní může utlouct!
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 1. 2006 20:14

ja taky.....uz delam i pokusy o jeji udelani doma :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kubax 30. 4. 2006 17:36

Ja sem v prvaku a druhaku na střední (ještě na ní sem) chodil do zdejšího vietnamského "ha-noi" bistra...ceny příznivé, porce obrovské a jídlo chutné...bistro už sice funguje jako "pivárna only" ale ani tak uz bych tam asi nechodil..problémy s komunikací..."čup nebo tarku.." "tohle pán nepjatil.."(to si piš že platil, máte v tom bordel, vůbec mu nepřišlo divný, že kamarád předemnou objednal 2 jidla a zaplatil jedno..já pak přišel objedna si pro sebe a ten ***** to bral jako že sem doplatil to druhý jídlo..jím to dones a já se tam pak 20 min hádal..)..pak tam byy takový fámy jako že vykupujou zatoulaný psy a že jim v mražáku našli kočku...svýho času to bylo lepší než ve školní jídelně...čínská bistra jsou jaksi "kus od kusu" ,někde kvalita někde hnus jako v létě proběhl televizí...
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 30. 4. 2006 19:20

Pokud vám vadí hygiena v kuchyni,tak nechoďte nikam,pač v normálních restauracích je to úplně stejný.
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 5. 2006 13:50

dnes jsem byl na obede ve sve oblibene cinske restauraci....a zaujal me jeden vyjev...prisel tam pan vypadajici jako krakonos (mel i pero za kloboukem, hul, dlouhe vousy...proste vsechno :))) ) a prinesl tam kosik rozmanitiych hub a kus kmenu se dvema chorosi :) Toto se jal nabizet majiteli restaurace :)) Ten sice sice zajimave usmival, ale za chvili uz rikal "to je majo, aspon deset kilo" a pak nekam odesel....to uz jsem sel, takze jsem zaver nevidel :) JEste jsem promluvil na cisnika, jako ze jestli bude dobre jidlo a on mi odvetil, ze si priste neamm davat nic na houbach :-D
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod ewing 24. 5. 2006 14:09

bistro halong v brne na hlavaku rullez :mrgreen:
za 2 petky mas vysmazany syr. bozskyy ;) maso nejedavam takze to neviem posudit.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 24. 5. 2006 15:39

Spíše ne...radši Čínské zelí :mrgreen:
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 25. 5. 2006 08:08

Caddy: Oni totiž prdí na účetnictví.Zatímco poctivý obchodník musí mít na všechno papír o původu a nezávadnosti,tak restaurace snese všechno.
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod delph 25. 5. 2006 20:38

pokud někdo chcep řipravit doma čínu takvovou jako je v těch bistrech tak jsme se doslechl že v té tržnici co je na olomoucké hned vedle školy tka se tmadají sehnat ty ingredience které oni používají a nedají se sehnat jinde
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eddie 25. 5. 2006 20:43

Jo, ale do té tržnice co je na Olomoucké vedle školy bych nevlzezl asi z 250 důvodů :D BTW: a ten smrad tam :-(
Moje oblíbená barva růže je železná.
eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod game_over 25. 5. 2006 21:44

nevím jestli to sem taky patří páč tam nevaří čínani ale větnamci :) ale docela jsem si v Ústí na tržnici vedle kostela oblíbil takové troj bistro - mají tam dobrou kuřecí polívku s nudlemi a závitky ty závitky jsou opravdu elitní lepší sem nejed
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 6. 9. 2006 17:51

ewing píše:bistro halong v brne na hlavaku rullez

Jo, tam chodim vzdycy v patek vecer cestou z hopsody, kdyz uz je v mekacu a v KFC zavreno : ))
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod ladin2 29. 1. 2007 22:03

do mekače bych nevlez ani kdyby jidla davali zadara,nedobrré ahlavně nezdravé jídloí
ladin2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hazellee 21. 4. 2007 15:26

já do číny chodím na obědy v pracovní dny pomalu denně, mám čínu moc ráda, a "moje" restaurace dopadla prý dobře při hygienické kontrole, po jídle se taky cítím dobře, nemyslím, že by mi z toho něco bylo a chodí tam lidi, co znám a myslím si, že se mají celkem asi rádi a jen tak někam by nešli.polívku dělají taky, ale mně to nechutná, výjimečně. ale jinak tam chodím ráda, výhodou je, že to tam jde celkem rychle, mají menu, ceny slušné. takže spokojenost.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 23. 4. 2007 18:40

caddy: ještě že tam nepřišel někdo s pytlem co ještě slabě mňoukal... :)
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 23. 4. 2007 18:42

jinak čínský restaurace mám rád ze stejných důvodů, jako ostatní - levné jídlo, velké porce, chutné, rychlé - i když mě přijde že vzhledem k rychlosti s jakou mají jídla hotový musej mít nějakou univerzální směsku, do který dají pokaždý něco jinýho a menu o 50 položkách je na světě...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 4. 2007 23:57

v nekterych to tak bude, fakt se jednotliva jidla moc nelisily....ale v tech lepsich je to skutecne rozmanite .)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 25. 4. 2007 14:57

0ndra píše:jinak čínský restaurace mám rád ze stejných důvodů, jako ostatní - levné jídlo, velké porce, chutné, rychlé - i když mě přijde že vzhledem k rychlosti s jakou mají jídla hotový musej mít nějakou univerzální směsku, do který dají pokaždý něco jinýho a menu o 50 položkách je na světě...n/quote]

Ano velké porce, to je pravda. Občas to ani nesním :lol:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 4. 2007 21:50

tak to se mi jeste nestalo :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 26. 4. 2007 11:03

Caddy píše:tak to se mi jeste nestalo :)

LOL :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 4. 2007 13:15

Já na ně před pár měsíci zanevřel. Nabyl jsem dojmu, že je to už skoro jako McD a že to jídlo je čím dál tím horší. Z těch jídel se mi dělá nějak blivno.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 28. 4. 2007 07:25

Já kčíňanům nesmím chodit často,pač se mi to za čas znechutí,jelikož tam je většina jídel na jedno brdo.
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne 28. 4. 2007 14:33

Pokud jdu do čínské restaurace, tak si dávám většinou ryby. Mají je výborné.
:) :) :)
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gooorila 4. 5. 2007 09:16

"Něco" co jsme našli v polévce v Ostravském Červeném draku na stodolní jsme sice identifikovali jako kočičí drápek (nechci křivdit, nevíme jistě co tam bylo), mi nijak chuť nezkazilo (a to i přesto že jsem velký milovník zvířat a pořídil jsem si dva kocoury a ještě jednoho psa). Beru to jako že se číňanům vyplatí koupit x kg kuřecího z makra, než shánět nějaké psy/kočky a potom je kuchat, stahovat atd. Druhá stránka věci je, že i kdyby tomu tak bylo, myslím že je to v pořádku. O srovnání, kdy jsme pro Indy prasata zase my, když konzumujeme kravičky a maso jako takové, se napsalo již mnoho. Pro Asijce je prostě pes a kočka jen potravina. Ale hodně mi vadí chování se ke zvířatům před smrtí (hodit psa do pytle a umlátit jej tyčí jen proto, že maso je pak chutnější...no nevim. I když, zajděte si někdy k jatkám a koukněte jak usmrcujeme zvířata "my, civilizovaná společnost".
Takže shrnutí: Jedli byste čínskou kuchyni v bistrech s vědomím, že vámi oblíbené jídlo by chutnalo stejně jen s přísadou nějakého maxipsa Fíka (a pomineme li procedury před smrtí samotného zvířete)?
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 5. 2007 11:32

Gooorila: no jasne, proste je to narodni zvyk...a i kdyz jsou kocky moje nejoblibenejsi zvirata, tak uz jako maso v jidle bych treba i rad ochutnal...ale nesmel bych videt to zabijeni a stav pred naporcovanim....ale to asi ani u kravy...
Psa jsem uz ochutnal a bylo to dobry :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Hazellee 4. 5. 2007 19:10

já kočky jíst nechci :-(
ale do číny chodím ráda.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 5. 2007 19:55

Hazellee: a co pejsky? :-D
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 5. 2007 20:15

Ja taky primarne po tom netouzim, ale kdyz mi ji tam soupnou, proc neochutnat....a kdo vi, treba uz jsem vsichni kocku jedli, jen o tom nevime :-D
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Hazellee 5. 5. 2007 11:11

Slonik píše:Hazellee: a co pejsky? :-D

pejsky taky ne. jenomže : nevím, jestli bych to poznala. ale dávám si kuře, tak snad to by se mělo docela lišit od kočiček a pejsků... mně by to totiž přišlo jako skoro kanibalismus, jíst zrovna tyhle druhy. ale je fakt, že v jiné kultuře se k tomu asi přistupuje jinak. a jsou to prostě taky zvířata. kdyby to člověk bral důsledně, tak by nejedl nic. živé jsou i rostliny, že ano.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 5. 5. 2007 14:38

Možná to bude znít zvrhle, ale psa a kočku bych i chtěl zkusil, třeba to chutná fajn
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mokus 5. 5. 2007 23:33

pes pry jako koza, ale trochu tucnejsi...
2,0 TDI, haldex, 7DSG ... 140PS
2,0 TSI, torsen, 6man. ... 211PS
EX A4 2,0 TFSI torsen, 6man. ... 200PS
EX EOS 2,0 TSI 6DSG ... 211PS
Polomrtvý, ale po nahrání nového bootloaderu živý :) Genovo One, pomalý iP6
Stále ostrý GEKKO GE-1
mokus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 6. 5. 2007 02:56

hm, kozu jsem nemel, nemohu slouzit :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Renegade 6. 5. 2007 18:36

cinsky bistra, proc ne, da se tam rychle a levne se najist. :)
Renegade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 5. 2007 21:28

No dobrá - rychle a levně...
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod private_joker 9. 5. 2007 19:23

a myslím že niekedy veľmi nezdravo :)
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 9. 5. 2007 21:18

hej ale aj ine kuchyne su dost nezdrave vela si nenavyberas iba ze by si nejedol :mrgreen: :lol:
Admin na pauze
bombul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 5. 2007 21:18

tohle se proste neda :-D

> # >> Přijdou manželé do vietnamske restaurace a objednávají si u servírky
> # >> jídlo.
> # >> On: "Mohla byste nám něco doporučit?"
> # >> Servírka: "Mame tadý kočičí tlapičký, psi jatylká, opičí ocaský, potkaná
> # >> na česneků..."
> # >> Ona: chytne se rukou za čelo a vykřikne "Ježkovy voči..!"
> # >> Servírka: "Felmi doplá volbá, felmi doplá volbá..."
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod ewing 10. 5. 2007 23:41

:mrgreen: :D
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 11. 5. 2007 10:58

no tak psy a kočky bych asi do pusy vědomě nevzal, stejně jako žraloka, delfína nebo morče - prostě mi jsou ty zvířátka moc sympatický na to abych je sežral... ale ono je to těžký, já z masa jím jen drůbež a ryby :) ale beru to za předpokladu jako kdybych maso běžně jedl
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 11. 5. 2007 21:26

Caddy: lol :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemon666 20. 5. 2007 13:38

Drive jsem to mohl skoro kazdy den, ale uz se to prejedlo a ted uz jen obcas ;-)
PS3/PS4: Glendoveer
XBOX360: Glendoveer

Na čem hraji:
PC, ASUS X550C, Fujitsu Lifebook AH512, Acer D255, PS2, PS3 Super -Slim 500GB, PS4 500GB, PSP, GC, DS Lite, GBA, AmigaCD32, XBOX 360 60GB, iPhone 4 32GB, Samsung Galaxy Note 4.
Daemon666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 10. 2007 18:49

Chodím do ostracské restaurace u ÚAN a do karvinského Tesca-tam je taky jedna a do karvinské tzv. Zlaté uličky na náměsrí do Zlatého draka. Všude mi strašně moc chutná
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2015 Renault Master 2.3 dCi L3H2
hobitt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tractoristos Cubanos 3. 8. 2009 15:47

Já psy jím, rozdíl mezi těmi, kdo psy jí a těmi, kdo je nejí je ten, že to nepoznáš :-)))
Kdybych já byl koňadra, sedl bych ti na ňadra.
Tractoristos Cubanos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fleur23 8. 9. 2009 22:00

po dnešku preferuji spíše bistra řetězové-je na ně vidět a kdyby podváděli odskákal by si to celý řetězec,proč po dnešku dnes sem byla ve své oblíbené čínské restouraci a byly tam mouchy
Fleur23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fleur23 8. 9. 2009 22:07

Nejedla bych psa ani kočku ani jiné maso(i když občas zhřeším)divím se že se to děje v civilizováních a vyspělích zemí
Fleur23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 9. 2009 06:30

Co je špatného na tom, že někdo jí psy? Někde mají přemnožené kočky, tak chálují kočky. V Anglii (možná si pletu s Austrálií, na ten dokument se už moc nepamatuju)zas třeba veverky. Psi sou fakt dobří. Je rozdíl, jestli praštíš do kebule prase, nebo psa?
A ano, každý číňan či vietnamec prodává kočky a psy, kam na tohle chodíte..
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 9. 9. 2009 08:16

ze sa nieco premnozi neznamena, ze to mame hned zacat jest - teda aspon u mna nie. ja by som nemohol zjest kona, vevericku ani psa. Nie len preto, ze som vegetarian ale proste to zviera mi pride take uslachtile. Zrejme je to len zvyk z toho co som nauceny ako napr. v Indii nezjedia kravu. No ale kebyze sa dakde stratim v divocine a podari sa mi nieco ulovit tak urcite by som sa nestranil zjest hocico...
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 9. 2009 16:35

Větší problém čínských bister je pašované vepřové, tahali sem mražené maso z Číny a samosebou bez atestů. Ale aféry Evropanů s přeznačovaným masem tu byly taky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karosa287 27. 1. 2017 12:50

Na čínu vždycky chodíme, když nemáme doma co jíst nebo se nestíhá uvařit. Myslím, že je to dobrá alternativa k normálnímu jídlu, které si uvaříme doma. Jak cenově, tak většinou i velkou porcí.
karosa287
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grave80 3. 2. 2017 11:45

Jednou za čas dostanu na ty jejich nudle chuť :-)
Grave80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 7. 11. 2017 11:45

Dřív, jsem chodila poměrně často, ale už mi přijde že se tolik nesnaží a přístup je mnohem horší než když tu kdysi začínali.
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 10. 2018 00:09

Tak komu nevadí nářez glutamátu, tak ať si pochutná.
Slonik
Návštěvník