Pánvička

Mám hlad a nemám čas. Co uvařit? Recepty vhodné pro začátečníky

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Duch Fóra 15. 1. 2006 02:11

Já když nevím, co dělat, vezmu pánvičku a začnu hledat, co bych na ni mrskl. Základem je cibule, popř. paprika a samozřejmě se hodí něco masitého. Když není syrový maso, vystačím si s tím, co lednička dá - kabanos, salám, klobáska, šunka... Někdy se najde v mražáku rybí filé - nebát se a hodit ho tam (samozřejmě pokud není jiný druh masa). Podle potřeby trocha tuku. Zelenina jakéhokoli druhu, čerstvá, mražená, sterilovaná - šup tam s tím, podle toho co je a co mám rád. Koření omezuju většinou na svá oblíbená - kari nebo oregano, případně pálivá paprika a sojová omáčka. Podle nálady přiliju trochu vína nebo pivka, případně lze přidat rajský protlak nebo kečup a trochu hořčice. Nabízí se také možnost všechno podlít vodou a zahustit. Dají se tam hodit i jabka, banán, křížaly, buráky, houby. Tak nějak to chce kontrolovat ingredience, aby to nebylo příliš přeplácaný a jednotlivé chutě by se měly vyrovnávat. A nejdůležitější surovina každého muže - česnek :-) Když je málo masa, může se ten maglajs zalít vajíčkem. Každopádně je dobré na teplý pokrm nastrouhat jakýkoli druh sýra.
Příloha jakákoli - já si často udělám instantní nudle (zalít vodou) a mrsknu je k tomu všemu na tu pánvičku :o)
Nikdy nevíte, jak to bude chutnat, ale vždycky to nějak chutná a nic, co by vám nešmakovalo si do toho přece nedáte. Kuchařskému "umění" zdar...
Duch Fóra
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 15. 1. 2006 19:40

jeee, to je spravny :)
takhle nejak podobne vyrabim tzv. zapekanky, ale s tim rozdilem, ze to nedelam na panvi, ale vsechno "co lednice da" hodim do pekace a zapecu to
taky casto nevim, co z toho vznikne, ale je zajimave, ze to vzdycky chutna a hned se potom zaprasi.... :)
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 4. 2006 17:59

Tak to si dělám taky, akorát se z toho občas p.....u
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 20. 6. 2006 21:57

dneska jsem na pánvici hodil chleba a sejr, sranda :D nic jinýho nebyl, uvažoval jsem že to ještě zaliju vajíčkem, ale zavrhnuto :D
tark
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 21. 6. 2006 00:00

Ja tam obvykle nacpu vajicko, testoviny a prohledam lednicku, co mi jeste zbyva... :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků