Caddy a večeře ve Zlaté Praze

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod lehtinen 21. 1. 2006 00:29

caddy: moje menu by bylo asi takto:
1) Marinovaný srnčí hřbet s konfitovaným jablkem plněným kachními foie gras, vinaigrette z jablečného balsamica a zázvorového želé
2)Silné jarní Consommé z mladých kuřátek se zeleninovými nočky a plátky uzeného kuřecího prsíčka
3) Pappardelle s černým lanýžem a smetanovou omáčkou z vína Madeira
4) Šťavnaté jelení medailónky s čokoládovou omáčkou Manjari, štouchané brambory a podzimní zelenina
“Vytvořeno dle receptury světově uznávaného kuchaře”
5) Dortík z Valrhona čokolády s ananasovou raviolkou, čokoládovou zmrzlinou a zázvorovým coulis
6)Hruška pošírovaná ve víně Sauternes s medovo-zázvorovou glazurou a hrozinkovou zmrzlinou
aperitiv 5cl Royal Oporto Colheita 1944
k pití: Perrier 0,75 l - minerálka a Sauvignon, výběr z hroznů
a digestiv : Finlandia Vodka
Bratru za něco málo přes 5000 Kč :-)
Hele, když se bojíš tam jít, nemohl bych místo tebe? Ostudu neudělám, chovám se slušně
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 1. 2006 00:50

lehtinen: tak to jsi jeste skromny...ja kdyz tam videl ty vina za 50 klacku..... :-D Uvidime, uvidime...

iva: jojo, s malymi porcemi jsem smireny, vim, ze se v takovych podnicich podavaji puze jednohubky ;)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 21. 1. 2006 10:06

Caddy: Nepotřebuju to nejdražší, raději si pochutnám, než drahej "hnus", co mne nebere. I když ty vína jsem tak do podrobna neprohlížel, vzhledem k noční hodině ;-)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 1. 2006 11:10

Chovej se normálně a nech si od číšníka poradit.Od toho tam je.Neboj,oni na to mají i kurzy jak se chovat,co doporučit a jsou vždy ochotní poradit.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 22. 1. 2006 18:42

Tak jsem se vratil z hradu....teda z contiku :) Report s fotkami dodam pozdeji, jsem totalne utahany...ale bylo to skvely a i za ty prachy to stalo :) (neco jsem preci jen doplacel... ;) )

ale reknu vam, clovek by si zvykl rychle....kdyz sedite v te restauraci nad urovni budov okolo, shury koukate na ten vsedni svet, pred vami uzasne jidlo v jeste uzasnejsim prostredi, kde slysite jen variace na klavir zkroceny skvelym hudebnikem a obsluhuje vas rota dokonalych cisniku........citite se bez mala jkao bozi a uz se vam nechce zpet.... :) Jsem fakt uneseny....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 22. 1. 2006 18:43

jinak ona i ta (bezna) snidane byl skoro vetsi pozitek nez ten nejlepsi obed, co jsme zatim mel :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 22. 1. 2006 21:24

Gratuluju, žes to tak hezky zvládl :-)
Copak jsi měl dobrého?
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mickeye 23. 1. 2006 16:31

No pokud tam jdeš z rozhodnutím si užít tak jdi do Chef's Menu -
5 - chodové menu 3200,-Kč / osoba anebo 4 - chodové menu
2500,- Kč / osoba.
Pokud bych si já vybíral z menu, rozhodně bych si nedal biftek, ačkoli ho miluju, a šel bych do něčeho zajímavějšího a podobně jako ty bych si asi zvolil to pošírované (jemně vařené) telecí anebo jehněčí medailonky s čokoládovou omáčkou. A moc se mi tam líbil ten mořský ďas (fantasticky chutná ryba) s těstovinami a lanýži. Ale stejně ti nejvíc doporučuji to Chef's Menu. Tohle menu bude určitě perfektně sladěné dohromady a člověk si podobné vícechodové menu moc často nedává. A hlavně užijte si to!!! :)
Mickeye
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 23. 1. 2006 22:51

Tak jdem na to....pohodlne se usadte a poslyste muj zaznam ze skveleho vecera, na jaky budu dlouho vzpominat :) Omluvte prosim prisernou kvalitu fotek, preci jen se mi trochu trasly ruce, snazil jsme se byt nenapadny a navic bez blesku v pritmi....

Po prichodu do Zlate Prahy se nas hned ujali dva cisnici a usadili nas ke stolu (ani jsem nevedel, jak mam spolupracovat, kdyz nas prisouvali...). Bylo to fakt jak ve filmu, klavirista hral velice prijemne a prinesli nam obrovske jidelni listky...

Pred nasi objednavkou jsme jeste dostali takovy predpredkrm, jen tri male kousky masa (kazde jine) s ruznymi malymi oblohami, dostava to kazdy pred jidlem zdarma...bylo to dobre a na podrazdeni bubek genialni...zaroven tak skvele pecivo, co bylo k tomu, jsem snad nikdy predtim nejedl...
Obrázek

Pak prisel na radu nas predkrm, dal jsem si Marinovaný srnčí hřbet s konfitovaným jablkem plněným kachními foie gras, vinaigrette z jablečného balsamica a zázvorového želé, bylo to rovnez naprosto vyborne, tezko popsat, nepripominalo mi to nic znameho :)
Obrázek

No a hlavni jidlo: Pošírovaná telecí svíčková v lanýžovém fondu, pórkovo-hříbkové ragú, glazírovaný brzlík v silném Madeira jusu. Bylo to naprosto uzasne, masicko presne podle predstav, brzlik byl take dobry, celkove mi to trochu pripominalo svickovou na smetane, jen o nejaky ten rad lepsi :) Marka bohuzel zklamu, Lanyze jsem nijak identifikovat neumel a nevim, jakou chut tedy maji a jaky mely celkovy vliv na pokrm. Hribky jsem poznal, ale to uz asi nikoho nezajima ;)
Obrázek

Jako dezert jsme si vybrali Dortík z Valrhona čokolády s ananasovou raviolkou, čokoládovou zmrzlinou a zázvorovým coulis....co k tomu rict....asi uz nikdy nechci obycejnou cokoladovou zmrzlinu a cokoladu take peclive vybirat....slovy se to popsat neda...
Obrázek

K tomu jsme pili '03 Müllera, pozdni sber...rozhodne si nebylo na co stezovat, skvele vino..

Koho by zajimal ucet, tak mam taky ;)
Obrázek

a jeste fotka vyhledu pro dotvoreni atmosfery...
Obrázek


Na zaver bych dodal, ze je to opravdu nezapomenutelny a skvely zazitek...mozna prijdou cloveku ty penize jako vyhozene oknem, ale myslim, ze jednou za zivot by na to mel prestat ohlizet...proste je to jiny svet a asi bych si rychle zvyknul....tezko se to popisuje, ale nemuzu nez doporucit...ani ted s odstupem nelituju, ze jsem pustil zilou kreditce...fakt, musi se to zkusit :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 23. 1. 2006 23:46

Díky za zprávu. Mám radost, že sis vybral dvě věci z mýho seznamu, byť si nedokážu úplně představit a budu muset někdy zajít, jen so prodám auto, garáž....
Fakt se nedá ten srnčí hřbet.... popsat? ten mne ohromně zajímá.
No nic, v sobotu mne čeká rodinný oběd v Internationalu v Brně (doufám, že tam), sic jen v Plzeňce, ale jídlo mají výborné, tak se už jdu těšit :-)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 1. 2006 00:52

Caddy: dost dobrý. Sleva na účtě, to je to pozvání o kterém jsi mluvil? A ještě dvě všetečné otázky :?: :

Jak podávali tu Mattonku?
Musel jsi být v obleku?
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 1. 2006 01:14

Slonik: Ano, sleva je pozvani :)

Mattonku podavali z vetsi lahve, rozlevali ji stejne jako vino, jen mela trosicku mensi sklenicku...automaticky dolevali oboji, kdyz to zrovna dochazelo

jestli jsem musel, to netusim, vzal jsem si ho dobrovolne...ale myslim, ze povinnost to neni, myslim, ze ne vsichni hoste hotelu chodili obleceni tak pekne :)

Ja to ale vzal docela vazne - po prijezdu do hotelu ;) :
Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 1. 2006 01:17

Zajimava byla pak i snidane, to byla taky fantazie, jsme s etam zdrzeli hodinu a pul ;) ....tam jsem byl uz prekvapeny ale tuplem, mel jsem jen kalhoty a kosili bez saka a byl jsem tam obleceny nejlepe ze vsech (pokud pominu personal...)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 24. 1. 2006 08:00

Caddy: no tobe to na ty fotce slušííííí, ty tam vypadas, jak nejaky lord !!!! :D :D
To verim, ze to tam byl zazitek a byli jste se jeste nekde jinde v Praze podivat?
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 24. 1. 2006 09:39

Caddy: Tak tenhle zážitek Ti závidím. Zvládli jste to určitě skvěle.
Manželka taky nadšena?
Beďa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků