restaurace v brne

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod zamis 14. 1. 2006 18:34

urcite je vas hodne z brna, tak sem pak neco pridejte, at se muzu inspirovat. za sebe muzu doporucit stredovekou krcmu ( http://www.stredovekakrcma.com ), prostredi je tam opravdu stylove, jidlo i piti vynikajici. budete si tam pripadat vazne jako ve stredoveku. dale doporucuju mexickou restauraci chilli ( http://www.chilli.cz ). tolik druhu cili jako tam jsem nikde jinde nevidel, nektery pokrmy jsou opravdu hodne ostry :D . mezi takovej ten slusnej prumer bych jeste pocital potrefenou husu, varnu, amsterdam, restauraci main ( http://www.mainrestaurant.cz ) a restauraci empire. a pokud budete hledat nejakou "klasickou" pivnici v centru mesta, zavitejte do stopkovi plzenske pivnice. jeste jich je urcite spousta, ale to doplnim az zase casem :wink:
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 1. 2006 18:43

Výborný je Brabander, vybrat se dá U starýho Billa, dobrá je kubánská restaurace v Líšni. Pokud chcete zkusit suši, tak v Olympii je nová Tizazu Sushi Restaurant.

A o dvě cenové třídy výš samozřejmě U kastelána a údajně i Rialto.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod zamis 14. 1. 2006 18:53

ten brabander budu muset vyzkouset, uz jsem o tom slysel mluvit vic lidi. na staryho billa jsem uplne zapomel :oops: a to jsem chodil na kudelovu na stredni. ted me jeste napada, nevite nekdo, jestli je v brne takova ta restaurace typu, ze zaplatis treba 150 nebo 200 kc a muzes snist vsechno co zvladnes. nikde jsem o nic takoviho nezakopl a pritom by se to obcas hodilo.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

zamis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond007 15. 1. 2006 22:28

zamis: myslim ze v brne nic takovyho neni... Muzu doporucit pizzerii Zakki a jak psal Marek L. tak vyborna je Havana v Lisni, sice tam ted dost podrazili, ale sluzby jsou tam vic nez vynikajici a jidla jakbysmet...
914 HP :)
Bond007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 15. 1. 2006 22:29

jeste pokud mate v noci krizi tak muzu doporucit hospodu u dvou kovboju nad Szegedem... teda ted ji renovovali tak nevim jak to tam je, ale driv si tam mohl clovek i v 5 rano dat vybornej steak...
914 HP :)
Bond007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod game_over 18. 1. 2006 00:26

Nedávno sem byl v Brně v jedný řecký restauraci bohužel už si nepamatuju název ale byla poblíž prý vyhlášeného podniku jménem moulin rouge, musim říct že se mi tam líbilo
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 5. 2. 2006 14:06

V Brne jsem byla na konferenci a jednoznacny vitez?
Cestovatelská hospudka "NA CESTE" (ulice Bašty 2, kousicek od nadrazi). http://www.na-ceste.cz/ Uzasne velke menu plne skvelych a napaditych jidel, pres poledne samoobsluha. Ale co me nejvic dostalo, ze tam bud muzete sedet normalne u stolu nebo polosedet, pololezet na vyvysenem "podiu" s polstari a lodnimi bednami. A navic u toho lezeni je piano, na ktere se muze hrat, knihovna, ze ktere si muzete pujcit knizku nebo spol. hru atd atd... pohodicka, nikdo vas nevyhani kdyz nejite ci nepijete :)
Naposledy upravil tessie dne 2. 5. 2006 14:19, celkově upraveno 1
tessie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis 1. 5. 2006 16:32

taky urcite navstivte Modrou Ruzi na moravaku. vyborne se tam vari, vyber ze 13ti druhu piva, priznive ceny. urcite stoji za zkousku :wink:

zamis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod delph 1. 5. 2006 22:13

já zase mohu doporučit restauraci Cola Transport, bohužel je poměrně z ruky - v Holáskách a nájít to není lehké. na netu jsme to nehledal ale věří mže tam budou. já si rozhodně našel cestu normálně vp lánovači tras na seznamu nebo centrumu teď nevím. potom výše zmiňovaný emire, ale radši mám ten v E- pasáži na josefské je tam podle mě aspoň příjemější obsluha než na svoboďáku.
ps: na veveří je Torino Lamborghini, nebyl tam už někdo? já si říkám že bych tam rád zašel ale sám nechci, přítelkyni nemám a s kamarády.. ti radši do obyč hospody na pivo.
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 1. 5. 2006 22:49

Doplním kolegu stránkou na netu http://www.colatransport.cz vypadá zajímavě, asi se někdy zastavím.
delph: Vidíš, já přítelkyni mám, ale na jídle nějak neulítává.
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod delph 2. 5. 2006 21:35

no tak třeba před nebo po kině si zajít do restaurace je přece docela normální sp řítelkyní ale kamoši hned do té hospy na pivo. nebo jednou za čas nějakýá příležitost.

ps: můj bratr a jeho přítelkině jsou zamilovaní do McD a KFC takypodle toho vypadají :D
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eddie 3. 5. 2006 14:41

Jo, tak Colu Transport nemám tak daleko od baráku, ale většinou sem tam byl s kamošema jenom na pivu.
Moje oblíbená barva růže je železná.
eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ewing 10. 5. 2006 12:45

no ja chodim iba na skacelku do pizzerky (super pizza za tie prachy) a iba raz som bol v normalnej restauracii - ale stalo to zaprd (myslim, ze to bola Lucerna "na" Veveri).
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 10. 5. 2006 18:48

delph: Kdo má platit kino, jen aby se najedl, že? :-D
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2006 20:38

Dávné časy, jídlo naprosto vynikající.
Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod edyta 15. 6. 2006 15:27

Přehled a hodnocení restaurací (většinou brněnských) je na http://www.fajnsmekr.cz Většinou se na to dá i spolehnout :o) Jinak mám ráda jídlo u Starýho Billa (vynikající carpaccio) nebo kousek od něj u Tančícího Hrocha. Ta zmiňovaná řecká je http://www.restauracezorbas.cz a je to tam fajn a nijak moc drahé. A když to má být nějaká slavnostní příležitost, tak Brabander nezklame.
edyta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 26. 9. 2006 19:01

Byl jsem tedka nedavno na veceri v Brne v Rialtu, abych to tak nejak zhodnotil: kureci stehynka co sem si dal byly docela dobry, ale stvalo me, ze skopek meli jenom Plzen a jeste k tomu jenom v 0.4 slenicce (pivo piju zasadne z pullitru). Prostredi bylo hezky, ale atmosfera PRISERNA, kvuli tomu uz tam taky nikdy nepujdu, byla to totalni snobarna, kdyz jsem si objednal to pivo a zapalil si cigaro, tak se na me pingl sklebil jak na vraha (mel sem sto chuti vstat a nakopat ho do pr.dele), takovy podniky vylozene nesnasim (v zivote jsem o te restauraci neslysel, kdybych bejval vedel, ze je to tam taovy, tak bych tam ani nepachnul). Takze pokud se nevyzivate v podnicich tohodle typu, tak radim: nebrat.
Naposledy upravil mousefromhouse dne 26. 9. 2006 19:29, celkově upraveno 1
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 9. 2006 19:24

:) Rialto patří - pokud jde o jídlo, obsluhu a prostředí - k nejlepším brněnským restauracím.

Tady najdete pár recenzí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 26. 9. 2006 19:37

Rikam, ze jidlo bylo docela dobry, prostredi (po te vizualni strance) taky vyborny, ale vubec sem se tam necitil dobre. Amateri si mysli, ze kdyz u nich jidlo stoji 600, tak jsou kdovi co (kdekoliv na zapad od CR stoji tolik penez obed v kdejakym pajzlu). No jo, asi tomu holt nerozumim : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod feihong 19. 2. 2007 21:40

Rialto je fajn, jidlo i prostredi, jen ty ceny :) Naposledy jsem byl v Rodeo Drive a steak meli teda moc dobrej. No a z cinske kuchyne asi Chutne stesti, i kdyz tam spis casteji prekladam nez jim :D
feihong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 19. 2. 2007 23:14

Kolem Rodeo Drive chodim kazdej den, vypada to vevnitr docela fajn, zitra si tam mozna zajdu na jedno, kdyz bude cas.
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod mad_doc 2. 3. 2007 19:50

Rodeo Drive - navšívil jsem - absolutní propadák - obsluha stejně sterilní jako jídlo, navíc když máte po jídle cca 15-20 minut stále na stole použité talíře od jídla - jistě nenadchne, po urgenci přišla "omluva/neomluva" - že toho má paní/slečna číšnice dost i jinde - mají toho dneska moc (to byla restaurace obsazena stěží z poloviny), odnesla část nádobí, věnovala se dalším zákazníkům a další talíře tam byly ještě asi 5-6 minut... Co dodat? Rozhodně budu všechny varovat... Nakonec se s omluvou přidal i údajný pan vedoucí (nepředstavil se), kterého jsem nechal přivolat, ale můj názor ani nabídkou omluvných drinků zdarma nezměnil. Rychle pryč.
mad_doc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 9. 2007 11:28

Celkem se mi zalíbilo v hospodě Strakonický Dudák na ulici Vachova 6, poblíž Svoboďáku, je to taková obyčejná hospůdka. Mají tam výborné pivo a jídlo. Byl jsem tam sice jen pětkrát, ale budu tam chodit častěji.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 22. 9. 2007 00:17

S přáteli rádi chodíme do restaurace steak (na ulici veveří - kousek od zastávky konečného náměstí) - je tam milá obsluha a dobré pivo a jídlo, restaurace Fausto Coppi (myslím, že na Jiráskově ulici) je moc fajn - jídlo mi chutnalo a obsluha také fajn, další místečko kde se mi líbí je restaurace La Strada na kounicove ulici (pizzu tam mají moc dobrou a ceny jsou velmi příznivé a obsluha je také fajn a navíc jsem tam nikdy nikoho neviděla kouřit - že by nekuřácká restaurace?).
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 1. 5. 2008 13:29

Tak do Rodeo Drive jsem se dostal teprve pre tydnem :) Ale musim rict, ze super... Byl jsem teda jenom na menicku, ale obsluha byla rychla a jidlo vyborny, kdyz budu mit v tydnu cas, tak si tam na obed rad zajdu :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 6. 2008 11:49

Nedávno jsem při svém průletu Brnem pojedl v samoobslužné restauraci Rebio (OC Velký špalíček). Bufetová forma mi velmi vyhovuje - byl jsem zvědavý, takže jsem si nandal skoro od každého trošičku. Cena podle váhy 198,- / kg, tedy vcelku přijatelná. Personál milý, příjemné prostředí až na jednu výjimku - nemám rád, když mi přímo do talíře čumí kamera. A že jich tam bylo nepočítaně (i na vstupu na záchod, což považuju za velmi nevkusné)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aneta17 12. 6. 2008 14:11

Všichni to znáte. Občas ani nemáte hlad, znuděně si objednáte a nečekaně před Vás položí talíř, který přetéká, vypadá perfektně a i tak chutná.
Minulý týden jsem byla v opačné situaci. Chtěla jsem si s kamarádkou dát něco dobrého. Užít si odpoledne. V Brně prometáme obvykle kavárny a tak nás napadlo, co takhle zajít k Menšíkovi (roh Veselé a Dominikánského náměstí). Nejen, že jsme si nemohly vybrat. Nemáme rády přeplácané chutě typu krůtí prso v nivové omáčce s broskví....prostě sračky nejíme. Daly jsme si ze zoufalství Kung-pao. K tomu rýži. Ta zapáchala a maso plavalo v oleji. Bylo toho hrozně málo. Jen tím jídlem postrašili talíř. Servírku nebylo půl hodiny vidět. Kamarádka mi povídá: "pověz jí to opatrně". Tak jsem jí řekla, že kuchař je prase. A ona na to, že to prase je kuchařka....
Všem oznamuji, že mi není 17. Jen je 17 moje šťastné číslo.

Jsem cholerička, obdivuji sangviniky. Dobře se mi žije s flegmatikem a melancholika bych jistě tloukla…
Aneta17
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aneta17 12. 6. 2008 14:16

mad_doc píše:Rodeo Drive - navšívil jsem - absolutní propadák - obsluha stejně sterilní jako jídlo, navíc když máte po jídle cca 15-20 minut stále na stole použité talíře od jídla - jistě nenadchne, po urgenci přišla "omluva/neomluva" - že toho má paní/slečna číšnice dost i jinde - mají toho dneska moc (to byla restaurace obsazena stěží z poloviny), odnesla část nádobí, věnovala se dalším zákazníkům a další talíře tam byly ještě asi 5-6 minut... Co dodat? Rozhodně budu všechny varovat... Nakonec se s omluvou přidal i údajný pan vedoucí (nepředstavil se), kterého jsem nechal přivolat, ale můj názor ani nabídkou omluvných drinků zdarma nezměnil. Rychle pryč.

Je to tam fakt hrůza. A perzonálu je mi líto. Moje kamarádka tam vařila. Hned po otevření. Vedení se na ně kouká kamerama celý den. Jak se kuchař na chvilku zastaví, už na něj volají fónem z kanclu, aby se neopíral. Hotová buzerace. Kamoška jim utekla velice rychle....

Jsem cholerička, obdivuji sangviniky. Dobře se mi žije s flegmatikem a melancholika bych jistě tloukla…
Aneta17
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 12. 6. 2008 21:45

No zrovna v kavarne Vladimira Mensika jsem byl pred tydnem a dal jsem si testovinovej salat a ten byl vybornej... K obsluze taky nemam vyhrady, jenom ty prudky dlouhy schody na zachod me sraly...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Aneta17 12. 6. 2008 22:23

mousefromhouse tak to já po schodech na záchod nešla.

Aneta17
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 7. 8. 2008 14:59

Líšeňská restaurace Havana...co na ni říkáte? Zhruba tak před 4 roky to bylo fajn, ale poslendí dobou tam je nehorázně arogantní personál - usměje se na tebe, až když platíš a dáš vysoké dýško. Jinak pořád hážou ksichty, že si dovolujeme dvakrát po sobě v krátkém časovém intervalu objednat pití - ale pro stůl s 12ti lidmi se to nikdy nesjednotí. No docela mě zklamali, ale jinak jídlo a drinky tam mají pořád dobré.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 10. 8. 2008 07:47

a skoro by se zapomělo na Železnou Růži :)) Brno, Hlinky, kousek od výstaviště - http://www.zeleznaruze.cz, mají tam výbornou tankovou Plzeň a bezva tam vaří, za takové lidové/lidovější ceny a bezva porce :-) vřele doporučuju, je tam příjemné prostředí a fajn osluha - zvlášt ta jedna směna ;-)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mates III 30. 9. 2008 16:39

Trochu to zde oživím o něco co tu ještě není.
Pokud máte rádi dobré stejky, tak Steak House K1 na Vinohradech naproti Hoškovi a na Kuldove (http://www.steakhousek1.cz) je dobrá volba, navíc mají i pizzu.
Výborná pizzerie je na Jiráskove - Fausto Coppi (http://www.faustocoppi.cz/) asi nejlepší pizzerie v Brně.
Dále Na Římském náměstí Pizzan
Výborný steakbar je - Pod lékárnou, bohužel mi vypadl název ulice.
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deli 18. 1. 2009 10:01

tak jsem zase po nějaké době byl v Blue Berry - http://www.blue-berry.cz/ a musim říct, že zase dobrý :))

dal jsem si pizzu Diavolo (nebo tak nějak :) ) a moc mi chutnala, před tím jsem, tam měl nějaké gnocci s hříbkama a taky dobré, tj. můžu doporučit, mně se tam líbí :) jinak dělají tam i meníčka přes týden na oběd, ale to nemůžu hodnotit :)

EDIT: a ještě jedna zásadní informace, točí tam Plzeň :))
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomanek 17. 2. 2009 14:36

Tak taky přidán restauraci,
jedná se o brněnskou restauraci, jenž je přímo ve Špalíčku.
Nějaké info o ní naleznete na webu mebio.cz (pobočka Rébia) a nebo přímo na stránkách Velkého špalíčku. Tato restaurace je od ostatních odlišná především tím, že zde vaří výhradně zdravá jídla.
gomanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richardsonec 23. 2. 2016 16:54

Já navštěvuji asi jen 3 restaurace. Nevím proč, ale prostě rád navštěvuji takové, co mají stálou úroveň. Vždycky se nechám překecat lidma, že někam půjdem a pak jsem "ne moc nadšený". Teď mě celkem baví tato restaurace v Brně a to nejen jídlem, ale i tím, že když si jdu jen pokecat s kamarádkou sednem tam na kavčo a kocháme se pěkným výhledem na Brno.
richardsonec
Kolemjdoucí