jak na pravé tiramisu

Kdo by odolal sladkostem? Zvláš?, když je umí připravit sám

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod 0ndra 28. 12. 2006 20:41

máte někdo recept na pravé italské tiramisu? chci ho udělat na silvestra a sháním "originál" recept...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 28. 12. 2006 21:11

ja mam recept od talianky... je tam teda len privydatá, ale ukradla svokre... :lol:

Tiramisu originál

• 3 vajcia
• 3 PL kryštálového cukru
• 300g mascarpone
• 200g piškót (ja dávam tie s cukrom na vrchu - savoiardi)
• káva (asi 3 hrnčeky)
• kakao na ozdobu

Bielka vyšľaháme s polovicou PL cukru (na sneh). Žĺtka zmiešame so zvyšným cukrom, pridáme mascarpone a jemne premiešame. Potom pomaly pridávame sneh. Do formy poukladáme v káve namočené piškóty a prikryjeme krémom. A tak sa to opakuje. Nakoniec posypeme kakaom. Necháme v chladničke minimálne 2 hodiny. Do kávy sa môžeme pridať rum alebo rumovú príchuť.

http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?i9=5 ... =1&ftid=22
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 28. 12. 2006 21:50

díky, ty piškoty jsou nějaký speciální nebo se dají koupit běžně v obchodě?
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myndel 28. 12. 2006 23:08

0ndra píše:díky, ty piškoty jsou nějaký speciální nebo se dají koupit běžně v obchodě?v/quote]


Buď vlastní - výhoda - nejsou tam přechody, nebo normální koupené, potom asi doporučuji ty podlouhlé, zase kvůli přechodům
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 29. 12. 2006 15:22

tak jsem dneska vše nakoupil a zítra se do toho pustím... poreferuju jak to dopadlo.
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 29. 12. 2006 15:48

Savoiardi su specialne piskoty, take jemnejsie a pocukrovane, ale kludne pouzi i obycane, nic sa tomu nestane.. urcite sa u vas ale predavaju Vicenzi... http://www.vicenzi.it/vicenzi/eng/prodo ... dottoId=90
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 1. 1. 2007 18:31

tak tiramisu dopadlo na výbornou, dělal jsem ho z menší dávky, protože jsem koupil jen 120 g piškotů, ale fakt nemělo chybu, díky za recept. takhle to dopadlo (bohužel není vidět, jak je moc dobrý :)

<br>Obrázek
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 3. 1. 2007 20:29

Pre ďaľších návštevníkov, Savoiardi vyrába i
- Romeo e Giulietta (na Slovensku stoja cca 90,- za 500g)
- piškóty Pafino od Sedity sú vynikajúcou náhradou za Savoiardi 8) http://www.idc.sk/sk/products/index.php3?clanok=3 tie dlhé
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanVacik 23. 10. 2014 14:42

Já připravuji tiramisu z mascarpone.
Vejce rozdělíme na bílek a žloutek, každý dáme do jedné misky. Ke žloutku přidáme dvě polévkové lžíce cukru, zamícháme a cukr necháme rozpustit. Z bílku vyšleháme tuhý sníh. Ke žloutkům přidáme 2 balení sýra mascarpone a mícháme (nešleháme), dokud se nespojí. Poté vmícháme pomalu sníh. Do vlažné kávy přidáme 2-3 lžičky Amaretta. Do kávy namáčíme piškoty, kterými poklademe dno dortové formy. Na piškoty navrstvíme vrstvu krému a na ni další vrstvu namočených piškotů. Takto střídáme vrstvy krému s namočenými piškoty, poslední vrstva nahoře je tvořena krémem. Povrc posypeme kakaem a vložíme ho do chladu.
Tak tohle vysvědení stojí za to.
JanVacik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hellebrand 21. 3. 2015 17:13

Já misto mascarpone používám riccotu. Je to sýr stejného typu, jen není tak tučný. Jinak recept stejný.
Hellebrand
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků