Jíte tofu? Jak ho upravujete? (recept)

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 30. 7. 2006 12:51

Ja ho doma vubec nevarim. Znam ho, protoze ho jim v Country Life, hodne ho tam pouzivaji, ale nenapadlo me ho delat doma....
Inspiroval me jeden recept od Igora Chauna v lidovkach, tak premyslim, ze bych ho doma taky vyzkousela.... Ten receptik se mi libi a krome tofu me tam jeste zaujalo, ze tam pouziva rozinky.
Znovu pripominam, ze ten recept neni muj, ale je z lidovek.cz....

Napiste mi tady svoje zkusenosti s upravou tofu?

Chaunova zeleninová čína

2 různobarevné papriky, 1 balení žampionů, 2 rajčata, 1 balení tofu, 1 velká cibule, kousek mrkve, ředkvičky, 1 okurka hadovka, hrst hrozinek, olivový olej, zelený pepř, kari, česnek, sladká sójová omáčka, špetka drcených chilli papriček, provensálské koření, kurkuma.

Oloupeme cibuli na větší kusy. Poté klademe na větší kusy pokrájenou zeleninu a smažíme až do stadia, které nám je nejsympatičtější.
Přidáme koření a především nesmíme zapomenout na hrozinky, které mají sami o sobě autonomní chuť a jídlo ozvláštňují. Nakonec přidáme tofu nakrájené na kostičky a podáváme nejlépe s rýží.
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 30. 7. 2006 21:59

Nejčastěji tofu používám do zeleninových salátů. Prostě ho nakrájím na menší kostičky, smíchám s okurkou, paprikou, ředkvičkami, atd atd... někdy dám býlý jogurt či majonézu... Je to pak moc dobré, takové křehké a zároveň syté. Moc dobré je do těchto salátů tofu s mořskou řasou. (ačkoliv normálně řasy nevyhledávám... v tomhle dělám výjimku:).

Dál jej používám tak, že ho najemno nastrouhám, přidám k osmažené cibulce, přidám česnek, sůl, pepř, rajský protlak a kečup, různé koření (oregáno) a pak to použiju na topinky nebo špagety.

Uzené tofu pak dávám pokrájené na malé kousíčky do rizota.

Tofu natural nakrájené na delší obdélníčky používám v jídlech, kde potřebuji opticky nebo chuťově nahradit maso. Nejvíc jej používám do vege španělských ptáčků, protože skvěle nasákne chuť gulášového koření. Když ho dávám do svíčkové, tak jej předtím lehce osmahnu na másle a pak nechám vařit v omáčce. Někteří lidé v takových receptech preferují sojové maso, které je sice chuťově věrohodnější, ale já dávám přednost této křehčí variantě.
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 31. 7. 2006 09:13

Jé, tessie, ty jsi zlatá, díky moc, že jsi zareagovala. Já jsem koukala i na tvoje stránky, ale tam jsem moc jídel z tofu nezahlídla. Já jsem ty tvoje receptíky projížděla jen zběžně, tak jestli byl uvedený jen jako přísada do jídla, tak mi unikl.
No něco z toho zkusím a pochlubím se tady... :)
iva
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků