Jakou značku a typ myčky nádobí?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Kirkwood 7. 4. 2010 18:49

Chtěla bych se zeptat, co říkáte na značku myček Mora (myslím, že se spojila s Gorenje)? Konkrétně se jedná o tento výrobek Mora MI 61211X.. Děkuji za radu ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 4. 2010 07:36

Mora je Gorenje. Ale tohle mi přijde jako velká divočina (a snaha výrobce mít kompletní sortiment). Chápu, že řešíte peníze, ale opravdu bych se raději poohlédnul po AEG nebo Bosch/Siemens (i za cenu, že bych měl v kuchyni pár měsíců "díru"
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 4. 2010 07:42

Slonik: dobře ;-) také jsem si to myslela. Ještě uvidím, jak dopadne kalkulace linky..

Edit: tak asi tuhle http://eshop.favia.cz/zbozi/101mysgv43e ... v-43e43-eu
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 10. 4. 2010 08:26

jeskynkam píše:Jeste jsem zapomnela dopsat, ze ta Bosh pada, ze neni vestavna... takze hledame nejakou vestavnou.

První myčku jsem kupoval skoro před dvaceti lety. To se na nějaký vestavný a nevestavný nehrálo, tak jsem tenkrát odšrouboval horní desku, aby se vešla do linky. Sloužila tam donedávna. S její mástupkyní jsem to nakonec udělal obdobně. Takže jsem z nevestavné jednoduše udělal vestavnou. Kdo nemusí mít mermomocí čelmí stěnu v té správné dýze stejné se zbytkem kuchyně, je to docela vyhovující.
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 9. 2010 10:09

Tak jsem se nakonec rozhodla pro tuto myčku http://www.bosch-spotrebice.cz/produkty ... _bila.html
Cca 7x byla použita a nemohu si stěžovat, potichá a pokaždé je vše nádherně čisté a tableta je rozpuštěna, akorát jsem vypnula sůl, protože je obsažena v tabletách (od Jaru) a měla jsem bílé skvrny na černém nádobí. Akorát mi rezivějí nože, ale s tím asi nic neudělám :-|
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 9. 2010 11:04

Vyměnit nože :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 9. 2010 11:43

kejki3: prý to dělají všechny nože..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2010 18:47

Sůl obsažená v tabletách většinou nestačí pro korektní fungování myčky. Hodně záleží na tvrdosti vody. Osobně bych dávkování soli snížil, ale nevypínal.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 3. 9. 2010 05:46

MgX: máme hranici mezi střední a měkkou.. Zkoušela jsem snížit na 1, ale stále byly viditelné bílé skvrny na černém nádobí :-( a nebo budu muset tyto skvrny přežít :-D a začala rezivět i jedna vidlička, člověk si koupí příbory určené do myčky (příbory od Ikei) a ono to udělá toto..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 9. 2010 12:01

Klidně bych je vyreklamoval. Ale mi přestaly ty z IKEA dělat fleky, když bylo málo soli, takže to má taky vliv.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 9. 2010 18:28

Kirkwood v návodu k myčce Bosch by měla být tabulka, kde jsou uvedeny hodnoty tvrdosti vody a potřeba nastavení dávkování soli. Stejně tak je tam uvedeno - jestli se nepletu - že pouze sůl s tablet nestačí. Situace je zřejmě jiná, pakliže má někdo skutečně hodně měkkou vodu.

Možná bych ještě vyzkoušel jiný typ chemie - pro zajímavost.

Ale jinak se nepřu - chápu, že se Ti skvrny nelíbí a něco není v pořádku, tudíž přijmeš řešení, které situaci vylepšuje. Spíše se zabývám myšlenkou, jestli výrazné snížení regenerační soli nepřivede myčku o dost dříve ke konci její životnosti.
Přiznávám, že nejsem odborníkem na toto téma, a tak mé přemítání je čistě v hladině laika.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 10. 2010 08:07

Nějak mi v návodu na mou myčku chybí popis na spuštění odloženého startu :-( Chtěla bych se zeptat, zda si na internetu mohu dohledat spuštění této funkce? Nebo ví někdo z uživatelů myčky Bosch, která tuto funkci má?
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2010 19:24

Nějak asi špatně hledám, ale přesný typ Tvé myčky Bosch nevidím ... :-|

Tady jsem něco našel na „nějakou“ Boschku.
TimeSet.PNG
TimeSet.PNG (49.26 ) Zobrazeno 16254 krát
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 9. 10. 2010 09:13

SGI55E62EU

Na to, jak nastavit hodiny jsem přišla. Ale když znova stisknu start, tak displej s nastavenou hodinou zhasne.. Takže nevím, jestli to tak má být, či ne.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2010 12:49

Tak to nezbude, než spuštění vyzkoušet. U některých zařízení se aktivace právě uvede v chod tak, že displej pohasne.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků