Výhody samostatné varné desky na plyn

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod jarome 8. 1. 2010 18:26

Zdravím všechny kdo se rozhodujou s koupí varná desky na plyn.Já preferuji aby měla 5 hořáků
s prostředním WOK hořákem plus desku ze skla pokud možno co nejvíce bez litinových stojánků
(s volnou plochou)V porovnání cena/výkon mě nejlépe vychází Fagor 5CFI-5 GL za cca 8.700 Kč.
Nemá někdo osobní zkušenost s tímto spotřebičem?
jarome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2010 19:49

Přiznávám, že až doslouží náš sporák a trouba ... což asi nebude trvat moc dlouho... budu nucen, taktéž vybírat.

A můj zájem jde právě směrem --- PLYN.

Tudíž by mě zajímalo i celkové zhodnocení proč toto řešení ano, proč ne.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 1. 2010 23:37

Hlavní argument byl vždycky rychlý náběh a žádná setrvačnost. V době indukčních desek už to není tak horké.
Kdybych šel do plynu, tak spíš desku s poklopem, než jakkoli úžasnou bez něj. Ale myslím, že v těch velkých s 5 hořáky to nebude v nabídce.

Podle prohlédnutý vystavených kusů bych rozhodně napřed zkusil, nakolik stabilně tam ty stojánky na hrnce drží, někdy je to tak letmo položené na sklokeramice, že by člověk měl strach posunout hrnec.

A Patrik Chrž si stěžoval na funkci zapalování u Fagoru, ale to může být o smůle.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 1. 2010 17:11

Já mám velmi dobré zkušenosti s touhle varnou deskou. Slouží mi už přes rok bez jakéhokoli zaškobrtnutí. Jediné, co bych jí mohl vytknout, že je na ní vidět každá sebemenší špína. Ale i to je možná dobře ;-)

Poklop nemá a musím říct, že mi ani moc nechybí
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 1. 2010 20:09

ja mel desku s poklopem jendou v byte a mam pocit, ze to tam je jen, aby to prekazelo....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 10. 1. 2010 20:16

To naše varná deska je nerezová s litinovými stojánky a jsme s ní velice spokojeni, pořizovací cena byla něco málo pod 15 tisíc, takže za tu cenu je to dobrý kousek. Jedná se o varnou desku od Aristonu.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarome 11. 1. 2010 19:06

Jo ta Boschka vypadá moc hezky škoda že není o něco levnější. Já jsem šel do plynu hlavně proto,že jsme na plyn zvyklí a máme i plynový kondenzační kotel.Samozřejmě velké plus je rychlost ohřevu a snad i levnější provoz oproti elektrice.
jarome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 1. 2010 19:35

No ještě se dělá její levnější sestřička (http://www.nakupka.cz/vyrobek/varna-des ... hl-206deu/). Ale co jsem četl, nemá tak perfektní dílenské zpracování
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků