Degustace kávy - jaké máte zkušenosti?

Koktejly, bowle, domácí limonády a další nápoje, kde nestačí jen otevřít láhev

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod cuketka 7. 8. 2006 23:30

Lidičky,

v poslední dobš jsem se začal intenzivně věnovat ochutnávání všemožných káv. Už mi to leze docela na mozek, jsem tady jediný postižený, nebo máte někdo nějaké zkušenosti?

Obrázek

Kompletní postup kávové degustace jsem setavil tady:
http://www.cuketka.cz/?p=170

A vůbec, jakou si vlastně doma vaříte kávu? Turka, presso, kávovarem, instantní? Tohle by mě moc zajímalo, jaký je vztah lidí ke kávě v ČR :)
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 8. 2006 08:07

Záleží na okolnosech. Pro domácí pití (dost často rychlovka) jsem docela čuně a piju Nescafé Gold nebo Nescafé Montego. Jinak si dávám v kavárnách většinou espresso nebo Laté. Uvažuji o koupi automatického espressa. S mým objemem konzumace by se za chvilku zaplatilo ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 8. 8. 2006 08:22

Mě káva moc voní,ale vypiju jí jen asi 3 šálky za 2 měsíce,takže celkem nic.Ale když si ji dám,tak je to presso nebo kapučíno.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 10. 8. 2006 04:50

kavu nepijem a to som s tymto zlozvykom chcel niekolkokrat zacat ale telo je asi mudrejsie a nenecha do seba cpat hocico ;)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 10. 8. 2006 06:41

Kafe taky nepiju. Nechutná mi a taky mi nedělá dobře na žaludek.
Beďa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 8. 2006 13:29

Kafe moc nepiju. Ale stane se že se probudím mimo a potřebuju ji. A to mi pomůže jedině turek od dadáka, ale pořádný asfalt :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato_lm 8. 6. 2010 12:54

:D pořádny asfalt :D poznám týpka, čo pije turka z pollitrákov od piva :D, tretina pohára káva,druhá tretina cukor. On je v tomto šialený.

Čo sa týka mňa, tiež som milovník dobrej kávy. Najviac mi však chutí Jacobs Velvet a pritom som skúsil mnohé svetové druhy káv. Pijem zhruba raz denne, niekedy ani to nie.
mato_lm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 6. 2010 13:31

Nescafé Clasic jsem vyměnila za Jacobs Velvet. Nescafé už mi nějak přestávalo chutnat :-(
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 8. 6. 2010 20:15

Kavu piju minimalne - tak salek mesicne - ale zase musi stat za to!
V kavarne - presso bez mleka a cukru.
Doma - cerstve namleta kava varena v dzezve 3xvypenena, slita, bez cukru a mleka....a moc dobra.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 6. 2010 23:54

mato_lm píše::D pořádny asfalt :D poznám týpka, čo pije turka z pollitrákov od piva :D, tretina pohára káva,druhá tretina cukor. On je v tomto šialený.

A neříká se mu náhodou Gumba? Protože toho znám já a pije to naprosto stejně.

Já piju kafe každý den. Většinou doma Nescafé Gold, až budou nějáký peníze nazbyt. Pořídím si domácí presovač.

V kavárně pak presso nebo v ověřených americano. Pokud mi chutná, tak bez cukru i mléka, pokud stojí zaprd, tak sladím a když stojí hodně zaprd, ale potřibuju se nakopnout tak i s mlékem nebo smetanou.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 6. 2010 20:01

Kirkwood píše:Nescafé Clasic jsem vyměnila za Jacobs Velvet. Nescafé už mi nějak přestávalo chutnat :-(

Taky. Navíc nová piksla je vyšší a nejde do linky. Zajímavé, že v Německu prodávají jinou řadu, tahle se dělá pro východ údajně v Maďarsku.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato_lm 10. 6. 2010 00:23

Vebloud píše:
mato_lm píše::D pořádny asfalt :D poznám týpka, čo pije turka z pollitrákov od piva :D, tretina pohára káva,druhá tretina cukor. On je v tomto šialený.

A neříká se mu náhodou Gumba? Protože toho znám já a pije to naprosto stejně.

Já piju kafe každý den. Většinou doma Nescafé Gold, až budou nějáký peníze nazbyt. Pořídím si domácí presovač.

V kavárně pak presso nebo v ověřených americano. Pokud mi chutná, tak bez cukru i mléka, pokud stojí zaprd, tak sladím a když stojí hodně zaprd, ale potřibuju se nakopnout tak i s mlékem nebo smetanou.


nie, voláme ho Hamer :)

ja napríklad mám rád lahodnú kávu s mliekom a cukrom, a dodáva, keď som v kaviarni, pochutnám si na presse s mliekom alebo alžírskej káve (úplne naj pre mňa), príp. i kapučíne
mato_lm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod newart 1. 7. 2010 09:21

Tak to určitě doporučit mohu, sice ne konkrétní značku, jelikož si myslím, že záleží na každém co mu chutná. Konkrétně mohu ovšem doporučit internetový obchod se kterým mám nejlepší zkušenosti a to -adresa smazana- Kávu u nich pravidelně objednávám a jsem naprosto spokojený.
newart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crineska 23. 6. 2011 13:44

Jedině kávu z pressovače, protože instantní už mi opravdu nechutná. Skromně bych se prohlásila za kávolabužníka.
Nokia 3410/3100/6681/N80/N95/SG i8910/N900/SE Xperia X10/E7
crineska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 6. 2011 13:20

Doma piju turka, lavazza. V práci automat na kafé, v barech, restauracích presso.
Nesladím, mléko jen do pressa
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků