Jakou značku a typ myčky nádobí?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod cowleyFZS 14. 7. 2009 10:28

Zdarte Borci,

mám na vás jeden dotaz, protože tady se rozjela odborná diskuse. Pořizuju myčku samostatně stojící 60ku, ale kuchyně a umístění myčky je delší než jsou hadice pro vstup/výstup vody. Hadice mají asi 170cm a myčka bude stát kolem 200-210 cm od přívodu a odpadu vody. Je to nějaký problém? Třeba pro čerpadlo? Nejde o výškový rozdíl, jen o tu délku. Díky za odpovědi...
cowleyFZS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2009 10:32

neměl by být. Ale dobré je informovat se u výrobce myčky, minimálně proto, aby se pak v případě nesprávné funkce (např. v důsledku výrobní vady) na toto nevymlouval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2009 15:54

cowleyFZS přesně jak píše PatrikChrz. Většinou výrobce/prodejce doporučí výměnu stávající hadice za jiný delší kus. U praček je to běžné. Dokonce i v jejich návodu je o tom zmínka. U myčky jsem toto neřešil.

Pokud se nepletu - vždy se udává minimální výška/ maximální výška (ve které je hadice) a maximální délka.

Tudíž - dotaz směřovat na výrobce/servis/prodejce ... samozřejmě s dotazem na případný vliv na záruku.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cowleyFZS 15. 7. 2009 13:03

Ď !!!
cowleyFZS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 15. 7. 2009 17:44

Ahoj , píšu teda asi s pár měsíčním spožděním , ale něják mi to nedá.Mám doma kompletně vybavenou kuchyň spotřebiči Whirlpool asi 3 roky a musím konstatovat , že zatím nebyl jediný problém , vše je vestavěno a nakupovala jsem přes internet.obchod.Jediný problém byl , že při zapojení trouby mi nefungovala , elektrikář konstatoval ať kontaktuji servis a ti mi přivezli novou troubu.Takže vše OK.A dále chci komentovat Baumatic , neboť to mi už vůbec nedá . Kdo si chce koupit jejich spotřebič, pryč od nuch. Proč.Mají pouze vlastní servis , tudiž po záruce vám nikdo od nich nic nespraví a vy platíte výjezd a práci jejich předraženého opraváře.Díly věčně nemají.Vím to jistě neboť vlastníme v rodině sporák a u něj po půl roce měnili x věcí.Vše je tam tak ošizeno , horký vzduch místo aby vedli někam ven vedou přímo do knoflíků a do přepínačů , které musí zákonitě schořet.V životě bych to nikomu nedoporučila , spíše dala cedulku ošizený šmejd.Toď vše ať si každý udělá obrázek sám. :hm
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2009 18:02

Ona Baumatic je designerská firma a pokud se za poslední cca 2 roky nic nezměnilo, tak nemají vlastní továrnu. Vždy něco navrhnou (to celkem umí) a pak to nechají někde vyrobit - no a někdy je to vyrobené slušně (myslím, že pro ně něco dělala i Electrolux company) a někdy strašně (hlavně když si to nechávají vyrábět v Itálii).
Takže občas takové "navrh huj, vespod fuj".

Já zase se sporákem mám špatnou zkušenost s Fagorem, už bych si ho nepořídil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 15. 7. 2009 18:09

Tak s tím souhlasím , navch krásný a vevnitř katastrofa provedení.Jenom těsnící gumu u trouby mAJÍ TŘETÍ.Ten Fagor mě překvapuje , myslela jsem , že je lepší . Ale třeba je to jen kus.Já měla třebas pračku elektolux deset let , prala jak o život , furt a jediný co na ní měnili , tak uhlíky - prý moc peru. Kolega má taky elektolux a ani ji nemohli spravit , po dvou letech provozu ji dávali dohromady asi 3 opraváři( nemohli najít závadu) a je rád , že jim nakonec pere.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 7. 2009 07:40

Když to tu čtu, tak jsem zvědavá co za "šmejda" budou moje spotřebiče ariston. Nikde jsem se s nimi nesetkala.
Tchýně s tchánem mají vše od Fagoru a zatím vše dobrý, mají je asi tak 8 let a pořád fungují. Jen myčka se nedávno opravovala, protože ji moc nečistili (nepoužívali žádné čističe myček, až teď začali :) ) a zákonitě se po takových letech musel ucpat vývod (tukem prý, jak řekl pan opravář). Od opravy (letos v lednu) opět šlape jako hodinky.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 07:45

Ono u toho Baumaticu stačí sledovat nápis "made in". Jak je tam "Italy", tak pryč od toho. Ostatní země by měly být v pohodě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 7. 2009 08:24

Ahojky Richenzo :-)
Prosím tě četla jsem tvůj příspěvek. Znamená to, že máte doma i myčku značky Whirlpool ? Já se chystám kupovat myčku, ale nemohu se rozhodnou pro značku. Zatím je na prvním místě Whirlpoolka. Ale ještě váhám. Chtěla bych tu větší. Od stejného výrobce mám doma i jiné spotřebiče a jsem s nima zatím spokojena. Máte na ni někdo jiný třeba negativní názor ? Děkuji za každou dobrou radu :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 7. 2009 08:50

Moravanda: Mám negativní názor na přístroje od Whirlpool do kterých se čerpá voda. Nevím jak nyní, ale v minulosti měla tahle značka docela časté problémy (několik referencí od příbuzných a známých) - tekly, sypala se ložiska a podobně.
Pokud nejsi při penězích, aby sis mohla dovolit Miele, tak bych se asi držel značek Bosch/Siemens (jde o identické výrobky) a nebo ještě lépe AEG. Ale je to jen můj názor.

Michee: Ariston je Itálie. Takže to bude chtít mít trochu štěstí na kus ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 7. 2009 10:02

Mám myčku Whirlpool by IKEA dva roky a spokojenost. Ale ten 6.smysl nic moc, taky jsem na Bastlírně četl, že myla třeba čtyři hodiny, protože se jí voda zdála kalná.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 7. 2009 11:50

Slonik: no uvidíme, snad budeme mít dobré kousky. Já od toho zázraky neočekávám. Přeci jen je to spotřební zboží. Ale mohlo by pár let vydržet a omezovat provoz v kuchyni kvůli tomu nebudu. Otírat prach na spotřebičích a dlabat suchý rohlík fakt nechci :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 7. 2009 13:43

My máme novou pračku od Whirpoolu. Starou (cca 12let?) taky Whirpool jsme nechávali opravovat docela často, uhlíky, nepřeskakoval program ždímání.. Ale nikdy nám nevytekla atd..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 7. 2009 17:03

Teda díky za rady, ale to jste mne zase zvyklali. Každý říká něco jiného. Jak takhle budu pořád rozmýšlet, tak budu do smrti mýt nádobí v dřezu Obrázek.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků