Doporučte kvalitní restaraci v Praze.

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 5. 2008 15:34

S bejvalkou jsme párkrát byli v Restauraci Století . Ceny v pohodě, příjemný prostředí, jídlo luxusní :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates III 30. 9. 2008 15:42

Kam zajít na dobrý stejk v Praze? A na pizzu?
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 9. 2008 16:35

Kolik za to chceš dát? Možností je spousta, záleží jen na tom jak moc chceš otevřít peněženku ;-) Jo a taky na tom s kým chceš jíst, má-li to být oběd či večeře, co chcete pít (vč. preferovaných značek resp. odrůd) a tak podobně
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 9. 2008 17:25

Na steak doporučuji restauraci Angus v Palladiu :) Ale s Ambiente The Living Restaurant taky neuděláš chybu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 10. 2008 08:10

Ano, Angus je dokonalá volba. Jen člověka nesmí odradit jejich ceny ... ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2008 09:08

Hodlám teď něco oslavovat, tak bych také přivítal nějaký tip.
Určitě by to mělo být něco od masa (zastávám názor, že jídlo bez masa není jídlo :D), upřednostňuji něco grilovaného nebo smaženého, naopak nemám rád "maso ve vodě" (guláš, omáčky, roštěnky,...), přílohu buď hranolky nebo pečivo.
Jestli bude hlavní jídlo stát dvě stě nebo pět set je mi celkem jedno (pokud to bude mít opravu důvod, může být i víc), ale nemám rád restaurace, kde chtějí za dvě deci Coly 30 Kč, to mi přijde úchylné. Běžně vypiju k jídlu něco mezi jedním a dvěma litry a nerad bych za trochu sladké vody platil víc než za jídlo. Nejraději mám takové ty "bezedné sklenice - klidně i za 100 Kč, pokud by to místo tzv. soft drinks byl třeba džus, tak ještě lépe" (něco jako v IKEA, i jídlo tam nemají špatné, jen to prostě není zrovna to pravé místo na oslavu :) ).
Jo a samozřejmě by to jídlo mělo být opravdu dobré.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 1. 10. 2008 15:43

2Slonik: Myslel jsem něco normálního na oběd či večeři, někde kde se dobře najím, nebudu čekat na jídlo hodinu a dají mi pořádný kus masa, žádnou "snobárnu", kde mi za 500 dají stejk velikosti 20ti koruny a k tomu 3 hranolky přelité omáčkou...Tyto podniky opravdu nevyhledávám a že jich v Praze je... Mám rád stejky a rád si za kvalitu zaplatím...
A pizzerie prostě klasika, dobrá pizza, hodně druhů, ne buchta připomínající langoš...
Podle internetových stránek jednotlivých restaurací a steak barů se nedá moc orientovat....
2Kryštof Korb: Jo v Angusu jsem byl, na to jsem úplně zapomněl díky. Už jsem si to dal na seznam, kam určitě zajít :-))
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 10. 2008 15:54

mates: myslím, že by ti mohl Angus vyhovovat. Za 500,- tam dostaneš dost dobrý steak. Pokud bys chtěl něco levnějšího (cca. 300,- za 400g steak z highlandského skotu), tak mám dobré zkušenosti s Highland Steakhouse v Lucemburské ulici v Praze 3.

Co se týče Pizzy, tak jsem vždy byl spokojen v Pizzerii Einstein. Pokud chceš něco opravdu rychlého, tak neprohloupíš ve Sbarro, ale to je fastfood.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 1. 10. 2008 16:01

Díky za rady.
Kdysi jsem byl v Mexické Cantina a taky mi chutnalo.
A co el pueblo?
Ještě kde mají nějaký dobrý salát popřípadně řecká restaurace?
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 1. 10. 2008 19:15

Funguje ještě ta steaková restaurace vedle kotvy, kde byl půlkilovej steak za 200Kč? Bylo to pod Limonádovým Joem
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 10. 2008 06:38

mates: Dobrá řecká restaurace je na Žižkově v Kubelíkově ulici 9 (kousek od paláce Akropolis) více na http://www.tavernaolympos.cz

Ještě k té pizze - velmi dobrou pizzu (a zdaleka nejen pizzu) mají v pizzerii Buon giorno ve Slavíkově ulici na Žižkově (kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad) http://www.pizzabg.cz/

A pokud bys chtěl vyzkoušet něco z "velké gastronomie" za ne úplně nezaplatitelné ceny, tak stačí popojít ještě kousek do Lucemburské ulice a tam zakotvit v restauraci Fluidum (http://www.fluidumrestaurant.cz/) a dát si třeba famózní šestichodové degustační menu za stále ještě přijatelných 795,-

Lehtinen: to netuším, ale pokud ano, tak půlkiláč už asi nebude za 200,- ;-)

Patrikchrz: No to je trochu problém - tam kde slušně vaří, stojí obvykle nealko docela dost peněz. Levnější je pivo, ale to se zase nehodí ke každému jídlu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 2. 10. 2008 08:14

Slonik píše:Lehtinen: to netuším, ale pokud ano, tak půlkiláč už asi nebude za 200,- ;-)


To připouštím, i když tu cenu drželi snad 6 let :-)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2008 08:46

Slonik: když já pivo nepiju :(
S tím nealkem mě to štve. U jídla to chápu, to často vyžaduje složitou přípravu, skladování atd. Ale u nealko "lepidel"?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 10. 2008 16:30

No jo, to mně taky štve. Kdyby to bylo 30 Kč za dvě deci coly, ale ono to i v obyčejné restauraci je 45 Kč a jakmile se octnete někde výše, není problém se dostat přes 80 Kč.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 10. 2008 17:05

V hospodě, kam chodím asi nejčastěji je jednotná cena nealka od Pepsi (tj. vč. džusíků Toma) 27,- za lahvičku 0,25 l; točená kofola stojí 7,- za decku a Korunní perlivá i neperlivá 25,- za 0,33 l lahvičku. Pivo je samozřejmě levnější - půllitr Budvaru 12° je za 29,-, třetinkové nealko pivo ale stojí 30,-.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků