Římský kmín

Bez přísad se vaří těžko. Oblíbená koření, bylinky, doporučení, varování

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Červík 30. 4. 2007 17:28

Koupila jsem balení uvedeného koření v domnění, jak vylepším kuchyni a opak byl pravdou. Mojí rodince moc nechutí. Má trochu jiné aróma. Jaké máte zkušenosti vy?
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 30. 4. 2007 18:26

Problém je v tom, že římský kmín z tím obyčejným nemá chuťově nic společného, takže jej nelze dávat do jídel, kam se hodí normální kmín.
Já římský kmín používám, když dělám arabské cizrnové karbanátky - falafel, protože tam je nenahraditelný. Ve falafelu mi chutná moc, ale jiné použití mě nenapadá.
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 30. 4. 2007 18:34

Já ho dnes švihla do bramboráku a jaký byl! :D ..a nic poznali.. :lol: :lol:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 30. 4. 2007 19:23

ja ho mam...al eje urceny vyhradne pro recepty z asijske kuchyne, jinde jsem ho zatim nevidel :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 30. 4. 2007 21:52

Ještě jsem se na to neodvážil, ale mám nejvyšší čas :-)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 1. 5. 2007 21:25

římský kmín je ideální do indické kuchyně a je běžným kmínem pro tyto účely takřka nenahraditelný...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helenquita 17. 11. 2008 23:25

Rimsky kmin se bezne pouziva v jidlech v Latinske Americe (aspon tady v Peru a Mexiku) a nas kmin tu prakticky neznaj :-| . Kdyz jsem ho tu poprve ochutnala domnivajic se, ze pouzivam nas kmin, skoro me trefil slak - opravdu nema nic co delat s nasim kminem, vubec mi nechutna a taky mi silne pripomina zapach potu, neni to tak ? ;-) Bohuzel obcas to tu musim vydrzet,kdyz nas nekdo pozve na obed ci veceri... :-S
Helenquita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod červík 18. 11. 2008 15:58

Moje dcera reagovala, že je to "hegeš" , ale mě nijak moc nevadil. je fakt, že všude ho dát nejde. ;-)
červík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rockgirl 8. 1. 2011 18:59

To Helenquita: fuj, sugesce opravdu funguje. Do chvíle, než jsem s přečetla váš příspěvek, jsem se těšila z nového voňavého koření, které obohatí mou kuchyni. Jakmile jsem si přečetla o "zápachu potu", zvedá se mi z něj žaludek! :) Škoda, zkusím na to zapomenout a využít ho stejně,jen to bude obtížné...
rockgirl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 1. 2011 02:29

rimsky kmin se samozrejme v pohode pouzivat da, jen je treba vedet, ze prave nema nic spolecneho s tim nasim a davat h o tam, kam patri :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků