Co si myslíte o půstu?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 9. 12. 2006 16:02

Zkusil jsem to a v pohodě to jde.Ale člověk se na to musí psychicky i fyzicky připravit.Ne sníst jeden den k večeři kachnu,dvacet knedlů a kýbl zelí.Pak se den trápit a další den se zas přežrat.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vslayer 9. 12. 2006 22:09

Driv jsem drzel pust kazdej tyden v pondeli, ale musel jsem toho nechat. Citil jsem se celej den velice bidne, bolela me hlava, delalo se mi spatne od zaludku, tocila se mi hlava, potil jsem se a ja nevim co jeste. V pondeli mam vzdycky trenink a vykony na nem byly v den pustu pokazdy zalostny.

Nejedl jsem vubec nic, akorat pil vodu (cca 3l), ke konci dne uz se mi z te vody chtelo zvracet. A druhej den to nebylo o moc lepsi. Takze ja nedoporucuju! A ztrata vahy vcelku zadna - zhruba 0,5kg. Pri me obri nadvaze - 95kg na 183cm - k nicemu.
Vslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 10. 12. 2006 10:40

Vslayer: Tys to dělal úplně opačně.Mít půst,když máš náročný trénink a navíc na začátku týdne,kdy je na tebe kladen největší nápor je naprostá hloupost.Pocity při půstu musíš mít přesně opačné.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 10. 12. 2006 11:13

Ja myslim, ze nejist jeden den bych vydrzel, kazdorocne to tak drzim na vanoce, teda do vecera, a tech par hodin uz bych to dal, ale treba dva dny uz ne. Zdravi skodlive to nebude, pokud se to nebude opakovat casto, a kdyz se to opakovat bude, tak to mozna taky skodlive nebude. Proste si organismus na chvili odpocine od zpracovavani potravy (jidla).
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vslayer 10. 12. 2006 12:19

[quote="Pavel Mareš";Vslayer: Tys to dělal úplně opačně.Mít půst,když máš náročný trénink a navíc na začátku týdne,kdy je na tebe kladen největší nápor je naprostá hloupost.Pocity při půstu musíš mít přesně opačné. /quote]

Ja jsem vychazel z toho, ze telo si potrebuje odpocinout z vikendoveho prezirani :-). Ale to s tim treninkem byla blbost, to je mi jasny. Zkousel jsem i patek nebo jinej den a bylo to o neco lepsi, ale ze bych se citil dobre, to v zadnem pripade.
Vslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 2. 2009 21:56

Dřív jesm si dával půst vždy v sobotu. Ale nebylo to ani plánovaný, ale prostě jsem neměl ani chuť k jídlu a bylo to asi dobrý. Měl bych na to za se najet. Jsem tlustej jak na porážku :D

Potřeboval bych, aby se sebou něco dělala i manželka. Ta to potřebuje jěště víc a nehce se k tomu přinutit. Bejt dveře do kuchyně, začnu je snad zamykat :mrgreen:
martinsip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_mike 15. 2. 2010 22:18

nazeru se az v sobotu...pekne tydenni pust...pojdte se mnou
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trago 5. 3. 2012 09:50

Postujem uz vyse roka a pol. Je to vyborna vec na precistenie tela a aj mysle. Pri poste sa lepsie uci. najlepsie sa je riadit lunarnym kalendarom.
Obrázek
Idealne je drzat vo fazach:
1. New Moon
2. First Quarter
3. Full moon
4. Lost Quarter

Cize 4 krat do mesiaca. Vzdy to vsak vychadza na iny den... napr od zaciatku roka to boli pondelky a teraz sa to uz posunulo na stredu :)
Pri poste je idealna destilovana voda. Ja osobne pouzivam filtrvoanu vodu alebo stolovu vodu s nizkym obsahom mineralnych latok.
trago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 3. 2012 12:50

A v čem spočívají ty výhody takového jednání?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 3. 2012 23:38

Zjednodušeně buňky, které opravují aby člověk nestárl, pracují i na zpracování potravy. A když se člověk pořád cpe, nemají čas na údržbu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BedřichMarek 20. 6. 2016 09:34

To pro mě není. Jak člověk během dne opravdu pracuje, nejde nejíst (i když občas na jídlo není moc času.
BedřichMarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FilipUli 27. 6. 2016 18:36

Beďo máš pravdu, když člověk vydává, tak nejde nejíst, pak tělo akorat spaluje tuky a později svaly, takže sebevražda :D
FilipUli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 12. 2016 05:03

Nedavno me bolel 4 dny zub, tak jsem krom 2 ibalginu denne nic nejedl a pil pouze vodu, zhubl jsem 3 kila, takze dobry. Paty den prestal zub bolet, asi protoze jsem byl sesty den objednan k zubari a od te doby zase pomalu tloustnu.
osobne2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tygris 12. 12. 2016 01:16

Pravidelný půst jednou týdně je prý i zdraví prospěšný
Tygris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk De. 15. 1. 2017 23:45

Já si myslím, že to není nejlepší nápad. Říká se, že třeba jednou za měsíc to je i zdravé, ale člověk to musí dělat rozumně, teda pít hodně vody, nesportovat atd.
Zdeněk De.
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků