Jakou značku a typ kombinované chladničky s mrazákem dole?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 8. 2009 21:07

Dělají se různé, třeba 70cm široké, nebo o něco vyšší, to taky přidá litry.
Tahle http://www.elektro-technofarm.cz/detail.aspx?ID=16061 by se taky vešla. No a já mám dobré zkušenosti s AEG - i po letech zářivě bílé plasty (Gorenje žluté) a hlavně tichá. http://eshop.tauerelektro.cz/domaci-spo ... escription

Ten Siemens se dá pořídit o pár stovek levněji - http://www.zbozi.cz/?sId=l8v6rI_hwPmkiE ... expanded=0
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 8. 2009 09:51

Co Zanussi ... ZRB 934PW - je to A+, hlučnost 38dB, rozměrově stejně „malá“ jako Siemens, ale cena výrazně nižší? Osobně myslím, že to bude něco jako Gorenje, co?
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 8. 2009 17:14

No ale tam jsi na 93 litrech mrazáku, což jsi v zadání psal, že je hrozně málo.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 8. 2009 17:28

Slonik jo, já vím ... jenže zatím nevím, kde při potřebných rozměrech lednice vzít typ, který je kvalitní a přitom splňuje i kritérium velikosti mrazáku. Je tu Gorenje, což jsme zamítli a pak LG, která je velikostně nadstandardní, ovšem šířkou mimo možnost umístění.

Tudíž, jak jsem psal ... vzal bych to co je a začal přemýšlet o koupi mrazáku ... před tím ještě... přemýšlet kam jej dát :-|

//Tudíž Zanussi by mohlo přispět ke snížení nákladů na pořízení kombinované lednice + mrazáku navíc. Jen netuším, jak na tom momentálně Zanussi je... nechci brát věc jen pro to, že má zajímavou cenu.
Naposledy upravil MgX dne 9. 8. 2009 18:25, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 8. 2009 18:25

A není ta AEG lepší než Zanussi? Koukám, že jeden link vede jinam, rozhodně jsem neměl na mysli tu americkou obludu :)

A co je nad tím, že nemůžeš do výšky? To by bylo zdaleka nejjednodušší řešení.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 8. 2009 18:32

kejki3 ta americká obluda by mně nevadila ... jen cena neodpovídá mé představě a hlavně ... nemám to kam dát :-)

Do výšky můžu - bez problémů tak do 185-186cm. Okolo prostoru v němž je původní lednička je vestavěná skříň na míru...tudíž do toho nechci hrabat. Ano, ta horní část - nad ledničkou - by se dala odmontovat, jenže bych ji tam stejně, kvůli stabilitě, musel UPRAVENOU vrátit.

Dej mně přímý link, prosím, na nějakou vyšší, která má větší mrazák... a není to Gorenje atp. :-)) Ideálně Bosch, Siemens, Elektrolux, AEG ...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 8. 2009 22:31

Tak v těch značkách nic. Já osobně mám Gorenje a Bosch bych nechtěl, vzhledem k tomu, jaký dělá úplně nový u rodičů bordel.
Ardo asi taky nebudeš chtít? http://www.levneelektro.com/p4114-ledni ... co-1812-sh
Nebylo by jednodušší dát 4.500,- za nový kompresor a máš problém s prostorem vyřešen? Už tam byl opravář?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 8. 2009 19:44

kejki3 servis mně oznámil, že nemá náhradní díly na moji ledničku, protože je staršího data výroby, a navíc se jedná o značku, která se u nás tolik neprodává. Nejde o kompresor ... zřejmě o elektroniku, či sadu čidel.
Lednička stále jede... stále v nouzovým režimu, ale jede :-) Tak mě napadlo, zkusit ji znovu restartovat ... ať se ukáže :D

Bosch dělá u rodičů bordel? Tak to mají něco s technologií NO Frost atp., tyto ledničky mají jiný - většinou znatelnější provozní hluk - jsou vybaveny ventilátory ...

BTW: Ardo mně nedoporučoval přímo servisák ... nicméně ... dívám se na její parametry a zjišťuji, že má sice 4 zásuvky, ovšem objem mrazáku je 98l. Přesto díky za tip :-) Hledám dál...
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 8. 2009 21:53

Není to snadné...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 17:00

kejki3 já vím ... a děkuji za projevenou pomoc a účast :-)

BTW: upřímně ... opravdu jsem netušil, že bude takový problém sehnat ledničku s chladničkou a větším mrazákem v přijatelné velikosti. Pár let „tamu nazad - no problem“ :-|
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 8. 2009 20:06

Odkud jsi, že bych dohodil místního bastlíře?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 20:20

JM ... ale bastlíře snad mám ... čekám, jak bude mít čas ...přesto ... chci mít něco vybráno.

// v každým případě díky za nabídku ... když tak bych se ozval :-)

// a ještě něco... ona ta lednička jede přeci jen už pár let ... takže možná by ještě chvilku vydržela, ale na věky tu stejně nebude :-D
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 8. 2009 21:01

To je ze StČ dost z ruky. To je jen mediální masáž, že se musí kupovat furt nové věci. Pokud to není energeticky příšerný výrobek, může běžet dost dlouho. S bastlířem jsme se už před časem shodli, že elektronika v lednicích je *****ítko. Protože jinak je mechanický termostat a kompresor uložený v oleji určen k tomu, aby vydržel a dal se vyměnit.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 8. 2009 17:55

kejki3 ano, jenže když odejde „*****ítko“ elektronika ... tak je po srandě :-) Mně k tomu pomohla bouřka.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 8. 2009 18:58

mgx:

pro představu: my máme 280 + 90 a výška je 2 m asi. stále nestačí:-)

samoodmrazování chladničky mají dnes snad už všechny.

samoodmrazování mražáku nemají všechny a jmenuje se to znínený NO FROST.

my máme Elektrolux před rokem kupovany, 40xx2 (typ kdyžtak dodám), 2 kompresorová, A+. vcelku spokojenost. před rokem stála kolem 15 - 17kkc, já ji sehnal asi za 13kkč.

kdybych vybíral dnes, tak:
- 2 kompřes není nutně potřeba. Na druhou stranu díky 2 kompresu lze třeba vypnout mražák a ponechat běžet chaldák nebo opačně. ale ještě jsme to nepoužili. také v případě poruchy ti vznikne jen poloviční problém: druhá pulka třeba stále běží. Ale 2 kompres stojí o nějakou tisícovku více.

- aby měla nějaký pomocný mechanismus na otevírání dveří. když se otevírá chladnice, tak zejména krátce po minulém zavření je to boj a lze ji při otevární nechtěně i o kousek posunout na linoleu. Hezký mechanismus mají Liebher. jsou o 3kkč více.

- levnější než Eletrolux mohou být zanusii, tehdy ekvivalent 9 - 10kkč, a další značky třeba z elektrosvěta. jak to mají s kvalitou, nevím. šikovným doplnkem v mražáku v držáku suplíků je sítko - mřížka na led. praktické, po ruce, ale boužel elektrolux to nemá.

- rychlochlazení ovoce pomocí větráčku nahoře > připadá jako tahák peněz z lidí. (naše nemá).

- rychlomražení naše má, ale používám jen na rychlochlazení piva. protože když přijdu z nákupu, nacpu nákup do mražáku a lednice a už nemám náladu mačkat nějaký tlačítka na rychlomraz. Vono se to tam zmrazí časem samo i bez této fuknce.

- display (naše má a pomocí něho se volí funkce) také není třeba. prostě jednou to nastavíš (klidně otočným ovladačem jako u starých) a už na to nikdy v životě nešáhneš. je to hezký, ale to je tak všechno a čas-hodiny tam stejně u naší není > nanic.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků