Bylinky - sušené či čerstvé?

Bez přísad se vaří těžko. Oblíbená koření, bylinky, doporučení, varování

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod myndel 13. 1. 2006 16:18

Co preferujete? Koupíte si v nejbližším supermarketu balíček s usušenými bylinkami, nebo si kupujete květináčky s čerstvými?
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2006 00:13

Záleží na tom pro jaký účel se používají. Jsou jídla (i nápoje) kam patří čerstvé, jinam se zase hodí sušené.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pěstitel 14. 1. 2006 00:19

Každopádně, není nad čerstvé z vlastní zahrádky. :wink: Neexistuej skutečný profík, který nemá svou bylinkovou zahrádku. :wink:
Pěstitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Merlin 14. 1. 2006 10:56

Jednoznacne ak sa da cerstve, bud si ich vypestujem alebo ich kupujem v supermarkete. Taka moja milovana bazalka, musi byt vzdy cerstva.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 14. 1. 2006 13:41

Většinou taky vlastní, zvlášť přes léto, takhle přes zimu se to pěstuje špatně, ale vzdycky v létě mám na zahradě libeček, petržel a pažitku a v květníku všechno možný, bazalku atd, prostě to co se dá vypěstovat a udržet v domácích podmínkách... námá si na zahradě pěstuje i bobkový list, ale to už je fakt na moje možnosti :)
MobilerxXx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 1. 2006 14:37

Pokud to jde a jsem schopen to vypestovat, tak zásadně čerstvé, takový čerstvý tymián :P
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 14. 1. 2006 17:18

jednoznacne preferuju cerstvi bylinky. na balkone mam truhlik, kde takovy ty zakladni bylinky pestuju.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 14. 1. 2006 17:26

Spis kupujem..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrPavel (novy) 9. 4. 2006 16:19

i v susechyn jsou obsahy dobre zachovany http://www.abecedazdravi.cz
PetrPavel (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cuketka 12. 4. 2006 18:02

Čerstvé bylinky jsou nenahraditelné. Ty sušené to je úplně jiny druh přísady i když pocházejí ze stejného zdroje.

Spíš byh to řekl takhle, kdo jednou ochutnal nechce už jinak. Navíc v dnešní době jsou už i čerstvé bylinky dostupné 365dni v roce v marketech.

Čerstvá bazalka na itálii a čerstvá máta do mojita.... ajajajajaj :P :P :P
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 24. 4. 2006 23:27

Většinou kupuju(em) a taky podle toho, co budeme vařit do toho přidáváme buď čerstvé či sušené ...
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta.machnik 3. 5. 2006 10:24

Čerstvé bylinky si pěstuji sama nebo je zbýrám na louce či v lese. Nejraději mám šťovík na ukrajinský borsť, medvědí česnek do omáčky nebo do polívky s krokanty. Mojí nejoblíbenější bylinkou je kopřiva a pampeliška. A taky rulíkzlomocný. Ha, ha, ha. :twisted: :lol: :mrgreen: 8)
aneta.machnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Divoženka 14. 7. 2006 16:18

Já si je pěstuju sama..letos mám oregano, bazalku, mátu,petržel, pažitku, meduňku, šalvěj, libeček, tymián....jé toho jeee.
Divoženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 2. 10. 2006 14:42

čerstvý jsou lepší, ale ne všecho lze vypěstovat, takže většinu kupuju, ale až bude zahrádka, bylinky pěstovat budu, ale teď v přízemním bytě skoro všechny chcípnou :(
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 1. 2008 15:51

Dneska jsem si koupil famózní bazalku. Podle informacní na sklenici byla sušená mrazem a opravdu - stačilo jí použít a za chvilku voněla (skoro) jako čerstvá a i tak chutnala. Jedná se o výrobek kotány a zatím jsem neviděl prodávat žádné jiné bylinky takto šetrně sušené.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků