Rybičková (rybí) pomazánka

Co nejlépe povzbudí chuťové buňky? A jak to připravit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 28. 1. 2006 20:50

Krabička sardinek se rozetře s trochou másla a s trochou majonézy. Ochutí se lžickou hořčice, osolí, opepří a zakape citronovou šťávou.

Takhle vypada muj klasicky recept na "rybičkovku". Existuje mnoho variant, tak sem kdyztak pridejte, jak to delate vy. Nekdo do toho pridava jemne nasekanou cibuli. Ja nemuzu syrovou cibuli, tak ja ji tam nedavam.
V tydnu jsem premyslela, jak ji zdokonalit, protoze tu klasickou mi doma uz moc nejedli. Jinde jsem uz na sebe prozradila, ze experimentovat mi nečiní problémy, tak jsem zkusila do ni dat jemne nastrouhany eidam a strasne malo, asi jen 3 strouzky rozetreneho cesneku a majoranku.... No, melo to uspech, zmizela, jen se po ni zaprasilo.... :D
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veverqa 28. 1. 2006 21:38

konzerva tuniaka sa zmiesa s primeranym mnozstvom masla a(lebo) tavenym syrom a horcicou. dochutime troskou maggi omacky a gyrosom pripadne aj dalsimi koreniami (vzdy to chuti inak a stale skvele :) pridavame k tomu aj najemno nasekanu cervenu cibulku a nadrobno nakrajany cesnak. v letnom obdobi to nahradime zelenou cibulkou. na cerstvych rozkoch.. mnam.. :)
veverqa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 1. 2006 12:24

rybicky delam rad a jakekoliv, zaklad je v zdy konzerva, kus tavenaku, maslo a cibulka. Na stridacku pridavam cesnek, aby to nebylo pokazde stejny :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 29. 1. 2006 13:25

Na dochutenie odporucam trochu "sardelovej pasty" len potom uz nie je treba solit.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 1. 2006 17:33

ja nesolim ani tak, prijde mi to dost...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 29. 1. 2006 18:05

Caddy: niektore sardinky su tak bez chuti, ze nieco potrebujes na zdoraznenie :-)
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 1. 2006 01:39

Tak já se taky přidám:

Suroviny:

1 konzerva rybiček ve vlastní šťávě
1 menší žlutá cibule
1 vajíčko
2 lžíce rozměklého másla nebo Ramy
2 lžičky hořčice
1 lžička kečupu (volitelně)
1-2 kyselé okurky
1/2 citronu
sůl, pepř

Postup:
Rybičky se vyndají ze šťávy a nechají se okapat. Vajíčko uvařené natvrdo a okurky se nastrouhají nahrubo, cibule se nakrájí najemno. Smísí se s ostatními surovinami, rozpatlají se do toho rybičky, dochutí se solí, pepřem a citronovou šťávou.

Alternativně lze použít část klasických rybiček a část uzených šprotů. Pomazánka získá docela zajímavou chuť. Část másla lze nahradit měkkým taveným sýrem.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frutisek 7. 4. 2008 12:19

vsechno pekne, ale jedine z uzenych sprotu - opravdu nejlepsi co muze byt na nedelni snidani
frutisek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 8. 4. 2008 08:01

Rybičky v tomatové omáčce, rozetřít a smíchat s pomazánkovým máslem, namazat na chleba a na to položit na plátky nakrájená rajčata, případně i trochu cibule.
DoubleSix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 8. 4. 2008 12:26

Rybičky (v oleji nebo v tomatě či uzené šproty), pomazánkové máslo (nebo Lučina či nějaký sýr typu žervé), vajíčko na tvrdo, steril.okurek, strouhaný Eidam (nebo pro změnu tavený sýr), cibulka, sůl, pepř.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pariskaaa 11. 7. 2008 17:28

Konzerva tuňáka, majonéza, najemno nasekaná jarní cibulka, zavařovaná kukuřice, sůl, pepř, petržel. Vše od oka
Pariskaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brymi 24. 9. 2008 10:29

Rybičky v oleji nebo šproty jen tak rozmačkám vidličkou, přidám na drobno nakrájenou cibulku, trochu kečupu a hořčice, pepř, je li nutná sůl. Servíruji na pravým máslem mazaný rohlík nebo chléb. k tomu teplý čaj s citronem, a vynikající snídaně je hotová.
brymi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 9. 2008 23:15

snidane...? No ja, mam rybicky moc rad, ale k snidani si je dam, jen kdyz jsem sam a nikam nejdu...protoze je to fakt pak vrazedny, kombinace rybicek, cesneku a cibule :-D
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků