Skvělá restaurace (pizzerie) v Českých Budějovicích?

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod pota 23. 5. 2012 17:00

Zdravím,
v sobotu slavím narozeniny a hledám vhodnou restauraci v Českých Budějovicích, případně v blízkém okolí. Požadavky jsou výborná pizza, dobrá ostatní kuchyně, která by měla být ideálně italská, útulné prostředí (ne jako jídelna) a příjemná obsluha. Na ceně nezáleží. Když se tak zamyslím, tak mě napadá Pavlač- sušší pizza, Ameno- pizza nic extra, Citro- pizza taktéž nic extra...dále mě nic nenapadá. Na Fresh (U žáby) jsem četl samou chválu, ale asi nemají nic jiného než pizzy, saláty a dezerty, na Vendetu jsem také četl chválu, ale nebyl jsem.

Co by jste mi poradily Vy?

Děkuji za nápady :-)
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 5. 2012 18:02

Ceske Budejovice nepoznam. Poznam Hradec Kralove.
Ale poradim cosi lepsie. Vsetky svadby, krstiny, narodeniny a ine oslavy co som bol, boli v nejakej zasadacke, kulturaku, doma (ak mate na to velke priestory) Zeny z dediny pribuzne aj dobre zname v rodine navarili take dobre jedlo, ze v ziadnej restauracii take nedostat. Vsetko certstve.
Aj obsluhovali, a vsetko bolo zadarmo, okrem surovin na jedlo.
Na oslave nepotrebujem aby okolo chodili cudzi ludia, co sa chcu vo vedlajsej mietnosti najest. Mozem oslavovat dokedy chcem, jest co chcem, nikto ma nevyhana. Mozem ist sam do kuchyne medzi gazdine a poliat pivom maso na grile. Akurat muzikantov treba zaplatit ak sa neuspokojim z hifivezou.
Popredu si mozeme miestnost upravit podla seba, vycistit. Keby bola kucharka chora (ako som uz zazil) tak ju na varenie a obsluhu nepozvem.
U nas narodeniny oslavujeme napr pri grile. Narazi sa sud piva a je zabava.
Restaurcie su take ako keby som bol na pohovore v nejakom zamestnani.
Ako v tom filme Dedictvi "co je to za hospodu, kde si nemuzem zabekat"
nechcem nikde bekat, ale spravat sa na mojich narodeninach podla pravidiel niekoho ineho nebudem. Kamera tiez nesmie chybat a kamerovat kuchynu v restauracii a cudzich ludi...
Veci si mozem zamknut doma a vyjsi k ostatnym na grilovacku do zahrady. A kde si odlozime veci v restauracii? Kazdy donesie nejake vlastne drahe vino.
Nikto nemusi prist nacas, kedy nejaky casnik donesie polievku. Znamejsi prudu uz rano a pokecame aj o inom. Menej znamy pridu neskor donesu darcek, dostanu kura z razna.
Restauracie su podla mna na firemne vecierky.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 23. 5. 2012 19:51

Asi jsem to měl upřesnit :-D. Jde o to, že si sedneme s rodinou (6 lidí- rodiče, sourozenci a přítelkyně) a společnou večeří tak nějak oslavíme mé a mamky narozeniny. Nemá to být nějaká akce, jen poklidné posezení u dobrého jídla.
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 5. 2012 20:08

Tak podla vyberu zo katalogu http://www.restaurace.cz/ceske-budejovice.html sa mi zdala dobra ameno. Ale jedlo sa cez internet ochutnat neda. Treba mysliet aj na to ze moze byt obsadene. My sme tiez chceli ist si nikede posediet a barmanka povedala, ze vsetky miesta s rezervovane. A v dalsm narychlo najdenom podniku nebolo utulne, tiez sa dlho cakalo na jedlo. Treba mat v zalohe aj dalsi slusny podnik.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 23. 5. 2012 20:12

Ano Ameno je restaurace s výbornou úrovní jak obsluhy, tak jídla. Bohužel pizzu moc neumějí. Tyto seznamy jsem projížděl, ale moc informací od konzumentů tam není.
pota
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků