Topinka Arnošta z Pardubic

Mám hlad a nemám čas. Co uvařit? Recepty vhodné pro začátečníky

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ma.krtek 19. 9. 2006 21:07

Já nejsem z Pardubic, ale to jídlo se tak jmenuje.
Vezmu krajíc chleba, opatrně - abych neporušila kůrku - vykrojím střídku. Kůrku dám na rozpálený tuk a dovnitř klepnu vajíčko - hezky ho propíchnu a roztáhnu po celý ploše, aby se dotýkalo všude kůrky. Osolim, opepřim, opaprikuju. Rychle vezmu střídku a namažu ji paštikou - nejlepší je játrová- a tou NAMAZANOU stranou dolů ji připlácnu na vajíčko. Otočim a ještě trochu osmažim na druhý straně. Labužníci můžou přidat mezivrstvu sýru, salámu atd. Je to rychlý, neni to drahý a zasytí to i Otesánka.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 9. 2006 13:21

to zni dobre....a vzhledem k tomu, ez jsem z pardubic, asi brzy zkusim :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 9. 2006 14:04

Caddy: Ale ty snad nejsi Arnošt,ne? :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 9. 2006 20:28

To zní docela slibně. Jelikož nesnášim paštiku (tedy tu hnědou pastu, která se pod tímto názvem nevím proč prodává), viděl bych modifikace v podobě nastrouhaného sýra (třeba i směs se sýrem uzeným nebo hermelínem) a nastrouhané šunky nebo ještě Lépe čabajky. Připouštím, že pak už to nebude tak levné. ale diky za dobrý nápad
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 9. 2006 10:58

ja vzdy delal neco podobneho - vykrojil jsem z prostredka krajice chleba kolecko, hodil ho na panev (ten krajic s dirou, kolecko jsem snedl :)) a do otvoru vyklepl vejce...takove neco jkao volske oko v chlebu...trocha se dostala i mimo diru a udelal takovy povlak na tom chlebu....jist to je sice trochu obtiznejsi, ale moc dobre :)

tohle je prave zajimava obmena, co urcite zkusim :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.krtek 25. 9. 2006 21:33

Já tajy nejsem Arnošt
ma.krtek
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků