Co děláte z mozzarelly?

Co nejlépe povzbudí chuťové buňky? A jak to připravit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Gooorila 22. 11. 2009 14:30

Pro mne to byl sýr dlouho opomíjený. Neměl žádnou chuť a tak jsem jej nikdy nijak nepoužíval. Až do služebních cest do zahraničí, kde jsem byl ubytován v italském penzionu a tři měsíce, ráno co ráno, jsem ze švédského stolu bral talířek s Mozzarellou a rajčaty (plátek rajčete, plátek Mozzarelly, malinko pepře, čerstvá bazalka a pokapat olivovým olejem) a do tohoto pokrmu jsem se zamiloval. V obchodě si beru tak 2 balíčky týdně a když mám na něco chuť, tak si to udělám.
Nemáte ještě další recepty na mozzarellu, kde by byla mozzarella jako hlavní surovina? Nehledám pizzu, kde se dá nahoru jeden plátek, spíš nějaké chuťovky.
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 11. 2009 20:12

Tomu se říká salát caprese. A je to mňam.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 23. 11. 2009 08:06

To jo, to je moc mňam. Ale nic jiného rozumného neznám. Mozzarellu používám občas při vaření - sem tam dělám jednoduchou večeři v podobě zapečené pity s cherry rajčátky a mozzarellou (poměr obou surovin 1:1, jinak to není ono), žádné koření ani sůl a dá se to i jíst.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 11. 2009 09:30

Ještě mě napadlo, že se kousky mozzarelly obalují a smaží. I to je docela dobré.

Co mě napadá - tak ve studené úpravě by mohla být součástí "sýrové misky k vínu" (kousky různých sýrů a olivy v misce, které se napichují na párátko a pojídají k vínu).

Pokud bych přemýšlel o něčem složitějším, tak mě napadá zabalit jí do kousku šunky nebo pancetty, vhodně dokořenit (bazalka, pesto genovese nebo třeba směs italské bylinky) a zapéct v troubě.

Ale žádný konkrétní recept nemám - mozzarelu používám vlastně akorá na capresse
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 27. 11. 2009 23:52

Je fakt, že když jse si předoni dal v Itálii pořádnou pizu s pravou buvolí mozzarellou, tak jsem se olizoval až za ušima. Neměla chybu.
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 13. 12. 2009 22:17

joooo, pravá buvolí mozzarella je mňamka... akorát když ji taková mlsná tlamička ochutná, tak už jí ta "obyčejná" moc nejede... :-[
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 12. 2009 09:13

Tak je to ale se vším ... pravý parmazán, opravdové špekáčky vyrobené z masa, káva Modrá hora, opravdová majonéza, domácí husa, šlehačka ze smetany, .... ale třeba i normálně vypěstované rajče nebo jahody
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 14. 12. 2009 09:52

Přesně tak, Sloníku! Poznáváním, dalších a dalších dobrot se stávám stále více zmlsanějším. Snad nejvýrazněji se to u mne projevuje u ochutnávání sýrů a hlavně vín. To už se dostalo tak daleko, že na návštěvách raději vína zdvořile odmítám, protože většinou tuším, že by byla celá návštěva poznamenaná, mým vyhledáváním neduhů, zpravidla nikterak kvalitního vína spojená s nutností o jejich existenci taktně mlčet.
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 14. 12. 2009 12:27

Ram1: nejsi jediný, kdo se s tímto potýká :oops:
Ram1 a Slonik: pravda pravdoucí... i když jsou lidé, kteří ten rozdíl nedokáží postřehnout a vesele se ládují "náhražkami" všeho druhu, protože by přece bylo nesmyslem vyhazovat peníze za "předražený originál", když marketová značka je o tolik výhodnější ;-) Možná jsem divná, ale to si raději dám kvalitní věc jednou za čas a pochutnám si, než se "oblbovat náhražkami" (a je jedno, jestli jde o sýry, jogurty, uzeniny, čokoládu nebo víno). Takže si caprese nejlépe užijeme v létě (jindy nás vlastně ani nenapadne ho udělat :hm ), když nám na zahrádce dozrávají rajčata ^^
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 12. 2009 14:59

pozoruji na sobe stejny trend, jim stale lepsi a kvalitnejsi veci....piji stale lepsi vina a whisky...jen po financni strance to nekdy byva potiz :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 16. 12. 2009 11:39

Anmara píše:Takže si caprese nejlépe užijeme v létě (jindy nás vlastně ani nenapadne ho udělat :hm ), když nám na zahrádce dozrávají rajčata ^^


Jsem pro, mně stejně nejlépe chutnají rajčata, když jsou čerstvě utržená a zralá, ta co se dají koupit v supermarketu, nestojí za nic. Trhají je moc brzo, aby přežila cestu a pak podle toho i chutnají (teda spíš nechutnají)
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 12. 2009 11:53

O tom žádná ... i ta co pěstuje táta v kýblích na balkoně jsou o dvě třídy lepší než kupovaná.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 11. 5. 2010 18:59

Caddy píše:pozoruji na sobe stejny trend, jim stale lepsi a kvalitnejsi veci....piji stale lepsi vina a whisky...jen po financni strance to nekdy byva potiz :)))


Presne tak:). Ale opravdu zacinam preferovat kvalitu nad kvantitou. Jen treba u tech syru moc rozdil nepoznam. To je potravina, ktera me nejak nechava chladnym. Aromaticke nemusim a zbytek me chutna tak nejak stejne, nevim cim to :)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 11. 5. 2010 19:19

to mne se dokonce stava, ze ze zvyku na hermelin a nivu mi jejich drazsi varianty ani tolik nechutnaji :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 12. 5. 2010 19:48

Hermalin pozru jen napiry a to musi byt jeste nalozeny. S nivou takovy problem nemam, ale jen v kombinaci s necim
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků