Gazpacho

Polévka je základ. Umíte uvařit bouillabaissu?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2010 07:54

Ahoj lidi,
v letošních vedrech jsem se několikrát pokoušel o poměrně triviální jídlo - španělskou studenou polévku gazpacho. Vyzkoušel jsem několik publikovaných postupů, ale prostě mi to nějak nesedělo. Přitom suroviny, ze kterých se připravuje mám rád - rajčata, okurky, papriky, olivový olej, česnek ... . Máte někdo osobně vyzkoušený recept o který byste byli ochotni se podělit? Díky moc.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2010 08:55

Jsem si vzpomněl na Červeného trpaslíka. Nechtěl jsi jí, jako Rimmer ohřívat? :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2010 12:47

Tak taková trubka zase nejsem :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 7. 2010 13:20

PatrikChrz: taky jsem si vzpomněla na Červeného trpaslíka :mrgreen:

Slonik: podívej se na vaření.cz, tam je několik receptů. Snad se do její přípravy někdy pustím, jsem zvědavá na její chuť ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2010 14:47

Ty jsem zkoušel ... a možná dělám něco blbě. Nebo to taky může být jen že mi tohle jídlo prostě nesedí. Proto bych rád znal něco i odjinud :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 27. 7. 2010 15:48

Měl jsem ji párkrát ve Španělsku, celkem věrně jsem ji udělal i doma. Jenom dvě poznámky

1. Ten recept je strašně jednoduchý, není na tom moc co vymýšlet. Ideově mně to připomíná hummus - hlavně to vymixuj do hladka.

2. Kruciální je kvalita rajčat, řekl bych, že daleko více, než třeba v italské kuchyni. Koupit tady dobrá rajčata na gazpacho je umění.

P.S. Taky jsem si vybavil Červeného trpaslíka.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 7. 2010 17:02

Ondrej1: na trzích se zeleninou a ovocem se dají sehnat slušná rajčata, ale škoda, že je neprodávají celoročně :-( :-D

Slonik: jak Ti nesedí? Chuťově?
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2010 17:11

Možná jsem nemixoval dost dohladka; možná to bylo tou cibulí - chutnalo to tak divně nahořkle (tupý nůž v mixéru?); možná byl problém i v tom česneku (čína). A co papriky? Jaké použít? Já měl nějakou zelenou kapii. To je asi blbě, co? Fakt si připadám trochu jako matlák :-|
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 7. 2010 17:51

Slonik: nebylo to zrníčky z rajčat/papriky (nechtěně zapomenuté) nebo okurky? Česnek se chystám koupit na trhu, ale v pátek slováci neměli, tak jsem vzala u stánku vedle (prý z Maďarska) a taky nic moc, jsem do čerstvého špenátu (100g) dala 4 velké stroužky a jakž takž šel cítit..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 28. 7. 2010 12:11

Slonik: Možná by stálo za to zajít na ni někam, kde ji mají dobrou, protože ta chuť fakt každému nesedne. (Bohužel mě nenapadá kam, leda tak si na víkend zaletět do Andalusie). Pokud je to hořké, tak je to o surovinách, já bych tipnul česnek, nebo cibule.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 28. 7. 2010 12:32

Bál jsem se, že něco takového řekneš. Výlet do Andalusie na polévku bohužel není v tomto okamžiku jak z časových tak finančních důvodů možný (ne že bych se mu bránil). Btw, nevíte někdo o restauraci kde by dělali opravdu dobré gaspacho (ať v ČR nebo třebas i v Berlíně, Drážďanech, Vídni, Bratislavě .... a dalších relativně blízkých městech)?

Hořkost asi fakt byla způsobena blbě zpracovanou cibulí. V nejhorším případě udělám ještě jeden pokus - rajčata se teď dají koupit slušná, okurky taky, tak uvidíme ... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2010 17:04

Dneska se mi dostal do ruky leták LIDLa s platností od 9. 8. a v rámci "španělského týdne" je tam polévka Gaspacho za 39,90 za litr. Nechcete to někdo ochutnat a říct jaké to je? Rád bych jí (samozřejmě povzbuzen Červeným trpaslíkem :D) ochutnal, ale nerad bych si jí "zazdil" jen proto, že jsem kápl na šunt výrobek, který bych u Lidlu čekal :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 8. 2010 17:41

Já v Lidlu ze zásady nenakupuju (i když třeba tam prodávané špekáčky obsadily v nedávném testu MFD jedno z předních míst). Já bych hoi prostě chtěl ochutnat od nějakýho profíka, vyrobené z dobrých čerstvých surovin.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2010 17:46

V Lidlu se prostě občas dají koupit velmi dobré věci (např. měli v takové té týdenní elektronice kvalitní dalekohled nebo nabíječku na baterie), ale poznat to.... . Proto bych byl rád, kdyby se někdo obětovat a vyzkoušel a pak dal vědět. Od chvíle, kdy jsem viděl Červeného trpaslíka jsem zvědavej, jak to vlastně chutná :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 6. 8. 2010 08:18

Pokud letos 25. listopadu nezaspíme, tak polévku vyzkouším......do té doby si najdu nějaký príma recept a budu pátrat po dobrých surovinách (čili musím najít obchod s dobrou zeleninou, což je v Opavě obrovský problém, Ostrava na tom není o moc líp).
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků