Svatební dort

Kdo by odolal sladkostem? Zvláš?, když je umí připravit sám

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod myndel 3. 2. 2007 13:11

Pekli jste někdy někdo svatební, resp. vícepatrový dort?

Jak udělat nějakou vnitřní konstrukci? Nerad bych dělal nějaké příliš hutné a těžké těsto, radši mám lehčí a proto si myslím, že by to tři patra neustálo. Ještě kdyžto navíc potřebuju odvést autem.

V nejhorším mě napadlo udělat spodní patro hutné, stabilní a horní udělat lehčí, ale to už není vončo :-)

Díky za každý tip.

PS: pokud se to povede, těšte se opět na fotorecept :-)

edit : nebojte se, není to na svatbu, bude to na jeden vtípek, ale mělo by to vypadat co nejvěrohodněji ;-)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 23. 2. 2007 22:10

podarilo sa mi jeden vyčmuchať, ale zatiaľ nie je overený... ale vážne dumám nad jeho prípravou... vcelku sa mi zbehli slinky... :P

Svadobná čokoládová torta

• 10 vajec + 4 žĺtky + 1 bielok
• 12 PL vriacej vody
• 1150g práškového cukru
• 2 bal vanilkového cukru
• 200g múky
• 100g škrobu (Maizena, Gustin)
• 2 ČL prášku do pečiva
• 300g masla
• 400g nugátového krému
• 2 PL čokoládových lupienkov / vločiek
• plnotučné mlieko
• 1 balenie potravinárskej farby
• 200g marcipánu
• dekoračné prvky

Do misky vložíme 10 žĺtkov a rýchlo vymiešame s vodou, pridáme 200g práčkového cukru a 2 balenia vanilkového cukru za neustáleho miešania (šľahania). Čistými metličkami vyšľaháme 10 bielok so 100g cukru do tuhého snehu. Sneh nakopíme na žĺtkovú zmes. Na toto preosejeme múku, škrob a prášok do pečiva a všetko opatrne premiešame. Túto zmes rozdelíme do 3 foriem (26, 20 a 14cm), ktoré vymastíme. Všetky hladko utrieme a upečieme pri 180°C za asi 40 – 45 minút. Upečené korpusy rozkrojíme na tri krát.
Na krém vezmeme maslo izbovej teploty a v nádobe ho utrieme do hladka. Opatrne na stiedačku pridáme 4 žĺtky a 150g práškového cukru. Nugátový krém zohrejeme vo vodnom kúpeli, necháme meirne vychladnúť a vmiešame do krému spolu s čokoládovými vločkami. Krémom natrieme všetky časti korpusy a pospájame.
Posledný bielok vyšľaháme so 600g práškového cukru a pridáme len toľko vody, aby vznikla hladká, roztierateľná, nie však tekutá zmes. Zafarbíme farbou podľa fantázie a nalejeme na tortu a necháme po nej ostupne stiecť. Polevu necháme mierne zaschnúť a ozdobíme čokoládovými ozdôbkami. Tortu necháme poriadne stuhnúť, najlepšie cez noc.
Marcipán zmiešame so 100g cukru, rozdelíme na časti, zafarbíme podľa toho, čo chceme tvarovať a vytvoríme ružičky, motýliky, či iné ozdoby. Necháme asi hodinu schnúť a dozdobíme tortu.
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 25. 2. 2007 00:02

Marek_Litzman píše:Pekli jste někdy někdo svatební, resp. vícepatrový dort?d/quote]
Pekl vsem si dorty na svoji svatbu a potm ještě na tři další. Začalo to třípatrákem pro moji nastávající k dvacátinám. Nějaký fotky mám ale dostat je sem je pro mne španělská vesnice, jestli o ně máte zájem tak mi někdo pošlete na SZ email adresu a dejte je potom sem.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza CZ 25. 2. 2007 18:24

Tak kontakt mám, ale vyskytl se problén s nalezením fotek. Našel jsem jen diapozitivy a ty neoskenuju. Tak vydržte.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 26. 2. 2007 19:37

Honza, skor daj recept na dobru tortu... obrazky si narobime sami... :D
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Debianus 23. 7. 2015 14:38

MOje doma peče dorty a když potřebuje, tak to prostě vyztuží takovejma bambusovejma tyčkama, nebo u větších dortů plastovejma - kupuje je tady http://www.svetcukraru.cz/vyztuhy-dortu/
Debianus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 9. 2015 17:49

Nejsem cukrář a ani mě ta cukrařina moc nebaví. Takže se omezuji na pár zákusků a desertů, které snad celkem umím a dál nejdu. Asi je to i tím, že v mém okolí dorty nikdo moc nejí
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků