Moje dieta: Za 3 měsíce 15 kg dolů!

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 7. 2006 13:53

Nedá mi to,abych se nepochlubil.

Za poslední 4 roky po sedavo/lehavém studijně neaktivním způsobu života jsem ztloustl o 20 kg!

V polovině května jsem si stoupl na váhu a zhrozil jsem se: 112 kg !!!

Při výšce 186 je to již fakt moc a začal jsem to cítit i zdravotně.Zašněrovat si tkaničky či vyjít schody nebo prudký kopec mi již dělalo problémy.Takže jsem si řekl dost a od 15.5. do 15.7. jsem se rozhodl hubnout.

Abych svoje úspěchy viděl,každý den ráno jsem se vážil a zaznamenával do grafu.Za dva měsíce byla má váha 99,8 kg!

Takže 12,2 kg dolů.

Jsem přesvědčen,že každý si musí najít svou metodu,pač nějaká univerzální opravdu neexistuje.Pouze všeobecné zásady.Mě hnala myšlenka,že pokud jsem byl sám a dobrovolně schopen přibrat,musím být sám schopen opět zhubnout.Zavrhnul jsem všechny zázračné pilulky,náplasti,dělené stravy či speciální jídelníčky.Snížil jsem velikost porcí,zvýšil pohybovou aktivitu,cvičil a zaznamenával váhu do grafu,pač ten graf vás žene kupředu a udržuje člověka ve stálém střehu,pač se každý dietní prohřešek ihned objeví.

Pokud máte nějaké dotazy,tak v tomto tématu rád odpovím.Od patnáctého již váhu nezaznamenávám,ale od 1.srpna předpokládám další (nejspíš měsíční) hubnutí. Moje "vysněná" váha je 88-92 kg.

EDIT: Aktualizován název threadu.
Naposledy upravil Pavel Mareš dne 1. 9. 2006 15:02, celkově upraveno 1
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 22. 7. 2006 20:33

Tak to gratuluju, ja jsem na tom podobne. Za posledni rok jsem pribral 11 kg, merim skoro stejne jako ty-185 cm a v pulce cervna jsem vazil 91 kg. Chtel bych se dostat na 80 kg, ale vaha me tolik nezajima, takze se nevazim, spis se koukam do zrcadla. Od ty pulky cervna mam za sebou 3 tydny cviceni a specialni stravy. Nevim kolik jsem zhubnul, ale kdyz se podivam na fotky jak jsem vypadal v pulce cervna a ted, je videt velkej rozdil. Taky fyzicka se rapidne zlepsila. Kdyz jsem byl poprve s kamosem behat, trasu cca 8 km jsem skoro nedobeh a museli jsme aspon 8x stavet. Vcera jsem to zabeh bez zastavky. Uvidime jak mi to vydrzi, ale mam pevnou vuli, tak se snad do konce prazdnin dopracuju k idealni postave.

Docela by me zajimalo, jak je to u tebe se sportem a stravou?
Ja jsem si od pondeli do patku naordinoval prijem cca 100 gramu sacharidu a o neco vetsi pocet bilkovin, takze muj jidelnicek vypada takto:
snidane: nic (nemam potrebu)
obed: 150-200g kurecich prs, pul sacku rejze, jenom trochu zahusteni moukou aby se to dalo jist
svacina: lehky jogurt a tvaroh
vecere: 150-200g kureci sunky, ryby, atp.
Behem dne si davam tak 2-3 kafe s jednou kostkou cukru a zeleniny, nic vic.
Od pondeli do patku kazdy den sportuju, bud beh (cca 8 km, jeste jsem to nemeril ani casove) nebo 45 intenzivni jizdy na rotopedu (kdyz slejzam, zdimam tricko). Jeste si davam pred zatezi carnitin.
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 7. 2006 22:02

Žádný speciální jídelníček nemám.Z jistého důvodu "musím" jíst standartní stravu.Po dlouhém přemýšlení jsem zvolil způsob nejjednodušší.Jíst,když má člověk hlad a ne chuť!Dřív jsem se naprosto nezřízeně přežíral.Jím totéž co předtím,ale menší porce.Důležitéje také hodně pít.A hlavně z mého jídelníčku téměř zmizela čokoláda a cukrovinky.

Co je důležité - naprosto se vyhýbat "zobání" čehokoliv cestou kolem lednice a kuchyní.To dá ve výsledku ty největší kalorie.Jinak kalorie,tuky,cukry a bílkoviny nepočítám.Řídím se opravdu dlouhodobým vážením.

Sport jsem nedělal vůbec žádný.Spousta lidí to ani nedokáže pochopit,ale opravdu jsem nic nedělal.Po zvážení všech možností a rizik jsem začal svižnou chůzí do prudkého kopce a prostnými cvičeními.Milovníci fitek,saun a masáží tyto způsoby často podceňují,zesměšňují a nevěří jim,ale je důležité,aby si opravdu každý našel své cvičení a tempo.

A to hlavní je vědět:

Proč chci zhubnout?
Jak toho dosáhnu?
Kolik chci zhubnout?

Nastavit si reálný cíl a přesvědčit sám sebe,že to zvládnu!
(Ať si říká,kdo chce co chce :D )
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 22. 7. 2006 22:24

Jo verim tomu, ze si zhubnul i bez sportu, ono to pri tvy puvodni vaze slo, ale pokud se budes chtit dostat na tech 88, to uz takova sranda nebude a budes muset asi sport zaradit. Prece jen telo si zvykne po delsi dobe na mensi prijem potravy a vystaci si s tim a kila tak rychle dolu nepudou.
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 7. 2006 22:42

Samozřejmě.Dnes sportuji tak,že chodím plavat a chodím svižně ten kopec.Hubnutí se samozřejmě zpomalilo,pač nejdřív člověk hubne přebytečnou vodu.A pak musí bejt aktivní dlouho než se začne spalovat i tuk.Když se teď na sebe kuknu v zrcadle tak už nevidím ten odulej obličej a i postava v oblasti nohou a trupu je mnohem lepší. :D

Jinak sport jsem nedělal žádný před hubnutím.Během hubnutí samozřejmě cvičím,kde můžu jdu pěšky a do schodů a tak.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 23. 7. 2006 22:54

ja za dva roky pribral 25 kg......zatim s tim nic nedelam, i kdyz se snazim omezovat stravu...tedy spise co nejvice odlehcit jeji slozeni, nebot pri snizenem mnozstvi trpim prisernym hladem :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 24. 7. 2006 08:08

Caddy: Jak jsme se viděli,to jsem už měl asi 102.Poté co jsem začal hubnout jsem měl hlad asi tak týden deset dní.Pak už jsem si zvyknul a dnes je to úplně v pohodě.Jím to samé,ale už to nejsou takový kvanta a vůbec mi to nevadí.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 7. 2006 09:06

No docela taky pomůže omezit alkohol, zejména pivo a kořalku. Když jsem zahájil před asi 8 lety první hubnoucí pokusy (za 3 měsíce ze 130 kg na 98), alkohol jsem ze začátku zcela vypustil, po 2 měsících jsem si dopřál denně 2x 1 dl bílého vína. Další klasika je poslední jídlo maximálně 4 hodiny před spaním. Co se týče zobání, tak tomu jsem se nemohl ubránit, čili jsem zaměnil chipsy, tyčinky a podobné šílenosti za nakrájené kousky zeleniny.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 24. 7. 2006 11:20

Tím zobáním jsem myslel hlavně takový to otevřít ledničku,sníst kus salámu.Za chvilku zase.pak kus sýru atd.když se to pak spočítá,tak to je jídla jak blázen.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 1. 8. 2006 06:19

Od 1. do 31.srpna opět najíždím na režim hubnutí.Dnes mám 100,7 kg,tak jsem zvědav,kolik to bude 1.9.2006.

Moje vysněná váha ,jak jsem již psal, je 88-92 kg.Takovou porci kil dolů samozřejmě nepředpokládám.Spokojenost bude do 95kg!
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 5. 8. 2006 11:00

Pokud jste mladi tak se vam hubne celkem lehce, ale pockejte po ctyricitce, to uz je horsi, to se na kazdej "pound" nadrete jak svina....:-(
Proud To Be An American
Fl.89novy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 5. 8. 2006 11:59

Fl.89: Zdravím po dlouhé době.Já vím a proto bych se chtěl dostat na nějakou rozumnou váhu a tu držet.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 5. 8. 2006 23:20

Pavel Mares:To neni tak jedoduchy, udrzet si nejakou "rozumnou vahu", aspon teda pro me ne a to nejim knedle, buchty, hamburgery vubec, pizzu velmi malo......:-)
Fl.89novy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 5. 8. 2006 23:32

Fl: Tím jak jsem zhubl již 12kg,tak tím mě v tomhle ohromně stouplo sebevědomí.Že prostě nejsem jak koule,ale dokážu se sebou něco dělat.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 6. 8. 2006 11:45

Pavel: Je to asi tri roky co se me podarilo zhubnout 40 pounds (asi 18kg) ale pak jsem se prestal "hlidat" a za kratkou dobu jsem pribral 50 pounds.Potom jsem jeste jednou asi pred rokem a pul zhubnul ale ne tolik jenom asi 25 pounds a zase jsem to skoro vsechno pribral zpet.....
Proud To Be An American
Fl.89novy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků