Čínské restaurace a čínská bistra, ano, nebo ne?

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slotter_Colombo(smazano) 14. 1. 2006 09:27

Chodím do Hong Xia na Rajské zahradě u metra. Obrovské porce, ceny od 50-ti korun. Hovězí kong pao s rýže - 65,- Kč, křehká kachna s rýže - 109,- Kč. Mňam. V textu nemám chyby, přesně tak to stojí v jídelním lístku :D

A co vy, jak Vám chutná v čínách?
Slotter_Colombo(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 14. 1. 2006 09:43

Rád využívám čínskou restauraci v Brně na Běhounské ulici. Slušná cena, dobré jídlo, dokonce prý dopadla dobře při nedávých kontrolách. Vadí mi tam dvě věci - mohli by dělat větší porce a občas tam obsluhujou děti, což mi není dvakrát příjemné. Ale stejně si tam občas zajdu :)

A v bisterch si taky občas něco koupím jako nouzovku Takže ano :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 09:56

Ano, cina tvori asi nejvetsi dil meho jidelnicku mimo domov...same vyhody: Dobre jidlo, porce, po kterych neni hlad, ceny v pomeru k tomu temer smesne...ani bistrum se nevyhybam, je to super...hlavne se clovek opravdu naji...za polovinu menu u mekace, kde to spis podrazdi zaludek.....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 14. 1. 2006 10:30

Cina ano, je to lacne a chutne. Na ostrokyslej polievke som zavisly, zvysuje do edorfiny a to porebujem k zivotu...
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 11:51

Merlin: ano, kysela pikantni polevka...to je zavislost....zatim jsem se o ni doma pokousel dvakrat.....uz se blizim predloze :))) ale je to tezke...snad priste to uz nejak vychytam...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 14. 1. 2006 14:07

me cina taky chutna, ale bohuzel doma to napodobit nejde:-(
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 14. 1. 2006 14:58

Ares: ono to nejde napodobit protože mesíc chcíplá krysa se doma blbě shání :mrgreen: ale vážně čínu mam rád, ale preferuju spíš slušně vypadající provšřený restaurace, bistrům nevěřim
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 15. 1. 2006 00:23

Ja po tech nedavnych aferach si je uz taky radeji pecliveji vybiram.... Rada chodim do Pandy v OC Novy Smichov.
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 1. 2006 00:28

Proti čínským bistrům v principu nic nemám. Samozřejmě je potřeba si vybírat - kde to vypadá špinavě, tak tam radši nejíst, kde se jednou zklamu, tak tam taky příště nejdu. Konkurence v tomhle segmentu stravování je více než dostatečná, alespoň v Praze.

Jako každodenní stravování bych to ale nemohl. Jednak ta jídla obsahují obvykle docela dost glutamátu a hlavně mi přijdou dost na jedno kopyto.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 15. 1. 2006 18:52

Kupodivu po čínských rychlojídlech mi v životě nic nebylo, a že mám žaludek dost choulostivý... možná do toho dávají nějaké lokální anestetikum :lol:
ri.va
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 17:27

Číny jsou super,ale nechtějte vidět ty kuchyně.Na Kladně to bylo otřesný,ve dřezu myši,jeden tuk,špinavej kuchař bez jakéhokoliv papíru o hygieně.Den předtím,než to tam zavřeli (bylo to na TV NOVA),jsem si tam výborně pochutnal na křupavé kachně s nudlema.I přesto nenechám na Čínu dopustit.Jediné,co mi vadí,že mi přinesou hlavní jídlo ještě když jím polévku.Jak už bylo zmíněno tu pikantní výbornou.Tam snad musej bejt nějaký drogy nebo co,protože většina lidí se po ní může utlouct!
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 1. 2006 19:14

ja taky.....uz delam i pokusy o jeji udelani doma :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubax 30. 4. 2006 16:36

Ja sem v prvaku a druhaku na střední (ještě na ní sem) chodil do zdejšího vietnamského "ha-noi" bistra...ceny příznivé, porce obrovské a jídlo chutné...bistro už sice funguje jako "pivárna only" ale ani tak uz bych tam asi nechodil..problémy s komunikací..."čup nebo tarku.." "tohle pán nepjatil.."(to si piš že platil, máte v tom bordel, vůbec mu nepřišlo divný, že kamarád předemnou objednal 2 jidla a zaplatil jedno..já pak přišel objedna si pro sebe a ten ***** to bral jako že sem doplatil to druhý jídlo..jím to dones a já se tam pak 20 min hádal..)..pak tam byy takový fámy jako že vykupujou zatoulaný psy a že jim v mražáku našli kočku...svýho času to bylo lepší než ve školní jídelně...čínská bistra jsou jaksi "kus od kusu" ,někde kvalita někde hnus jako v létě proběhl televizí...
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 30. 4. 2006 18:20

Pokud vám vadí hygiena v kuchyni,tak nechoďte nikam,pač v normálních restauracích je to úplně stejný.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 5. 2006 12:50

dnes jsem byl na obede ve sve oblibene cinske restauraci....a zaujal me jeden vyjev...prisel tam pan vypadajici jako krakonos (mel i pero za kloboukem, hul, dlouhe vousy...proste vsechno :))) ) a prinesl tam kosik rozmanitiych hub a kus kmenu se dvema chorosi :) Toto se jal nabizet majiteli restaurace :)) Ten sice sice zajimave usmival, ale za chvili uz rikal "to je majo, aspon deset kilo" a pak nekam odesel....to uz jsem sel, takze jsem zaver nevidel :) JEste jsem promluvil na cisnika, jako ze jestli bude dobre jidlo a on mi odvetil, ze si priste neamm davat nic na houbach :-D
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků