Jakou značku a typ kombinované chladničky s mrazákem dole?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ininka 26. 8. 2009 10:28

V tuto chvíli řeším zcela stejný problém. Naše lednička začala stávkovat, byť zatím jede, ale dlouhého trvání její chod mít nebude. Scháním volně stojící kombinovanou lednici, kde mrazák bude mít čistý užitný prostor větší než 110 litrů, zároveň bude nejlépe ve třídě A++, příp. A+, bude mít automatické odmražování chladící části a její cena nepřekročí 16000,-. Rozměry celkem nerozhodují, místa je dost. Ostatní funkce budu brát jako příjemné plus. Nějaké jsem našla, dokonce s mrazákem něco málo přes 120 litrů, ale po přečtení této diskuze váhám. Všechno to jsou značky, které jste zde dali na poslední místa v pomyslném žebříčku. Jenže značky jako Bosh, Liebherr, Siemens, AEG apod. žádnou kombinovanou lednici námi požadovaných parametrů prostě nemají. Úvaha o menší lednici a samostatném mrazáku je pro nás nepřijatelná z důvodu, že mrazák opravdu není kam dát.

Co vy na tyto typy?

Whirpool WBC 3735 A++W , spotřeba 0,64 kW/24 hod., chlad.část 192 litrů, mrazák 126l
Whirpool WBC 3746 A+X, spotřeba 0,88 kW, chlad. část 246 l, mrazící 126l
Ariston NMBL 1922 CVW/HA, spotřeba 0,94kW, chlad.část 287, mrazák 128l
Ariston MBL 2031 A++, spotřeba 0,58 kW, chlad.část 245l, mrazák 116l

Nemáte někdo některou z těchto lednic? Zajímaly by mne zkušenosti.
ininka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 8. 2009 17:53

ininka má lednička se ještě udržuje při životě ... stále v nouzovém režimu, ale jede. Doufám, že vydrží alespoň do 15-20 září ... v tomto čase vyjde jeden (nejmenovaný) časopis, kde budou kombinované ledničky testovány. Tudíž bych názory přečtené na fóru, spojil s těmi z časopisu a SNAD budu mít jasnější „terč“ :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ininka 27. 8. 2009 14:04

MgX - Já když jsem si přečetla Vaše příspěvky, musela jsem se zasmát, protože to bylo jako když popisuji lednici naší... jen já to nazývám poslední funění, Vy nouzový režim. :-D Stav je ale totožný. Budu ráda, když sem poté dáte zprávu o tom, co u Vás zvítězilo.
ininka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 8. 2009 15:01

ininka jestliže mě situace nedonutí vzít lednici dříve, zcela určitě si počkám na test ... jeho výsledek se budu snažit předat do tohoto vlákna :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 8. 2009 15:37

S mrazákem nad 120l a mít třídu A++ či A+ je opravdu dosti těžké.Jelikož máme taky dodýchávající ARISTON - všichni říkají,že máme asi smůlu na špatný kus (3. problém během 4 let) tak tato značka už u nás nezvítězí,proto celý červenec jsme se těžce zajímali co ty dnešní lednice vlastně jsou (předtím jsem kupoval 2x Electrolux a běží dodnes, jeden už přes 11 let bez problémů.A náš výběr se ustálil,že v okamžiku schcípnutí současného krámu: Electrolux to nebude-dost to začali šidit, pokud to bude nad 170 výšky - tak jedině 2 kompresory(nejde o výdrž kompresoru ale problém,že je to 100%celé elektronicky řízené a tam pak vznikají problémy neboť systém jede na hraně aby to dosáhlo třídy A+ či lepší a ten krám je dost náchylný se pokazit,a poslední - co nejméně elektroniky ,radši volit klasický systém - elektronika se neopravuje ale vyměňuje (řídící blok od 3.500 výše).A krom Liebheru který doporučují všichni,snad whirpool a bosche.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 9. 2009 16:00

polda tak když píšeš Bosch, tak myslím, že i Siemens ... vnitřek by měl být skoro stejný ... alespoň, co jsem slyšel, či četl :-)

Liebherr je povětšinou cenově výš ... pak jde tedy o to, zda kvalita/výdrž/výkon bude za tyto „nad“ peníze taková, že se vyplatí připlatit.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 9. 2009 08:55

...ano i Siemens, někteří tvrdili,že je to stejná továrna akorát jiná hala.U Liebherra ikdyž není designově na výši se všichni zaručují za kvalitu a výdrž.Což mě právě ten design štve neb to máme na dosela viditelném místě v kuchyni a blbou bílou(stříbrnou) krabici nechcem.Super je na tom Artiston- bohužel o jeho kvalitě byla naše peněženka již nemile přesvědčena.A to můžu říct,že 1 opravu nám prodejce proplatil ikdyž již bylo po záruce - uznal že je nesmysl si pořídit lednici za 16.000 a za 3,5 roku ji vyhodit.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2009 13:18

Já také musím vybrat nějakou našim, ale jsem omezen výškou 156 cm, tak jsem měl vybranou:
Electrolux ERB 29003 W1 nebo Zanussi ZRB 629 W ( mají největší vnitřní objem k vnějším rozměrům) ale v jedné prodejně se prodavač zhozil, co mě vede ke koupi těchto značek, že prý co jsou levnější typy (do cca 13 tis. Kč) vyráběny v nové fabrice v Maďarsku, je kvalita otřesná (hlavně špatně vypěněné, promrzají,). Vůbec mi je nedoporučuje , tak jsem si vybral - Gorenje RK 6285 W , ale o poruchovosti této značky nevím vůbec nic. Než se začaly ty levnější typy Electroluxu vyrábět v Maďarsku byla prý kvalita dobrá, takže zkušenosti z dřívějších let nic neřeknou. V nějakém časopisu mají v 9/2009 testovat chladničky, ale asi těžko vyzkouší poruchovost po 2 leté záruce. I když si zase říkám, pokud se to po 2 letech neporouchá, tak co by se mělo porouchat, kompresory dělají 2-3 firmy, těsnění snad mají už všechny "vychytané" , promrzání se do 2 let určitě zjistí. Doporučili mi Liebherr , Whirlpool , BOSCH , ale ty zase nemají takouvou kapacitu na výšku do 156 cm a mrazák dole, je to o cca 40 L méně a to je docela dost.
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2009 21:10

Jak jsem již napsal ... hrubý výsledek testu z onoho časopisu sem poskytnu ..

A ano, máš pravdu ... nejsou schopni otestovat, zda výrobek vydrží fungovat 10 let. Z druhé strany by měli poskytnout info o spotřebě, kvalitě izolace, variabilitě atd. atd. .. Ono ... i když by některou ledničku testovali dva roky ... koupíš si ji pak? Ne, budeš tvrdit, že už jsou nové modely :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 9. 2009 21:32

U některých typů Gorenje je záruka na motor 5 let.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 9. 2009 06:42

Ten časopis si určitě koupim. V porovnání s cenou ledničky je to zadarmo a snad se dozvim nějaké užitečné informace. Také uvažuji o přikoupení 1 roku záruky za 500,- Kč, tzn. na celkem 3 roky. Z ceny chladničky to není zase tolik.
To kejki3: zajímavá informace, teď ještě musím zjistit u jakých typů.
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 9. 9. 2009 10:52

Ta informace o Electroluxu má být obráceně: továrna v Maďarsku se zrušila !!(v roce 99 byla slavnostně otevřena-čekal jsem tenkrát 3 měsíce na varnou desku neboť v Itálii ji už nevyráběli a v Maďarsku zase ještě nezačali.)
Odteď jede fabrika (údajně v Itálii) s max.úsporou veškerého materiálu a podle toho to teď u Electroluxu vypadá viz příspěvek výše.

: po 2 -3 letech se ti může vys..at řídící elektronika jako u notebooku či PC.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 9. 2009 18:07

let záruka (patrně komplet) Gorenje RK 60358 DW a 4256 W. Jsou od zítřka v akci v eva.cz
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 9. 2009 15:56

Tak jsem si narychlo přečetl test kombinovaných chladniček. Mnou preferovaný model Siemens KG36VX27 skončil na 11. místě. Nevadilo by mně umístění - ovšem v kategorii chladící, ale i mrazící výkon byla hodnocena nedostatečně ... a nebyla sama :-/
Onen výkon by měl značit schopnost chladničky v určitém čase snížit teplotu nově vložených potravin a zároveň - nenechat „dramaticky“ zvýšit teplotu potravin uskladněných.

Pro zájemce ...
jak to u takovýchto testů bývá, ne vždy jsou na prvních pozicích nejdražší výrobky. Přesto - na prvním místě se umístil stroj Siemens KG39NA93 (cena kolem 24000,-), na druhém Liebherr CP 3523-21/001(cena kolem 16600,-), na třetím pak LG GR-B359PQA (cena kolem 9800,-). Bramborová medaile opět připadla výrobku značky Liebherr, a to modelu s označením CUN 3033-20/001 (cena kolem 13300,-). U této kombinované chladničky byl známkou nedostatečně hodnocen parametr - vnitřní teplota. Kolega Liebherr z druhé pozice měl také známku nedostatečně - ovšem v parametru - odmrazování. Není totiž vybaven samoodmrazovacím systémem pro mrazničku. Což třeba mně, zase tolik nevadí.

Zdroj informací: časopis TEST 9/2009
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 9. 2009 12:27

MgX píše:
Onen výkon by měl značit schopnost chladničky v určitém čase snížit teplotu nově vložených potravin a zároveň - nenechat „dramaticky“ zvýšit teplotu potravin uskladněných.

Zdroj informací: časopis TEST 9/2009


To je právě ta blbost dnešních elektronických lednic aby udržely příkon v kategorii A+ apod.Občas to zachraňuje tlačítko na lednici pro rychlé zchlazení čerstvě nakoupených věcí - s tím,že se počítá že odběr trochu naroste.
Včera se manželka bavila s paní co dělá v servisu na lednice a ta tvrdila,že dnes je skoro jedno co koupíte, všechny značky díky elektronice dlouho nevydrží a kdyby si sama měla něco koupit tak jedině normální systém bez elektroniky.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron