Zdravé hranolky

Co nejlépe povzbudí chuťové buňky? A jak to připravit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 6. 2014 05:00

Dá se koupit o dost levněji - já ho měl za 3,5 tis. Když se používá, tak se dlouhodobě vyplatí, nehledě na to že hranolky i další "smažená" jídla jsou z něj zdravější a chutnější.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 16. 6. 2014 19:04

A ty mas jakou znacku a typ?
malejarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 6. 2014 14:09

Tenhle stroj v době, kdy jsem ho kupoval, vyráběla jedna firma a myslím, že je tomu tak pořád - je to Tefal. Už dělají více modelů - víceméně jde o facelift (tehdy byl jediný - nejblíže se mu podobá podle obrázků model GH806031, pokud to není přímo on).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 17. 6. 2014 16:45

Diky. Popremyslim o tom, hranolky ja rad, ale ve fritaku je nevyhoda velkeho mnozstvi oleje, ktery se brzo zkazi. Jestli to koupim, tak fritak vyhodim. Muze se do tohodle pouzit jakykoliv rostlinny olej?
malejarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 6. 2014 17:06

Vezmeš kilo syrovych brambor, nakrajis je na hranolky, pečlivě osusis v uterce, dáš do přístroje, polijes 1 až dvěma lzicemi oleje (můžeš experimentovat s ochucenymi, olivovym... ) a zapneš. Trvá to déle nez ve friteze, ale jsou super.

Recenze např zde: http://www.labuznik.cz/diskuse/tefal-actifry-43169/

Drobné nedostatky v ergonomii možná odstraňují další modely, ale nevím
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 17. 6. 2014 18:49

Co tenhle Tefal actifry za 2500 Kc?
http://www.panea.cz/tefal-fz3010-actifry/d-139933/
malejarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 6. 2014 06:17

To bude asi nějaký základní model - koukám, že je menší a nemá timer. Samotná funkce bude nejspíš stejná; design je otázkou osobního vkusu. Timer bych oželel, asi by mi vadilo, že víko není celé průhledné, ale i na to by se dalo zvyknout. Cena mi přijde dobrá.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 24. 8. 2014 13:50

Je treba v tom nejak pravidelne neco menit? Treba filtr?
malejarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 8. 2014 12:09

Já v tom nic neměním. Jediné co by se teoreticky mohlo měnit je tukový filtr, který chrání ventilátor před zanesením (taková ta síťka), ale ten se dá normálně umýt a funguje dále. Navíc vzhledem k zanedbatelnému množství používaného tuku se ani moc nešpiní. Stojí okolo dvou stovek (viz např. http://www.phservis.cz/e-shop/prislusen ... ifry-960cz).

Dále když ti upadne na zem míchací lopatka a zlomí se (je to plast), tak budeš potřebovat novou. Ta stojí asi 300,-. Ale když s ní netřískneš o zem, tak je prakticky nezničitelná.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 25. 8. 2014 19:58

Dik. Premyslim, jestli koupit ten normalni, nebo tenhle dvoupatrovy:
http://m.mall.cz/fritovaci-hrnce/tefal- ... ctifry-2v1

Ale asi to je zbytecnost, ten dvoupatrovy, delat maso a hranolky soucasne, stoji to vic nez dvakrat tolik, co ten normalni. Co myslis?
malejarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 8. 2014 11:56

Jak jsem již psal - mám ten úplně první model. Ten dvoupatrový jsem viděl jen na netu a za tu cenu bych ho osobně nekupoval. Možnost dělat současně jídlo a přílohu mi přijde spíš jako teoretická - většinou se každé připravuje jinak dlouho. Ale je to volba každého.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lament 27. 8. 2014 08:26

Zdravé hranolky z jablka mají tu nevýhodu, že to nejsou hranolky. O něco lepší asi budou různé celerové a petrželové, ale pořád to není ono. Já ještě můžu navrhnout variantu hranolek do trouby. Vynikající jsou 123 Hranolky, upečené v troubě mají jen 5 % tuku a jsou z opravdových brambor. Dělá je firma McCain, pro kterou ambasadoruju a musím říct, že se vážně starají, aby byl výrobní postup zcela přírodní a co nejjednodušší. ;-)
Lament
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 8. 2014 21:43

Aha, takže děláš reklamu, rozumím :) To bys pak nechválil, když tě platí. Sou to sračky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 23. 10. 2014 19:02

Actifry jsem koupil za asi 2700 Kc v Kauflandu, zatim spokojenost, hranolky se v tom sice delaji dele nez ve fritaku, ale zase je nizka spotreba oleje a hlavne mi vice chutnaji. Kdyz tam delam napr. kureci nugety nebo rybi prsty, tak je musim ale po par minutach posouvat, protoze je rozdilna teplota pod tim fukarem a jinde.
malejarda
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků