Odš?avňovač: máte, používáte?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 10. 2006 16:33

Dnes jsme s manželkou zkoumali v obchodě různé odšťavňovače. Mohou být užitečné, čerstvá ovocná šťáva je vždy nesrovnatelně lepší než cokoli kupovaného.

Nemyslím tím tzv. citrusovače, kdy rozkrojím pomeranč a na točícím se trnu z něj dostanu šťávu. Jsou to zařízení podobná kuchyňským robotům. Shora nasypu kousky ovoce, zatlačím na ně a rotující struhák je jemně nadrtí. Vypadá to třeba takhle (první čtyři).

Máte s nimi někdo zkušenosti? S jakou značkou? Je to k něčemu? Jak náročné je čištění po použití?

Díky za tipy
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 26. 10. 2006 19:39

No malou zkušenost mám, doma to nějakou dobu máme, tak 5 let možná i víc, a je to celkem fajné, čištění nic náročnýho. Šťáva dobrá, značka tuším Philips, jestli je to možný. jen mne štve malej plnící otvoj
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 10. 2006 20:06

To mě také zaujalo. Všechny odštavňovače v řadě měly hrozně malý plnicí otvor. Prolezla by tak nějaká švestka nebo jahoda. Všechno ostatní by bylo potřeba rozkrájet a cpát po kouskách.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 26. 10. 2006 20:15

Jojo, je to potřeba rozdělit na díly.
Jen tuším, že rybíz a hrozny se do toho cpát nemají
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 10. 2006 21:01

Hrozny ne? To je zásadní informace, protože hroznový mošt mě na tom láká snad úplně nejvíc.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 26. 10. 2006 21:21

Marek L. píše:Hrozny ne? To je zásadní informace, protože hroznový mošt mě na tom láká snad úplně nejvíc.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myndel 26. 10. 2006 21:22

Jinak tento odkaz zní docela zajímavě, pokud vybíráte : http://www.juicylife.cz/index.php?id=jakvybirat
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 26. 10. 2006 21:41

Marek_Litzman píše:
Marek L. píše:Hrozny ne? To je zásadní informace, protože hroznový mošt mě na tom láká snad úplně nejvíc.
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 8. 11. 2006 17:27

Tak odšťavňovač máme doma už taky tak 5 let. Ze začátku jsme si dělaly šťávy tak 2x do týdne, potom 2x do měsíce a teď už ho používáme tak jednou 2x do roka :( Je pěkně schovanej ve skříni a člověk na něj zapomene. Ale jinak ty šťávy z něho jsou suprový! Dále chci napsat že jsou i odšťavňovače kam se hrozny dávat můžou! Kdysi snad na to byla i reklama. Jinak ten vstupní otvor je sice malej ale např. jablko se musí stejně okrájet a švestka se dá na 2 půlky stejně kvůli pecce takže si myslim že je dostačující. :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 9. 12. 2006 00:43

nam teraz mikulas priniesol taky jednoduchy odstavovac na citrusove plody (nie ten plastovy maly, normalne pakovy kosovy stroj) a celkom sa z toho tesim... relativne casto zdimam citrony, alebo pomarance do kolacov a toto mi trochu pomoze... ale ci to nahradi napoje neviem, nieje velmi zdrave vypit pohar cistej pomarancovej stavy, obsahuje velke mnozstvo cukru, je to ako zjest tych 5 pomarancov...

isto ze si dam, mam rada cistu stavu ale zriedkavo...
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 9. 12. 2006 00:54

madeleine píše:nam teraz mikulas priniesol taky jednoduchy odstavovac na citrusove plody (nie ten plastovy maly, normalne pakovy kosovy stroj) a celkom sa z toho tesim... relativne casto zdimam citrony, alebo pomarance do kolacov a toto mi trochu pomoze... ale ci to nahradi napoje neviem, nieje velmi zdrave vypit pohar cistej pomarancovej stavy, obsahuje velke mnozstvo cukru, je to ako zjest tych 5 pomarancov...

isto ze si dam, mam rada cistu stavu ale zriedkavo...

Vím co myslíš, je to ale opravdu dobré tak na citróny nebo pomeranče. Pokud nechceš pomerančovou šťávu kvůli množství obsaženého cukru tak vyzkoušej (pokud se tam teda vejde) grep. :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 9. 12. 2006 00:56

vojde sa, skusim, dik za tip... dumala som nad tym, mam velmi rada cervene grapy... :)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 9. 12. 2006 01:00

madeleine píše:vojde sa, skusim, dik za tip... dumala som nad tym, mam velmi rada cervene grapy... :)

Nemáš zač, ještě dodám že výborný jsou kombinace. Bílý nebo červený grep a trocha pomeranče a kapkou citronu je taky super! Časem člověk sám zjistí co mu nejvíce vyhovuje :)
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 9. 12. 2006 01:03

mam masinu, mozem testovat... :D
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 9. 12. 2006 01:10

madeleine píše:mam masinu, mozem testovat... :D

:mrgreen: LOL
MichaelJackie.S
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků