Davate si k obedu polevku?

Polévka je základ. Umíte uvařit bouillabaissu?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod keckas 12. 9. 2007 19:28

to bude většina jidelen hromadneho stravovani, ja nejradši vařim stylem, že ukuchtim neco večer, čast si dam na večeři jeden den a zbytek nacpu do pixličky a vezmu do práce s sebou, k tomu přidam třeba okurek a je oběd hotovej.

Ale to sem moc nepatři, ptž polivky takhle nevařim
keckas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bombul 15. 9. 2007 10:19

Vacsinou ani nie po prve ich nemam velmi rada a po druhe to nestiham pocas pracovneho tyzdna na obed nie je vela casu...No ale pocas vikendov to hej na stole nesmie chybat :wink:
Admin na pauze
bombul
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kudli3 15. 9. 2007 12:34

Tak dnes sem mel svou nejoblibenejsi Francouzkou :) :-P To sem si pochutnal.. 8)
Kudli3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keckas 16. 9. 2007 22:14

Dneska jsem měla kuřecí vývar se zeleninou :D

Moc mi nejde do hlavy, kdo může pravidelně kupovat ty instantní blivajzy. Minulý týden jsem byla nucená vystačit si s instatní rajskou. No fuj. A když vidim v každém hyper super ten sortiment tak to asi spousta lidi kupuje
Proč? Protoč!
keckas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 9. 2007 09:47

Souhlasím, že většina instantních polévek jsou neuvěřitelný shity. Nicméně, poptávka po normálních (=nechemických či alespoň méně chemických) instantních polévkách donutila výrobce k aktivitě. Například Knorr zeleninová s (údajně) 80% zeleniny, bez konzervantů a glutamatu je docela fajn; stejně tak výrobky firmy Ekoprodukt, s.r.o. - japonská, rajčatová s kokosem nebo hrachová (nejedná se o produkt ekologikého zemědělství, což je na výrobku uvedeno). Dalším mým vcelku oblíbeným výrobkem je Wurzl klarsuppe (instatní zeleninový bujon), který má certifikát KEZ (jedná se o biopotravinu).

Ceny jsou vyšší - u Knorru jí neznám (dostal jsem jednu na ochutnání), výrobku Ekoproduktu kupuji za 10-13,-/porce; Wurzl na cca. 12 litrů zeleninového bujonu stojí něco přes 100,-
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keckas 17. 9. 2007 18:33

hanba by mě fackovala kdybych si zeleninovou polívku koupila instantní. Zahradu máme dost velkou a do mražáku se zeleniny vejde víc než dost.

Ale chápu, že ti, co nejsou obdaření kouskem rodné hroudy nebo jsou hodně časově vytížení tuhle možnost využívat musí.
Proč? Protoč!
keckas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 9. 2007 18:39

Ano, máš pravdu. Rád si doma udělám třeba krémovou zeleninovou polévku, ale v kanceláři, kde je jediným kuchařským náčiním varná konev a mikrovlnka, to opravdu nejde. Na "pěstební ploše" o rozměrech 0,15 x 2,00 m (okenní parapet) toho taky moc nevypěstuješ.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keckas 17. 9. 2007 19:04

na parapetu vypěstuješ aspon nejakou bylinku :D
Proč? Protoč!
keckas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 9. 2007 19:22

to jistě, ale asi ne pórek, mrkev, petržel, celer, řepu, .... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 19. 9. 2007 18:22

...travu :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 19. 9. 2007 18:23

jinak ty zeleninove polevky jsou fakt docela dobre, rozhodne se daji v nouzi pouzit...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 9. 2007 22:17

caddy: jistě, ale ani na tuto plodinu není parapet za oknem příliš vhodný - jednak kvůli pěstebním podmínkám a jednak kvůli příliš zvědavým sousedům ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keckas 20. 9. 2007 18:23

ale zase když pěkně rozroste tak nejsou potřeba žaluzie :lol:
Proč? Protoč!
keckas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michee 21. 9. 2007 23:12

Dnes jsem si po dlouhé době dala k obědu polévku (dětskou porci jsem si poručila) a docela mi to zachutnalo - není nad pořádný oběd včetně dobré polévky.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 22. 9. 2007 16:09

Taky bych se mohl zúčastnit tohoto tématu :)
Když polévku k obědu, tak jako hlavní chod. Jinak přes léto skoro vůbec polévku, ale dřív, nevím jesi jaro, zima, ale asi jo, tak jsem po polévkách šílel, většinou jen jednoduché vývary, jen vývar s drobením či něčím takovým. Pamatuji že v těžkých chvílích, byla jediná na co jsem měl chuť a trochu pomohla (možná víc, ale to už těžko říct jak to vše v těle pochoduje, nejen fyzicky). Jedno s druhým ;-)
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků