Citronový koláč

Kdo by odolal sladkostem? Zvláš?, když je umí připravit sám

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 3. 2011 21:53

Korpus

Suroviny: 3/4 hrnku hladké mouky, 1/4 hrnku cukru moučky, špetku soli, 2 lžíce rozdrcených mandlí, půlku másla (doporučuji neztuhlého z ledničky :) ), jeden žloutek, 3 - 4 lžíce olivového oleje.

Promíchat mouku, cukr, mandle a sůl, přidat máslo, žloutek, olej a hezky vypracovat, jde to poměrně dobře a hezky se s tím pracuje. Pak těsto hezky vytvarovat v tenčí vrstvě do koláčové formy.
Nechat pulhodinku odstat na chladnejsim miste, aby těsto ztuhlo, troubu rozehřát na 220°C a péct cca 12 minut (a fakt si to hlídat, ať vám to nezhnědne moc, jako mně)


Náplň

Suroviny: 4 - 6 citronů (dle velikosti), 2 lžičky kukuřičného škrobu, 1/2 - 3/4 hrnku krystalového cukru (dle požadované sladkosti, při půlce není ještě zabitá kyselost citronu), dvě vejce celá a dva žloutky, druhá půlka másla, dvě lžíce olivového oleje

Nastrouhat cca lžíci citronové kůry, vymačkat citrony a v kastrůlku metličkou smíchat s kůrou, škrobem, cukrem a vejci. Postavit na mírný oheň a za stálého míchání pomalu přivést k varu. Dvě minutky nechat pobublat a míchat. Pak odstavit, přidat máslo s olejem a metlou vyšlehat dohladka.
Na ozdobu osmažte pár koleček citronu z obou stran a zasypte třtinovým cukrem...a necht ho rozpustit, pak nasázet na dort.
NAkonec nalít na korpus a nechat v chladu pořádně vychladit a ztuhnout (několik hodin, když se nechá do druhého dne, jediné lépe, těsto zvláční)

Tady foto, jak už jsem zmínil, přehnal jsem to s pečením, radši bych to světlejší a citrony na ozdobu s emi nepodařilo nasázet nějak moc hezky, ale bylo to dobré :) Předpokládám, že se dají podobné dorty dělat s různým ovocem, asi příště zkusím pomerančový :)

Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 4. 2011 15:27

Vypadá lákavě .... ;-). Asi ho zkusím
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 4. 2011 15:32

ahoj. Pojdem to cez sviatky piect. pises ze 1/2 - 3/4 krystalového cukru. To zamena 500 az 750g? zda sa mi to moc, aby som nieco nepokazil.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 4. 2011 18:28

Korpus sa chutovo podaril.
8-P len trochu praskol pri prekladani na tanier za horuca. Ponalhal som sa na tv spravy. Vsak to poleva zakryje.
Poleva: skusim to s 1/2 hrnkom cukru. Sledke to nemam moc rad. Radsej citrony.

Tak som spravil aj polevu. Perfektna. 1/2 3decoveho pohara kristal cukru. 5 vacsich vytlacenych citronov, z toho z jedneho citrona 3kolieska na ozdobu. Zajtra bude mlsna 8-P :-))))
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 4. 2011 20:50

tak to jsem rad, ze se povedlo :)

ted koukam, ze tam fakt nemam napsany jednotky u toho cukru, jdu to doplnit :) Jednalo se taky o hrnky...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků