Jakou značku a typ kombinované chladničky s mrazákem dole?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2009 13:19

Ahoj,

čas letních bouřek, zvláště ta poslední, zapříčinil, že mě začala zlobit lednička. Ano, v létě je to super záležitost. Momentálně jede v nouzovém režimu (alespoň nějak). Chystá se ke mně sice opravář, avšak raději chci být připraven na výběr nového typu. Má původní je již staršího data výroby a nevím, zda cena opravy nepřevýší moji chuť „investovat“.

Co si představuji?

Hledám kombinované zařízení (teoreticky soubor zařízení), kdy dole bude mrazák a nahoře chladnička. Teplotní kategorie mrazáku by měla být -18°C a více. Poměr velikosti mrazáku a chladničky by mohl být zhruba 1:1, či zhruba 2:1 ve prospěch chladničky (viz níže). V mrazáku jsem zvyklý na 4 zásuvky (mohou být i tři) a rychlomrazící poličku (na této bych netrval). Stroj bych chtěl v klasické bílé barvě, pokud možno s co nejnižší hlučností a rozumnou spotřebou energie.

Rozměry hledaného výrobku, by se měly vlézt do ... výška 180cm, hloubka 65cm, šířka 60cm. Pakliže budou o trošičku víc ... centimetr dva sem/tam není problém. Celkový objem by měl být co největší, přibližující se současnému stavu - určitě nad 310l (momentálně mám, pakliže se nemýlím ... 337l). Z toho je 232l chladnička a 105l mrazák.

Z technických specialit chci, aby se chladnička sama odmrazovala, toto může umět i mrazák (resp. mohl by mít tzv.: no frost system). U chladničky je samoodmrazování podmínkou.
Dále by bylo vhodnější, aby nasávání a výfuk vzduchu byl umístěn zepředu zařízení. Stroj mám totiž obestavěn z jedné strany a vrchu skříní, ze strany druhé je zeď. Zařízení není kryto dalšími dveřmi.
V případě zadního výfuku/nasávání, bych musel vědět, kolik je nezbytný minimální prostor nad a vedle lednice ... nelze jej zvětšit.

Ze značek bych volil Bosch, Siemens, Electrolux ... samozřejmě jinou značku si rád nechám doporučit...momentálně mě napadá ještě Liebherr, ovšem ty jsou, myslím, ve vyšší cenové kategorii.

A tak jsem se dostal k ceně. Cena by měla být rozumná v poměru ke kvalitě a výbavě. Samozřejmě nepotřebuji nic v „luxusním obalu“. Stačí výrobek, který odvede svoji práci, nebudu o něm vědět a pár let poskytne mým potravinám ochranu před teplem.
Cenu bych si představoval tak do 13500,-Kč. V případě velmi zajímavého modelu jsem ochoten i trochu připlatit.

Předem děkuji za korektní příspěvky/linky/rady/postřehy/informace :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2009 10:35

Ahoj,

40x byl můj dotaz viděn a stále nikdo s nějakou radou, nápadem? :'(
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 5. 8. 2009 13:40

Počkej, až přijde Slonik, ten poradí vždy, rád a dobře ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 8. 2009 14:25

No s tím odvětráním dole jsem si samostatně stojící snad ani nikdy nevšiml. Takže jedině hledat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2009 19:32

kejki3 Zepředu :-) ... já právě takovou mám doma...no ale zcela se nebráním ani vestavěným, resp. s možností vestavět.

Kirkwood jj, Slonik má v těchto věcech přehled ... jako správný gurmán :-D
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sauron 5. 8. 2009 21:44

MgX : Zkus si vyhledat to co požaduješ třeba tu http://www.bilezbozi.cz/hledejp/?sid=20031067 . Mě to podle těch požadavků co máš našlo ale akorát Liebherr za 23tis. Zkus to prohledat, třeba najdeš aj neco inčího.
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2009 14:41

No....byl jsem se podívat ve své oblíbené elektroprodejně ... výběr slušný, ovšem co potřebuji není.

Většina ledniček má (pro mě) velikostně nedostatečnou část s mrazákem ... jsou to tzv.: třízásuvkové modely. Když už bylo něco se čtyřmi zásuvkami, pak model od Gorenje, který má ovšem poměrně dost velkou spotřebu ... je ve třídě „A“, anebo Miele, která je ve třídě A++, ovšem i po slevě její cena dosahuje 40.000,-Kč, což za tento typ stroje prostě dát nechci.

Když prý zvolím dobrý rozměr lednice, nevadilo by, že jej zasunu mezi skříně a stěnu. Je nutné, aby kolem mohl volně proudit vzduch, což při „běžných rozměrech“ lednice bude zajištěno.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 8. 2009 14:47

To je opravdu dost velká lednička. Už jsem Ti chtěl poradit tohle: http://www.haier.cz/chlazeni/Kombi/HRF369AA/ (skvělá, úsporná, dvouzónový mrazák, funkce pro hluboké zamrazování,..., luxusní provedení jako bonus a taky vlastní velmi dobrá zkušenost s téměř ročním provozem). Leč je pro Tebe příliš malá.

Máš nějaké speciální požadavky na spotřebu, funkce výrobníku ledu, přítomnost "minibaru" a podobně? Má mít vypínatelnou chladící/mrazící část? Stává se často, že jedete pryč a potřebuješ lednici přepnout do "prázdninového režimu"?

Ke značkám - Liebherr je opravdu cenově trošku mimo, Whirlpool trochu zaspal, takže jejich lednice už taky nejsou na špičce. Kouknu a poptám se co je k mání a budeme pak zužovat výběr.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2009 15:04

Slonik žádné další speciální požadavky nemám ... kromě těch, co jsem již uvedl ... i to nasávání/výfuk zepředu bych oželel. Potřebuji, aby se sama odmrazovala chladnička ...

Základním problémem je to, což potvrdil i prodavač, že většina výrobců ledniček, již nedělá kombinace s mrazákem, který má 4 zásuvky ... tudíž mrazák je větší, na úkor chladničky.

Má stará lednička, co ji mám nyní ... je opravdu, jak vidím, specifická využitím vnitřního prostoru a zřejmě i rozložením motoru, ventilátorů atp. ...

Co se kde dívám, tak mrazák má vždy max. 91l a to je málo. Dokonce jsem uvažoval, že bych koupil zvlášť chladničku a zvlášť mrazák, postavil bych je na sebe ... ovšem, tam se mně navýší-zřejmě- spotřeba elektřiny, no a bylo mně to nedoporučeno ... prý se zařízení na sebe postavit nesmí ... tudíž se nejedná o způsob, kdy máš třeba pračku a na ní sušičku prádla.

BTW: ještě, že ta původní (zatím) jede alespoň v nouzovém režimu. Tudíž nejsem úplně v pajzlu :-|

//EDIT:
Teď jsem se rozčílil a šel s metrem alespoň ZHRUBA změřit vnitřní část mrazáku - vychází mně to na těch 130-135l ... tuším, že výrobce uvádí 132l ... Jsem si říkal, jestli to nebyl hrubý objem, ale jak vše naznačuje, jedná se o rozměr využitelného prostoru mrazáku.
Tudíž 132l a 91l ... je sakra rozdíl >:-(
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 6. 8. 2009 15:30

Jediná, ktorú som našiel a ktorá splňuje požiadavky na miesto aj jakž-takž objem je táto http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 525162338A :-| Potom ešte pár, ale všetky mali na výšku 190...
#ledžendery
Breaker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2009 15:49

.... jo jinak všem díky za pomoc :-)

Breaker na Gorenje jsem se díval ... mají, bohužel, větší spotřebu ... oproti Siemens radikálně. Pravda, při současném stavu, bych zřejmě tento parametr musel přehlédnout.

Tebou vybraná je alespoň A+, což je dobré ... teď se na ni dívám. 103l je oproti 91l vylepšením ... ještě mně má volat známý, tak snad někde něco bude.

BTW: asi se půjdu podívat, jak je namontovaná ta vestavěná skříň, včetně skříňky, co je nad prostorem ledničky ... kdybych musel zvětšovat prostor :-| Což je totálně poslední možnost kterou jsem ochoten zvolit...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2009 16:09

Napadá mě ještě jedna, totálně brutální možnost ... koupit chladničku, dát ji na původní místo ledničky. Koupit mrazák - policový (se sníženou šířkou menší než 60cm) a zavřít jej do komory. Ovšem tím bych zlikvidoval komůrku, neboť radikálně přispěji ke zvýšení teploty tam. A tak bych musel vymyslet nějaký „nárychtung“ napojit jej na výfuk ledničky a jeho druhou část vyvést do prostoru odvětrávání komory. Tímto brutus stylem/tuningem :-D by (snad) nebyl problém s teplotou.

Nevýhoda kromě pracnosti je --- zřejmě navýšení spotřeby a navýšení ceny... vidím to odhadem na 21 CZ kaprů :hm
Výhoda - nemusím rýpat do vestavěných skříní, mám větší úložný prostor a když vypadne jeden stroj, druhý mám jako náhradníka ... ano jogurty do mrazáku nejsou dobrým nápadem :-)

//EDIT:
beru zpět ... v komoře není zásuvka s elektřinou :grr:
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 8. 2009 16:41

Nějaký model s velkým mrazákem a menším chladícím sektorem jsem viděl. Jen si vzpomenout co to bylo. Gorenje bych nebral.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 8. 2009 18:07

Tahle Gorenje má ještě o chloupek větší mrazák http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... Gorenje-RK, ale už má 185. V té kategorii už je většinou ten mrazák větší.
A z těch menších http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... -Gorenje-K
http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... H-KGV-36-X
http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... trolux-ERB
http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... 6X11-KOMBI
http://bilezbozi.itek.cz/chladnicky-kom ... trolux-ENB

Je možné, že se dělá silnější izolace, takže ve stejném rozměru stejné litry už nenajdeš.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2009 20:25

kejki3 jo, asi to bude v silnější izolaci. Oproti mé, bych mohl mít klidně větší spotřebič. Jenže oni dělají standardní rozměr vnějšku a tam zaostává vnitřek ...a i 2m ledničky mají většinou malý mrazák ... což nechápu.

Slonik
taky se bráním značce Gorenje ... myslím, že její slávu již „zasypal prach“. Pravdou je, že je to zatím jediná s rozměrem, který splňuje můj požadavek.

Ach jo ... nakonec budu muset vzít Siemens KG 36VX27 v bílé barvě, antibakteriální úpravou, ve třídě A++ ... za nějakých 13500,-Kč a možná i s 3mi lety záruky. Viděl jsem ji ... je to klasický strojek, bez nějakých „suprovostí“, ale snad by svoji práci odvedl. Jen má ten zatraceně malej mrazák.... pak bych ale musel do budoucna řešit nákup nějakého menšího zásuvkového mrazáku a hlavně ono Nerudovské „kam s ním“. :hm
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 6. 8. 2009 20:33

MgX píše:taky se bráním značce Gorenje ... myslím, že její slávu již „zasypal prach“.
Prečo? "Slávu zasypal prach"? wtf? Sláva je pri chladničke dôležitá? Ide-ide, nejde-reklamuje sa. Od Gorenje máme práčku, pravda, stála cca 3 násobok, čo tá chladnička, ale funguje skvele a že by ma trápilo, že nie je slávna... :D
#ledžendery
Breaker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 8. 2009 21:07

Dělají se různé, třeba 70cm široké, nebo o něco vyšší, to taky přidá litry.
Tahle http://www.elektro-technofarm.cz/detail.aspx?ID=16061 by se taky vešla. No a já mám dobré zkušenosti s AEG - i po letech zářivě bílé plasty (Gorenje žluté) a hlavně tichá. http://eshop.tauerelektro.cz/domaci-spo ... escription

Ten Siemens se dá pořídit o pár stovek levněji - http://www.zbozi.cz/?sId=l8v6rI_hwPmkiE ... expanded=0
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 8. 2009 09:51

Co Zanussi ... ZRB 934PW - je to A+, hlučnost 38dB, rozměrově stejně „malá“ jako Siemens, ale cena výrazně nižší? Osobně myslím, že to bude něco jako Gorenje, co?
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 8. 2009 17:14

No ale tam jsi na 93 litrech mrazáku, což jsi v zadání psal, že je hrozně málo.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 8. 2009 17:28

Slonik jo, já vím ... jenže zatím nevím, kde při potřebných rozměrech lednice vzít typ, který je kvalitní a přitom splňuje i kritérium velikosti mrazáku. Je tu Gorenje, což jsme zamítli a pak LG, která je velikostně nadstandardní, ovšem šířkou mimo možnost umístění.

Tudíž, jak jsem psal ... vzal bych to co je a začal přemýšlet o koupi mrazáku ... před tím ještě... přemýšlet kam jej dát :-|

//Tudíž Zanussi by mohlo přispět ke snížení nákladů na pořízení kombinované lednice + mrazáku navíc. Jen netuším, jak na tom momentálně Zanussi je... nechci brát věc jen pro to, že má zajímavou cenu.
Naposledy upravil MgX dne 9. 8. 2009 18:25, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 8. 2009 18:25

A není ta AEG lepší než Zanussi? Koukám, že jeden link vede jinam, rozhodně jsem neměl na mysli tu americkou obludu :)

A co je nad tím, že nemůžeš do výšky? To by bylo zdaleka nejjednodušší řešení.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 8. 2009 18:32

kejki3 ta americká obluda by mně nevadila ... jen cena neodpovídá mé představě a hlavně ... nemám to kam dát :-)

Do výšky můžu - bez problémů tak do 185-186cm. Okolo prostoru v němž je původní lednička je vestavěná skříň na míru...tudíž do toho nechci hrabat. Ano, ta horní část - nad ledničkou - by se dala odmontovat, jenže bych ji tam stejně, kvůli stabilitě, musel UPRAVENOU vrátit.

Dej mně přímý link, prosím, na nějakou vyšší, která má větší mrazák... a není to Gorenje atp. :-)) Ideálně Bosch, Siemens, Elektrolux, AEG ...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 8. 2009 22:31

Tak v těch značkách nic. Já osobně mám Gorenje a Bosch bych nechtěl, vzhledem k tomu, jaký dělá úplně nový u rodičů bordel.
Ardo asi taky nebudeš chtít? http://www.levneelektro.com/p4114-ledni ... co-1812-sh
Nebylo by jednodušší dát 4.500,- za nový kompresor a máš problém s prostorem vyřešen? Už tam byl opravář?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 8. 2009 19:44

kejki3 servis mně oznámil, že nemá náhradní díly na moji ledničku, protože je staršího data výroby, a navíc se jedná o značku, která se u nás tolik neprodává. Nejde o kompresor ... zřejmě o elektroniku, či sadu čidel.
Lednička stále jede... stále v nouzovým režimu, ale jede :-) Tak mě napadlo, zkusit ji znovu restartovat ... ať se ukáže :D

Bosch dělá u rodičů bordel? Tak to mají něco s technologií NO Frost atp., tyto ledničky mají jiný - většinou znatelnější provozní hluk - jsou vybaveny ventilátory ...

BTW: Ardo mně nedoporučoval přímo servisák ... nicméně ... dívám se na její parametry a zjišťuji, že má sice 4 zásuvky, ovšem objem mrazáku je 98l. Přesto díky za tip :-) Hledám dál...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 8. 2009 21:53

Není to snadné...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 17:00

kejki3 já vím ... a děkuji za projevenou pomoc a účast :-)

BTW: upřímně ... opravdu jsem netušil, že bude takový problém sehnat ledničku s chladničkou a větším mrazákem v přijatelné velikosti. Pár let „tamu nazad - no problem“ :-|
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 8. 2009 20:06

Odkud jsi, že bych dohodil místního bastlíře?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 20:20

JM ... ale bastlíře snad mám ... čekám, jak bude mít čas ...přesto ... chci mít něco vybráno.

// v každým případě díky za nabídku ... když tak bych se ozval :-)

// a ještě něco... ona ta lednička jede přeci jen už pár let ... takže možná by ještě chvilku vydržela, ale na věky tu stejně nebude :-D
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 8. 2009 21:01

To je ze StČ dost z ruky. To je jen mediální masáž, že se musí kupovat furt nové věci. Pokud to není energeticky příšerný výrobek, může běžet dost dlouho. S bastlířem jsme se už před časem shodli, že elektronika v lednicích je *****ítko. Protože jinak je mechanický termostat a kompresor uložený v oleji určen k tomu, aby vydržel a dal se vyměnit.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 8. 2009 17:55

kejki3 ano, jenže když odejde „*****ítko“ elektronika ... tak je po srandě :-) Mně k tomu pomohla bouřka.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 8. 2009 18:58

mgx:

pro představu: my máme 280 + 90 a výška je 2 m asi. stále nestačí:-)

samoodmrazování chladničky mají dnes snad už všechny.

samoodmrazování mražáku nemají všechny a jmenuje se to znínený NO FROST.

my máme Elektrolux před rokem kupovany, 40xx2 (typ kdyžtak dodám), 2 kompresorová, A+. vcelku spokojenost. před rokem stála kolem 15 - 17kkc, já ji sehnal asi za 13kkč.

kdybych vybíral dnes, tak:
- 2 kompřes není nutně potřeba. Na druhou stranu díky 2 kompresu lze třeba vypnout mražák a ponechat běžet chaldák nebo opačně. ale ještě jsme to nepoužili. také v případě poruchy ti vznikne jen poloviční problém: druhá pulka třeba stále běží. Ale 2 kompres stojí o nějakou tisícovku více.

- aby měla nějaký pomocný mechanismus na otevírání dveří. když se otevírá chladnice, tak zejména krátce po minulém zavření je to boj a lze ji při otevární nechtěně i o kousek posunout na linoleu. Hezký mechanismus mají Liebher. jsou o 3kkč více.

- levnější než Eletrolux mohou být zanusii, tehdy ekvivalent 9 - 10kkč, a další značky třeba z elektrosvěta. jak to mají s kvalitou, nevím. šikovným doplnkem v mražáku v držáku suplíků je sítko - mřížka na led. praktické, po ruce, ale boužel elektrolux to nemá.

- rychlochlazení ovoce pomocí větráčku nahoře > připadá jako tahák peněz z lidí. (naše nemá).

- rychlomražení naše má, ale používám jen na rychlochlazení piva. protože když přijdu z nákupu, nacpu nákup do mražáku a lednice a už nemám náladu mačkat nějaký tlačítka na rychlomraz. Vono se to tam zmrazí časem samo i bez této fuknce.

- display (naše má a pomocí něho se volí funkce) také není třeba. prostě jednou to nastavíš (klidně otočným ovladačem jako u starých) a už na to nikdy v životě nešáhneš. je to hezký, ale to je tak všechno a čas-hodiny tam stejně u naší není > nanic.
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ininka 26. 8. 2009 10:28

V tuto chvíli řeším zcela stejný problém. Naše lednička začala stávkovat, byť zatím jede, ale dlouhého trvání její chod mít nebude. Scháním volně stojící kombinovanou lednici, kde mrazák bude mít čistý užitný prostor větší než 110 litrů, zároveň bude nejlépe ve třídě A++, příp. A+, bude mít automatické odmražování chladící části a její cena nepřekročí 16000,-. Rozměry celkem nerozhodují, místa je dost. Ostatní funkce budu brát jako příjemné plus. Nějaké jsem našla, dokonce s mrazákem něco málo přes 120 litrů, ale po přečtení této diskuze váhám. Všechno to jsou značky, které jste zde dali na poslední místa v pomyslném žebříčku. Jenže značky jako Bosh, Liebherr, Siemens, AEG apod. žádnou kombinovanou lednici námi požadovaných parametrů prostě nemají. Úvaha o menší lednici a samostatném mrazáku je pro nás nepřijatelná z důvodu, že mrazák opravdu není kam dát.

Co vy na tyto typy?

Whirpool WBC 3735 A++W , spotřeba 0,64 kW/24 hod., chlad.část 192 litrů, mrazák 126l
Whirpool WBC 3746 A+X, spotřeba 0,88 kW, chlad. část 246 l, mrazící 126l
Ariston NMBL 1922 CVW/HA, spotřeba 0,94kW, chlad.část 287, mrazák 128l
Ariston MBL 2031 A++, spotřeba 0,58 kW, chlad.část 245l, mrazák 116l

Nemáte někdo některou z těchto lednic? Zajímaly by mne zkušenosti.
ininka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 8. 2009 17:53

ininka má lednička se ještě udržuje při životě ... stále v nouzovém režimu, ale jede. Doufám, že vydrží alespoň do 15-20 září ... v tomto čase vyjde jeden (nejmenovaný) časopis, kde budou kombinované ledničky testovány. Tudíž bych názory přečtené na fóru, spojil s těmi z časopisu a SNAD budu mít jasnější „terč“ :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ininka 27. 8. 2009 14:04

MgX - Já když jsem si přečetla Vaše příspěvky, musela jsem se zasmát, protože to bylo jako když popisuji lednici naší... jen já to nazývám poslední funění, Vy nouzový režim. :-D Stav je ale totožný. Budu ráda, když sem poté dáte zprávu o tom, co u Vás zvítězilo.
ininka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 8. 2009 15:01

ininka jestliže mě situace nedonutí vzít lednici dříve, zcela určitě si počkám na test ... jeho výsledek se budu snažit předat do tohoto vlákna :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 8. 2009 15:37

S mrazákem nad 120l a mít třídu A++ či A+ je opravdu dosti těžké.Jelikož máme taky dodýchávající ARISTON - všichni říkají,že máme asi smůlu na špatný kus (3. problém během 4 let) tak tato značka už u nás nezvítězí,proto celý červenec jsme se těžce zajímali co ty dnešní lednice vlastně jsou (předtím jsem kupoval 2x Electrolux a běží dodnes, jeden už přes 11 let bez problémů.A náš výběr se ustálil,že v okamžiku schcípnutí současného krámu: Electrolux to nebude-dost to začali šidit, pokud to bude nad 170 výšky - tak jedině 2 kompresory(nejde o výdrž kompresoru ale problém,že je to 100%celé elektronicky řízené a tam pak vznikají problémy neboť systém jede na hraně aby to dosáhlo třídy A+ či lepší a ten krám je dost náchylný se pokazit,a poslední - co nejméně elektroniky ,radši volit klasický systém - elektronika se neopravuje ale vyměňuje (řídící blok od 3.500 výše).A krom Liebheru který doporučují všichni,snad whirpool a bosche.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 9. 2009 16:00

polda tak když píšeš Bosch, tak myslím, že i Siemens ... vnitřek by měl být skoro stejný ... alespoň, co jsem slyšel, či četl :-)

Liebherr je povětšinou cenově výš ... pak jde tedy o to, zda kvalita/výdrž/výkon bude za tyto „nad“ peníze taková, že se vyplatí připlatit.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 9. 2009 08:55

...ano i Siemens, někteří tvrdili,že je to stejná továrna akorát jiná hala.U Liebherra ikdyž není designově na výši se všichni zaručují za kvalitu a výdrž.Což mě právě ten design štve neb to máme na dosela viditelném místě v kuchyni a blbou bílou(stříbrnou) krabici nechcem.Super je na tom Artiston- bohužel o jeho kvalitě byla naše peněženka již nemile přesvědčena.A to můžu říct,že 1 opravu nám prodejce proplatil ikdyž již bylo po záruce - uznal že je nesmysl si pořídit lednici za 16.000 a za 3,5 roku ji vyhodit.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weber 7. 9. 2009 13:18

Já také musím vybrat nějakou našim, ale jsem omezen výškou 156 cm, tak jsem měl vybranou:
Electrolux ERB 29003 W1 nebo Zanussi ZRB 629 W ( mají největší vnitřní objem k vnějším rozměrům) ale v jedné prodejně se prodavač zhozil, co mě vede ke koupi těchto značek, že prý co jsou levnější typy (do cca 13 tis. Kč) vyráběny v nové fabrice v Maďarsku, je kvalita otřesná (hlavně špatně vypěněné, promrzají,). Vůbec mi je nedoporučuje , tak jsem si vybral - Gorenje RK 6285 W , ale o poruchovosti této značky nevím vůbec nic. Než se začaly ty levnější typy Electroluxu vyrábět v Maďarsku byla prý kvalita dobrá, takže zkušenosti z dřívějších let nic neřeknou. V nějakém časopisu mají v 9/2009 testovat chladničky, ale asi těžko vyzkouší poruchovost po 2 leté záruce. I když si zase říkám, pokud se to po 2 letech neporouchá, tak co by se mělo porouchat, kompresory dělají 2-3 firmy, těsnění snad mají už všechny "vychytané" , promrzání se do 2 let určitě zjistí. Doporučili mi Liebherr , Whirlpool , BOSCH , ale ty zase nemají takouvou kapacitu na výšku do 156 cm a mrazák dole, je to o cca 40 L méně a to je docela dost.
weber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2009 21:10

Jak jsem již napsal ... hrubý výsledek testu z onoho časopisu sem poskytnu ..

A ano, máš pravdu ... nejsou schopni otestovat, zda výrobek vydrží fungovat 10 let. Z druhé strany by měli poskytnout info o spotřebě, kvalitě izolace, variabilitě atd. atd. .. Ono ... i když by některou ledničku testovali dva roky ... koupíš si ji pak? Ne, budeš tvrdit, že už jsou nové modely :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 9. 2009 21:32

U některých typů Gorenje je záruka na motor 5 let.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weber 8. 9. 2009 06:42

Ten časopis si určitě koupim. V porovnání s cenou ledničky je to zadarmo a snad se dozvim nějaké užitečné informace. Také uvažuji o přikoupení 1 roku záruky za 500,- Kč, tzn. na celkem 3 roky. Z ceny chladničky to není zase tolik.
To kejki3: zajímavá informace, teď ještě musím zjistit u jakých typů.
weber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 9. 2009 10:52

Ta informace o Electroluxu má být obráceně: továrna v Maďarsku se zrušila !!(v roce 99 byla slavnostně otevřena-čekal jsem tenkrát 3 měsíce na varnou desku neboť v Itálii ji už nevyráběli a v Maďarsku zase ještě nezačali.)
Odteď jede fabrika (údajně v Itálii) s max.úsporou veškerého materiálu a podle toho to teď u Electroluxu vypadá viz příspěvek výše.

: po 2 -3 letech se ti může vys..at řídící elektronika jako u notebooku či PC.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 9. 2009 18:07

let záruka (patrně komplet) Gorenje RK 60358 DW a 4256 W. Jsou od zítřka v akci v eva.cz
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 9. 2009 15:56

Tak jsem si narychlo přečetl test kombinovaných chladniček. Mnou preferovaný model Siemens KG36VX27 skončil na 11. místě. Nevadilo by mně umístění - ovšem v kategorii chladící, ale i mrazící výkon byla hodnocena nedostatečně ... a nebyla sama :-/
Onen výkon by měl značit schopnost chladničky v určitém čase snížit teplotu nově vložených potravin a zároveň - nenechat „dramaticky“ zvýšit teplotu potravin uskladněných.

Pro zájemce ...
jak to u takovýchto testů bývá, ne vždy jsou na prvních pozicích nejdražší výrobky. Přesto - na prvním místě se umístil stroj Siemens KG39NA93 (cena kolem 24000,-), na druhém Liebherr CP 3523-21/001(cena kolem 16600,-), na třetím pak LG GR-B359PQA (cena kolem 9800,-). Bramborová medaile opět připadla výrobku značky Liebherr, a to modelu s označením CUN 3033-20/001 (cena kolem 13300,-). U této kombinované chladničky byl známkou nedostatečně hodnocen parametr - vnitřní teplota. Kolega Liebherr z druhé pozice měl také známku nedostatečně - ovšem v parametru - odmrazování. Není totiž vybaven samoodmrazovacím systémem pro mrazničku. Což třeba mně, zase tolik nevadí.

Zdroj informací: časopis TEST 9/2009
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 9. 2009 12:27

MgX píše:
Onen výkon by měl značit schopnost chladničky v určitém čase snížit teplotu nově vložených potravin a zároveň - nenechat „dramaticky“ zvýšit teplotu potravin uskladněných.

Zdroj informací: časopis TEST 9/2009


To je právě ta blbost dnešních elektronických lednic aby udržely příkon v kategorii A+ apod.Občas to zachraňuje tlačítko na lednici pro rychlé zchlazení čerstvě nakoupených věcí - s tím,že se počítá že odběr trochu naroste.
Včera se manželka bavila s paní co dělá v servisu na lednice a ta tvrdila,že dnes je skoro jedno co koupíte, všechny značky díky elektronice dlouho nevydrží a kdyby si sama měla něco koupit tak jedině normální systém bez elektroniky.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2009 18:52

polda ta položka se netýkala situace, kdy je do ledničky/mrazáku vkládán zásadně velký nový/čerstvý obsah. Prostě to mělo být takové běžné - koupím kuře - šup s ním do mrazáku. Koupím jogurty, sýr, mléko ... šup s tím do ledničky....alespoň tak jsem onu položku já pochopil.

Ano elektronika je zásadním problémem - většina problémů vzniká právě díky ní. Jenže moderní výrobky, povětšinou, elektronickou část mají - tudíž, bohužel.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weber 1. 10. 2009 08:09

Tak jsem našim vybral - GORENJE: RK 6285 W např.: http://www.levneelektro.com/p96-lednick ... -soft-line
Vyhrál vnitřní objem vs vnější rozměry a 5tiletá záruka za 500,- příplatek. Horší je to variabilitou polic, pokud chcete polici přendat (vyndat), musíte dveře hodně otevřít, o cca 160° a to v kuchyni není možné, protože stojí skoro v rohu. Lednice se vyrábí několik desítek let a takovou maličkost u Gorenje nevyřešili !!!!
My máme doma Ardo už asi 10 let a tam jsou v bocích jen koliky (né lišty po celé délce boků do kterých se police zasunují) z kolíku se police vysadí a buď přemístí jinam nebo úplně vyndá (to když v létě chladíme velké melouny :-D ) a otevřít stačí o asi 95°.
U té Gorenje musí být regulátor až na stupni 5 (ze 7), aby bylo v mrazáku -18°C, což se mi zdá docela dost, v kuchyni je asi 20°C a to lednice stojí u chladné dlaždičkové stěny, ještě musím změřit, kolik °C je v chladničce. Někde jsem četl, že by tam mělo být od 4°C do 8°C.
Na druhou stranu je docela tichá.
Jaké teploty máte v kombinovaných ledničkách, Vy?
Pokud chci aby bylo v mrazáku klasických -18°C, tak tuto teplotu nastavím přes regulátor co je v chladničce, ale teplotu v chladničce již ovlivnit nemohu.
O víkendu jedeme k našim, tak to změřim.
weber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michee 2. 10. 2009 15:08

My máme v ledničce nastaveno +6 °C a v mrazáku tuším -22 °C, nevím jestli je to akorát nebo ne. Možností nastavení teplot je dost, akorát lednička jede jen když jede i mrazák, ale to není zásadní problém.
Jinak lednice je jakási kombi od Ariston - vestavná a extrémně prťavá. Z toho vyplývá můj dotaz - jsou všechny vestavné lednice tak málo hluboké a úzké? Skříň na lednici je velká jako "kráva" a lednička a mrazáček fakt "pidi", skoro nic se nám tam nevejde, což mě dosti limituje. Nemůžu uvařit víc jídla a zbytek šupnout vesele do mrazáku či lednice.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2009 20:26

michee optimální teplota nastavená v chladničce by měla být 3°C. Je třeba si uvědomit, že když ji nastavím, jsou i poličky, kde je tato vyšší. Proto se potraviny mají skládat do lednice, podle teploty, které jsou na jednotlivých policích. Většinou dole je teplota nižší, kdežto nahoře vyšší. Tudíž dolů dávám uvařené jídlo, nahoru jogurty, máslo, sýr ..

Mrazák má mít -18°C a míň - teplota kolem -21°C je IMHO ideál.

weber někteří výrobci pouhé přendání police řeší i elegantním způsobem, kdy tuto není třeba z lednice vydělávat. Pouze ji nadzvedneš, lehce vysuneš a přesuneš na jinou pozici. Samozřejmě ... pakliže je nutné polici vyndat, v hodně lednicích musíš dveře „rozglábit“ až to hezké není.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2009 20:36

Takže ... své peripetie s ledničkou jsem završil koupí Liebherr CP 3523-21-kombinované ledničky s mrazákem. Jedinou nevýhodou, kterou jsem znal ještě než jsem zaplatil - byl pouze třízásuvkový mrazák. Bohužel z mnou akceptovatelných výrobků, žádný v příslušné cenové hladině a rozměrech, nemá čtyři zásuvky v mrazáku, na které jsem zvyklý :-/
A tak jsem šel cestou .... když nebude stačit mrazák v Liebherr, budu muset dokoupit nějaký malý, třízásuvkový.... ale to je na další povídání.

Designově je lednice střídmá, řekl bych nadčasová. Z jejího vzhledu neplyne ani přílišná „modernita“, ani konzervativnost. Police, jak jsem již trochu naznačil výše, se dají dobře přendat. Vyndání je - bohužel, spojeno s potřebou otevřít dveře opravdu dokořán.

Část chladničky je standardně samoodmrazovací, mrazničku musíte „defrostovat“ sami.

Stroj je osazen jedním kompresorem, avšak dvěma termostaty. Jeho „mrazící výkon“ je ve třídě - 12kg/24h. Zajímavostí je klimatická třída SN-T .... rozsah provozních teplot od 10°C do 43°C!

Po otevření dveří chladničky je vidět malý displej s pár led diodami. Zde můžeme nastavit teplotu pro chladničku/mrazničku. Kolem displeje je několik ovládacích tlačítek. Dvě, právě pro nastavení teploty, další pro zrušení „alarmu“, při vysoké teplotě v mrazáku, ON/Off pro chladničku, ON/Off pro mrazničku a také zapínání ventilátoru v chladničce. Toto, jak popisuje výrobce, je výhodné v případě velkého množství potravin, které chceme zchladit a dáváme je do ledničky, či za velkých letních veder ... kdy chceme, aby teplota v lednici byla více konstantní.

Pakliže se aktivuje ventilátor - do jisté míry zrušíme rozdílnost teplot na jednotlivých policích.

Další, případné, informace doplním - stroj zatím není v provozu ... odpočívá po přepravě :-D

Doufám, že po zapojení vydrží bezproblémově fungovat řadu dlouhých let (čti - deset je málo :-D )
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 10. 2009 15:29

Já myslím, že pokud nebudeš mít smůlu na kus, tak Liebherr je dostatečnou zárukou dlouhé trvanlivosti a spokojenosti. Navíc zírám jak je úsporná. Je dobře, že jsi slevil z přísného požadavku na cenu (chtěl jsi do 13,5k), už jen na úspoře energie se ti rozdíl mezi tímhle a původně stanoveným maximem vrátí do dvou let. Ať slouží.

btw 3°C v lednici je zbytečně zima. Já mám nastaveno 5 a v případě potřeby (potraviny vyžadující zvláštní zacházení). Mrazák mám standardně na -18°C, pokud plánuji něco zamrazovat, vychladím ho na -36°C.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2009 16:15

Slonik díky za reakci ... Liebherr jsem sehnal za (o něco) lepší cenu ... byla to náhoda...

V testu byla na druhém místě a kromě označení A++ by měla být (prý) skutečně úsporná.

Teplotu v chladničce a možná i v mrazáku časem změním ... ve staré ledničce jsem měl v chladící části právě Tvých 5°C :-)

Momentálně jsem měřil skutečnou teplotu v ledničce ... v horní i dolní části a následně i v mrazáku. Hodnoty jsou (překvapivě) odpovídající nastavení. Samozřejmě - v horní části chladničky je tepleji - tudíž teplota se tam pohybuje kolem +5°C. Jsem zvědav, kolik tam bude, když ji přenastavím, právě na oněch 5°C.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel8 12. 10. 2009 21:14

Zdravím,
rovněž sháním kombinovanou chladničku s mrazákem dole.
Požadavky:
No Frost - beznámrazový systém ledničky i mrazničky
Spotřeba do 1kw/24hod.
Výška cca do 185 cm
Cena do 15tis.kč
Líbí se mi nerezové provedení.

Zatím mě zaujala:
http://www.kasa.cz/bila-technika/koupit ... -rl38hcih/
http://www.kasa.cz/bila-technika/koupit ... -b399plqa/

Měl jsem vybranou i značku Elektrolux, ale nelíbí se mi, že u mrazničky zabere systém NO-frost skoro polovinu prvního šuplíku:(

Ještě bych se chtěl zeptat v jakém e-shopu zakoupit.

Poradí někdo?
Předem děkuji.
Pavel8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antiktom 21. 11. 2009 14:52

Please, potřebuju koupit lednici tento týden, ta Liebherr CP 3523-21 má v mrazáku normálně vysouvací šuplíky, nebo jen takový jako výklopný dvířka u každé poličky? Nemůže prosím udělat fotku a poslat?

Díky moc!
antiktom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2009 20:06

Tudíž doplním informaci i pro ostatní.

Mnou zakoupená lednička s mrazákem je v mrazicí části vybavena třemi, resp. dvěma a půl šuplíky. Tyto jsou vyrobeny z plastu a jejich čelo je průhledné. Dva horní jezdí po skleněné desce.

Technický popis i vybavení, můžete najít zde ... http://www.liebherr.cz/cz-hg/cs/product ... =24969_399

Dále pak bych ještě dodal - se strojem jsem zatím spokojen. Funkci plní výborně a i mnou opakovaně měřené teploty v chladící, resp. mrazící části, odpovídají nastaveným hodnotám.

U mrazáku je při jeho chodu slyšet vrčení doplněné brumem. Zprvu jsem se celkem lekl, neboť se jedná o výrazně jiný zvuk, než na který jsem zvyklý. Trochu jsem se také obával, aby brum, ač není příliš hlasitý, nebyl obtěžující svou „vibrací“. Zatím se nic takového nepotvrdilo. Zvuk jsem akceptoval-přivykl jsem :-)

Nový výrobek je o hodně tišší, než předchozí. Je to i díky absenci funkce NO FROST, která zajišťuje, aby uvnitř chladničky a mrazničky nevznikala námraza. Jedná se o velmi příjemnou věc - chladničku ani ledničku není třeba odmrazovat. Můj Liebherr, jak jsem již uvedl - tuto vymoženost nemá. Automaticky se odmrazuje jen lednice, mrazák se jednou za čas musí odmrazit ručně.
Ono to vlastně zase tolik nevadí. Většina domácností stejně jednou za čas mrazák čistí, tudíž jej vypíná.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 17. 4. 2010 12:16

Tak jsem si vybrala tuto, snad ji budou mít cca za měsíc http://www.eproton.cz/Asp/DescrView.asp?IDArticle=81022
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivana H 17. 7. 2012 09:14

Nedavno jsem cetla test dTestu a dva kompresory jsou podle nich zbytecne. Jen zvysuji cenu. Co me prekvapilo , byla skutecnost ze mezi nejspolehlivejsi chladnicky se zaradila znacka Beko. Nicmene dali jsme prednost osvedcene znacce AEG a kopili jsme nedavnu tuhle http://www.mameto.cz/aeg-s53600css0-d9652.htm
Ivana H
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M2M 6. 12. 2012 08:07

Prosím o radu. Sháním komb.ledničku a po všech diskuzích jsem se rozhodl pro značky Samsung, LG, Siemens, Bosch, AEG. Také upřednostňuji tichý chod.

Chtěl bych antibakteriální ochranu a NoFrost a spotřebu A+ nebo A++. Dále velký prostor chladničky i mrazničky a kovové provedení.
Našel jsem tyto dvě ale nemám žádné reference.
http://www.levneelektro.cz/p561770-ledn ... -rl56ghgih
Tato nemá ale dobré reference - http://lednice.heureka.cz/samsung-rl56ghgih/recenze/
http://www.levneelektro.cz/p595856-ledn ... rl56gsbmg1

U té prvné se mi líbí že má madlo Easy open, tím se neomatlá lednice a že má A++. Ale je o cca 3000Kč dražšíí, nevím jestli se mi ta cena vrátí. Co Vy na to?
M2M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2012 18:36

Dobrý den, upozorňuji, že teoreticky může znamenat NoFrost systém nárůst hluku a spotřeby. Je tam více ventilátorů, které se starají o rozvod vzduchu ...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník