Vyprazany syr a hranolky ;-)

Mám hlad a nemám čas. Co uvařit? Recepty vhodné pro začátečníky

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 16. 10. 2008 17:07

Tak to je podla mna to naj jedlo co sa da do 20min spravit ;-)

Akurat ze nieje velmi zdrave :D
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sauron 17. 10. 2008 19:07

Stejnak tam mosíme nakonec šeci, tak jaké zdravé jídla.. :D Aaaano, smažák a hranolky, tak to opravdu možu :) A nebo aj klidně enom s vařenýma bramborama, eventuelně smažák v bulce s kečupem.
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 10. 2008 23:39

s kecupem?? :) Ja smazak rad, ale jedine s tatarkou :) A radsi mam varene brambory klasicke, nez hranolky, ono ten syr uplne staci, pak uz by bylo toho smazeneho trochu moc :) Mnm, uplne s emi sebehly sliny...hezky obre udelany sejara, bramburky zlutoucke male kulatoucke posypane pazitkou a misticka tatarky s vmchanymi nadrobno nakrajenymi okurkami....uff..
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod christian 18. 10. 2008 23:49

Tatarka tulezzz.. Jinak já smažáky rád..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod michee 19. 10. 2008 10:39

Smažený sýr mám ráda, ale jím ho tak jednou ročně. A to vždy s vařeným bramborem, hranolky nee...nejsou dobré.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 19. 10. 2008 19:49

Přidám se, dobrota, dostal jsem i chuť ;)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 20. 10. 2008 18:24

Caddy : Nj, s kečupem :) Ale s ním enom když je v bulce, v pečivu. S bramborama nebo hranolkama si ho s kečupem představit taky nedokážu. Stejně tak v bulce s tatarků.

Jinak sa shodnem, s vařenýma bramborama a tatarků sů da best :D
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 10. 2008 21:37

v bulce bych si ho asi nedal, pokud bych si ho neudelal sam teda,....protoze zatim vzdy, kdyz jsem nahodou zkusil smazak v nejakem obcerstveni do housky, tak to bylo neco strasneho, nepozivatelneho :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 10. 2008 08:31

No poslední poživatelný smažák, který jsem jedl v rychlém občerstvení, bylo za socíku poblíž tramvajové zastávky Václavské náměstí. Stál 2,70 Kčs a byla na něj fronta. Tahali ho rovnou z friťáku, takže byl 100% čerstvý a dobroučký :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 22. 10. 2008 18:56

Tak, jak doma samozřejmě ten ze stánku obvykle není (jediný případ kdy takový byl byl stánek v Brněnské Olympii, nahoře vedle současného KFC. Tam byl taky přímo z friťáku, navíc fakt obrovský a výborný. Teď už tam ale není..)

Ale když je na neco na zub chuť, tak si ve stánku kupuju buď hranolky, hambáč nebo právě ten smažák.
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 11. 2008 12:17

Tak smažáček, to je klasika. S tatarkou, hranolkama, mňam. Jen mi vždycky nějak nesedne v žaludku a je mi blivno, ale to za to stojí :D
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 11. 2008 02:37

Řekl bych, že žádné jídlo, po kterém člověk ví, že mu bude blivno za tyhle pocity nestojí. Něco jiného je, když jde o "nehodu".

Ačkoli jsem relativně zdravý jedinec a mohu sníst leccos, tak kombinaci čehokoliv v trojobalu (mastné) + hranolky (mastné) + tatarka (mastné) si odpustím. Pokud bych už výjimečně jedl smažák tak bych mu do party přibral vařený brambor a buď kečup nebo odlehčenou tatarku (s jogurtem) a nějaký zeleninový salát.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 16. 11. 2008 10:14

Máš pravdu sloníků. Já si dám smažák jednou za hodně dlouhou dobu. Většinou je ale ten smažák z hermelínu nebo syrečků a ty miluji, tak si dám. Odlehčená tatarka je základ, mě i více chutná a hranolky, tak proti nim nic nemám. Sice mám radši Americké brambůrky, ale jinak je to jedno :)

Moje kombinace smažáku nejčastěji vypadá takto:
Smažený sýr (hermelín, syrečky, jednou za rok cihla) + Americké brambory + odlehčená tatarka.

Po tom mi není blbě, jen po té klasické kombinaci s hranolkami a klasickou tatarkou ;)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 11. 2008 16:07

tak tak, uz jsem to tu rikal, smazak jedine s bramborem, ale bez tatarky sito neumim predstavit...ale s hranolakam by mi to ani nejelo moc :)

A typicke jidlo, po kterem je mi divne, nicmene si dam, i kdyz vim, jak to dopadne, jsou obycejne parky :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 11. 2008 19:36

Smažák s hranolkama nejím. Tatarkou se vše jen pokazí, bléé.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dix_ 16. 11. 2008 21:52

Já jo.Smažák,hranolky,tatarka. :-) Co můžu doporučit,tak si na něho kupte si sýr ve Francii.Koupil jsem tam na smažení a ve fritovacím hrnci při smažení se neroztekl,narozdíl od českých.Já kupoval v Paříži v obchodním domě ve čtvrti La Defence.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 17. 11. 2008 15:59

Před pár lety jsem tohle jídlo zbožňovala, dávala jsem si ho vždy jako nedělní oběd v restauraci (každou druhou neděli jsme celá rodina jezdili na oběd do restaurace) nejvíc mi chutnala ta jejich tatarka :-D no a pak už jsem zkoušela i jiná jídla..
Pokud někdy dostanu chuť na smažáka, tak si ho udělám bez smažení (našla jsem si recept na jedné stránce) + brambory a jogurt smíchaný s okurkou, jarní cibulkou a čerstvým koprem a pepřem.
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 11. 2008 09:19

Mohla bys to trošku rozvést? Já dělám smažené řízky bez smažení (v horkovzdušné troubě) ale sýr si nějak nedovedu představit. Leda že by byl v těstě a upekl se
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 18. 11. 2008 13:58

Dám Ti sem odkaz na recept ;-)
http://recepty.vareni.cz/hrnickovy-smazak/
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 11. 2008 14:29

Hustý! Díky moc, vypadá to naprosto fantasticky. A člověk si myslí, že ho nemůže nic překvapit. Tohle by mě fakt nenapadlo.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 18. 11. 2008 16:03

Sice mě zarazila ta šunka a zalití vejci, ale jinak to nevypadá špatně. Hodně mě to překvapilo, brzo zkusím! :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 11. 2008 16:29

no to je masakr, to snad taky zkusim :) Jen musim prijit na to, ktere hrnky jsou zaruvzdorne, aby to pak nebylo i se strepy :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Sauron 18. 11. 2008 17:02

Nevypadá to špatně :) Asi to o víkendu vyzkůšám.. :)
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 11. 2008 17:28

Caddy: Hlavně žádné nerozbitné skleničky. To bys pak musel přemýšlet, kde udělali soudruzi z NDR chybu :D
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 18. 11. 2008 18:46

Já akorát vynechávám šunku a zalévám jen bílkem ;-)
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 18. 11. 2008 19:10

No taky vynechám šunku, z toho by se mi spíš udělalo blbě... že z toho pak bude jakási růžová šmajda v sýru :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 11. 2008 19:22

A to já si jí tam klidně dám. Myslím, že by stálo za experiment se směsí různých sýrů - asi vyrazím nakupovat (http://www.vemeno.cz)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 11. 2008 02:27

ha, prodejna v pardubicich...no to schvalne nahlednu...
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 11. 2008 04:48

Nahlédni. A vem si s sebou dost peněz :-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 11. 2008 15:39

neberou karty? :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 11. 2008 16:08

víš že nevím. Já tam platil vždycky cash, nákup tam je velmi příjemná záležitost (alespoň v té pobočce kam chodím) a nikdy mě nenapadlo milou atmosféru narušovat placením kartou ;-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 11. 2008 11:32

zkošel jsem ten hrníčkovej smažák paráda ale v trojobalu nemá konkurenci. :tleskani
ra.cermak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sauron 7. 12. 2008 09:03

Zksuil sem si ten smažák udělat včera a teda výsledek katastrofa :) Nevím co sem dělal špatně, nebo jestli su slepý ale šel sem podle receptu v odkazu a ani jedenkrát sa mě nepodařil výsledný produkt. Dycky sa mě upeklo do tvrda akorát tak horní 1-2cm, zbytek byl tekutý.

Pekl sem to na 250 stupňů 20 minut (okraje už byly hodně do hněda), sýr sem jak enom nastrůhal do hrnku a zalél vajíčkem (1 vajco na asi 15 dkg sýra), tak aj sýr z vajíčkem první promýchal (5 vajec na 30dkg sýra) a pak dal do hrnku. Vodu sem zalél zhruba do poloviny až 2/3 hrnku. Hrnek to byl malý na čaj, neco přes deci asi.

A teď sa pobavte.. :D

Obrázek
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 9. 12. 2008 12:13

ty Saurone, zase tak špatný to neni :D ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 12. 2008 18:18

mne na otm jen vadi, jak to plave v nejakem omastku, jinak to nevypada, ze by se to nedalo s chuti snist :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 9. 12. 2008 19:15

Mě to přijde jako divně umíchaná vajíčka a vůbec to nevypadá, že by se to dalo s chutí sníst, až na to máslíčko (pokud to teda je) a brambory. Ale o vůni a chuti nepochybuji, jen obrázek se ochucuje všelijak...
Není 250 moc pokud nejde o motokros?
Vinnetou1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 9. 12. 2008 23:50

Deli : Ty Deli, neserrr.. :D

Caddy a Vinnetou1 : No, mě to teda už enom na fotce připadá jako dost odpudivé, zest sa to sice dalo ale jakože nic moc. Znova bych to dobrovolně teda nejedl ani náhodů. A jo, plavalo to v ramě kterů sem předtím poctivě vymazal hrnek (a následně posypal strůhanků). No, nezadařilo sa :)

Příště ostávám u osvědčeného smažáku v trojobale, na nejaké zdraví se.ru :D
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 23. 1. 2009 15:04

Mně se povedl udělat takhle ;-
Obrázek
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 1. 2009 18:15

No vypadá to pěkně. Copak je ta náhrada tatarky?
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 24. 1. 2009 11:08

Bílý jogurt, na jemno nasekaná červená cibulka (ta jediná mi nedráždí žaludek) a kyselé okurky. Dále jsem přidala skoro čerstvý kopr, pepř a sušenou petrželovou nať.
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 1. 2009 20:36

Super. Zkusím.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 1. 3. 2009 20:05

NAbuduce pridam foto aj ja :-D asi tak o par mesiacov :-)

Mr.Bombastic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ally 18. 5. 2009 16:30

Smažený sýr si dám tak jednou, dvakrát za rok. A raději Hermelín, ten mi chutná víc. Vždy s bramborem, tatarkou a nějakým zeleninovým salátem.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 6. 7. 2009 17:00

Aaaa... tak BAN mi uz vyprsal a mozem sem hodit fotku :)

Doma pekne obaleny v struhanke = mlieko --> múka --> vajce (pomixovane samozrejme) --> samotná struhanka (pomixovane rozky a chlieb na prasok) :D pre tych co nechapu... :)

A nie je tam kečup lebo k zemiackom mi nejak nechuti... Vacsinou to robime s hranolcekmi :hm

Obrázek

Mr.Bombastic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 7. 2009 21:20

Tedy za ten obří obrázek bys měl na živě poslední varování ;)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 7. 7. 2009 21:55

tak sorry :)

Mr.Bombastic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sauron 8. 7. 2009 07:36

Eště že sů moderátorské práva enom pro danů sekci ;)

Moderátor diskuzního fora Garáž
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 8. 7. 2009 21:42

Jinak do strouhanky se mimochodem správně dává pouze a jen bílé pečivo jako rohlíky, bagety, italský bílý chléb, housky atd.

PS: Předevčírem sem měl hermelín vařený nad párou s brusinkovou omáčkou, mňam :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 7. 2009 00:38

ty narazky na obrazky fakt miluju...ja jsem zase alergicky, kdyz to musim hledat lupou nekde na monitoru....a zvlast, kdyz to to forum samo zmensuje, tak nechapu, co komu vadi....

konec OT
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod ŽanetaPetrásková 5. 7. 2012 14:28

Já si ráda místo smažáku zase dopřeju hermelín :-) Někdy ho jenom v alobalu strčim do trouby a pak v něm rozteklém namáčím hranolky!
ŽanetaPetrásková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 7. 2012 21:26

Možná je to dobré, ale představa příšerná.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza CZ 14. 7. 2012 16:48

Sauron píše:Deli : Ty Deli, neserrr.. :D

Caddy a Vinnetou1 : No, mě to teda už enom na fotce připadá jako dost odpudivé, zest sa to sice dalo ale jakože nic moc. Znova bych to dobrovolně teda nejedl ani náhodů. A jo, plavalo to v ramě kterů sem předtím poctivě vymazal hrnek (a následně posypal strůhanků). No, nezadařilo sa :)

Příště ostávám u osvědčeného smažáku v trojobale, na nejaké zdraví se.ru :D
Sorry že tak pozdě, nudil jsem se a tak jsem pročítal starý fora. Saurone že tys nalil vodu do toho hrnku a ne na pekáč okolo.
Honza CZ
Návštěvník