Pochlubte se svou kuchyní.

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod michee 13. 10. 2009 14:55

Jak jsem na jiném fóru psala mám novou kuchyni (v podstatě úplně první kuchyň, pokud nepočítám to na čem jsem vařila doma u rodičů) a psala jsem, že se jí zde pochlubím.
Nemám čas uploadovat fotky přímo sem na šéfkuchaře, takže se prosím podívejte sem do sekce "Kuchyně", jsou tam jak plánky, tak vizualizace, tak i hotová kuchyně.

Spotřebiče máme Hotpoint Ariston a Mora. Skříňky jsou zhotoveny z nějaké dřevotřísky a dvířka jsou nějaké desky ve fólii (s masivem by nás kuchyň vyšla o hodně víc, takže proto jen toto) plus hliníkové rámečky a sklo. Veškeré dvířka a zásuvky jsou opatřeny kováním Blum s automatickým dojezdem. Pracovní deska je jakási španělská žula, není úplně vyleštěná, je to uděláno jako "polomat". Osvětlení pracovní desky prezentují halogenová bodová světýlka a nad barem jsou lucerničky (dá-li se to tak nazvat) od Rendla. Pod horníma skříňkama máme ještě drátěný program Mivokor, což je ta nejpraktičtější věc, aspoň se mi nic neválí po pracovní desce.

S kuchyní jsem zatím spokojená. Výhrady nemám. Akorát přítel si stěžuje, že máme moc nízko digestoř, vráží do ní hlavou, já ne a to jsme stejně vysocí :roll: Uprostřed kuchyně bude co nevidět i jídelní stůl, zatím jej supluje kartonová deska a vhodně rozestavěné židle (trénujeme jak se nám bude chodit - zatím v pohodě).

Tak to je vše. Očekávám, že se pochlubíte i vy ostatní.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 10. 2009 22:44

tyjo, tak ta je paradni, po dlouhe dobe se mi nejaka kuchyn libi, jinak mam pocit, ze dneska jsou same divne :) Akorat ja bych nedaval tak jedovatou zelenou na zdi :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 14. 10. 2009 07:48

Ta zelená není až tak jedovatá, ty fotky lehce klamou, na "živo" to vypadá moc dobře, navíc bylo potřeba dát rozjasňující barvu do celé místnosti z důvodu, že tam dopadá méně světla. Hezky se k tomu tmavému nábytku hodí, z kuchyňského studia byly doslova nadšení. Ti hlavně byli unešeni z naší dubové podlahy (třívrstvá dubová pohlaha, třikrát olej, kartáč), která je hodně odolná a do kuchyně velice vhodná. Zatím mohu jen doporučit.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 10. 2009 19:05

Skvělé, téměř dokonalé. V dobrém slova smyslu závidím a přeji ať tahle krásná kuchyně dá vzniknout co nejvíce úžasným dobrůtkám. Gratuluji k tomu že jste se ani s relativně vysokým rozpočtem nenechali svést k nevkusu, což se bohužel dost často stává.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 14. 10. 2009 21:42

Já jsem měla v hlavě návrh a toho jsem se držela. Žádné extra kousky jsem nechtěla. Jen jsem se nechala přemluvit k žule. A popravdě, za ní jsem teď strašně ráda. Postformingová deska na baru by vypadala divně, prostě šutr je šutr :D

A jinak v kuchyni se mi vaří báječně. Přítel je doslova unešen z wok hořáku.

A já očekávám zde ve vlákně další kuchyně. Ještě jsem neměla to štěstí vidět moc kuchyní - jen maminky, tchýně a pár kamarádek :)
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 10. 2009 13:42

Já mám kuchyni o dost skromnější - taky na ní bylo mnohem méně místa, ne tak pěkná dispozice a měl jsem i řádově nižší rozpočet.
takže - pracovní část: http://slonik.webzdarma.cz/img_3648.jpg a http://slonik.webzdarma.cz/img_3657.jpg (krátce poté co odešla montážní firma, takže je tam ještě nepořádek.

Mikrovlnku jsem z naprosto nevhodného místa vedle lednice přesunul jinam. Kromě toho, že neohřívá lednici, tak nepřekáží ;-).

Kuchyně je sestavená z nabídky IKEA, spotřebiče (varnou desku a digestoř) jsem vybíral samostatně. To samé platí i o baterii.


Jo a původně to vypadalo tahkle http://slonik.webzdarma.cz/dscf0006.jpg
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 19. 10. 2009 11:26

Tak to se mi líbí, a moc :) Tmavé barvy skříněk v kombinaci se světlou deskou a obkladem. Dřez je krásný a ta lednice taky :) Ta nemá chybu.
IKEA teda dělá hezké kuchyně, jen je asi potřeba důkladně vybírat a doladit zbytek, což se v tvém případě povedlo na jedničku. Oproti původní kuchyni je to obrovský skok :tleskani .
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 10. 2009 22:33

Děkujeme za uznání. Lednice je moje malá chlouba a přiznám se, že finální návrh jsem dělal tak aby k sobě lednice a linka seděly. Deska byla z nouze ctnost - chtěl jsem jinou, ale tu neměli a nakonec se mi tahle líbí o hodně víc.

Jinak taky souhlas s wok hořákem. Původně jsem uvažoval o tom, že bych si pořídil desku bez něj, ale tahle představa mě dnes skoro děsí :D.

Jinak k té vaší jsem nalezl jednu maličkou (ale opravdu miniaturní) připomínku - vzhledem k tomu co jste si dopřáli, možná stálo za to investovat do jiných vypínačů a zásuvek než zrovna ABB Tango. Trochu rýpu, ale to je tím, že se mi moc nelíbí ... Myslím, že by téhle kuchyni slušela více řada Moeller Cirio (velká spokojenost) nebo Moeller Axend (můj původní záměr, leč mimo možnosti) ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 20. 10. 2009 09:22

No, k těm vypínačům, ty byly dodány k bytu k elektrorozvodům a zatím jsme to nijak neřešili. Určitě by se mi líbily jiné, ale jsme limitováni zasekanýma dvoj a trojkrabicema. Takže aby to šlo namontovat na to. Určitě to máme v plánu, ale zatím na to není čas :(
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 10. 2009 13:48

No já abych se trochu vytahoval, tak tady je detail právě vypínače/zásuvky Moeller Cirio - http://slonik.webzdarma.cz/img_2671.jpg

Samozřejmě dělají i jiné barvy. Řada Axend je ještě o něco parádnější, ale taky bohužel více než 2x tak drahá ... :-( (viz třeba zde http://www.moeller.cz/pdf/tiskoviny_pdf_311.pdf)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 22. 10. 2009 11:16

Ty tvé zásuvky jsou hezké. Fakt se mi moc líbí.
Přítel mi zrovna včera řekl, že ty bílé obyč se mu líbí :(...ale že prý pokud pořád trvám na hezčích, tak mi vyhoví. Tak snad se rozhoupu k tomu, abych to vyměnila.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 10. 2009 11:43

Tak ono ABB Tango je takový běžný standard, co neurazí (i když ani neosloví). Mě na nich nejvíc "vadí", že jsou všude. Mimochodem, Cirio se taky dělá i v bílé barvě ... a rámeček je kovový, což je docela fajn. Ale jsou drahé a vyhazovat kvůli tomu novou věc asi za to nestojí
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 30. 10. 2009 15:36

michee: nádherná kuchyň ;-) už se těším až si budu zařizovat svojí. Akorát škoda, že není Ikea poblíž nás, protože tam mají také na výběr spoustu nádherných kousků a hlavně se dá navrhnout vlastní kuchyň v jejich programu.

Slonik: chtěla bych se zeptat jestli nevíš, zda se dělá wok hořák i na samotně stojící sporáky, nebo jen na vestavěné varné desky?
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 10. 2009 17:44

Mám obavu, že samostatně stojící sporák s wok hořákem se asi nedělá. Alespoň jsem se s ním nikde nesetkal.
Co ale existuje určitě je varná deska, kde je jen hořák na wok - napříklade zde: http://www.bilezbozi.cz/vestavne-plynov ... -pythagora
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 30. 10. 2009 18:41

Kirkwood: děkuji :) Ikea je fajn, ale podle mě kuchyň dle vlastního návrhu lze pořídit prakticky kdekoliv, my se spolehli na ověřené stolařství a kameníka a kuchyň stojí a je hezká, jen to je časově náročnější - od zadání po poslední kousek to trvalo cca 3 měsíce.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků