Co si myslíte o půstu?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 28. 4. 2006 18:39

Dnes jsem cetla zajimavy clanek v Lidovych novinach o cloveku, co vydrzel i 60 dni nejist. Vice na http://www.pust.cz to je primo jeho web, kde popisuje svoje zkusenosti s hladovkami.
Co si myslite o hladoveni? Vydrzeli byste treba aspon jeden den nejist? Myslite si, ze je to zdravi skodlive, nebo naopak prospesne?
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 28. 4. 2006 20:33

Myslím si, že jeden den v týdnu takový půst nemůže uškodit ba naopak. Jen se k němu přinutit. :D
Pít jen tekutiny, ale minerálky s mírou. Možná kvalitní neslazený čaj.
Organismus se trochu vyčistí.
Beďa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 29. 4. 2006 06:09

Den, dva nejíst mi problémy nedělá, neboť můj energetický výdej je tak minimální, že stejně skoro nejím.

Ale cílený půst jsem nikdy nedržel a ai to neplánuju... Nějak nevidím důvod.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 4. 2006 07:05

Považuji ho za prospěšný a jednou měsíčně si den půstu dám. Piju jen vodu a občas si vypomůžu Psylliem. Musím říct, že se pak člověk cítí lépe.

Marek_Litzman: Nejde ani tak o energetický výdej jako spíše o šanci dát trávícímu traktu volný den ;-).

Mimochodem, myslím, že ten můj jeden "volný den" v měsíci je dost málo.

Extrémní, mnohadenní hladovky bez lékařské kontroly považuji naopak za hloupé a nebezpečné.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 29. 4. 2006 07:32

Slonik píše:Marek_Litzman: Nejde ani tak o energetický výdej jako spíše o šanci dát trávícímu traktu volný den ;-).
;/quote]


Jojo, pochopil jsem o co tu jde, nicméně jen říkám, že při mém výdeji a už tam minimálním příjmu jídla mi den, dva bez jídla problém nedělá :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 4. 2006 22:34

neumim si to predstavit.... :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 29. 4. 2006 22:57

Caddy píše:neumim si to predstavit.... :)


Já ano.Ale hned tu představu zaháním :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delph 30. 4. 2006 11:38

no já si to dokážu představit často chodím na odběryk rve ze zdravotních důvodů a než se člověk třebas dostane na řadu nebo tka tak je dávno po polední a to už člověk má tak staženej žaludejk že se mu ani jíst nechce. ale já spíš zastávám teorii více malých jídel, takže i přez svoji velikost ( pár kilo do sta a 185cm) jím jako moje mamka, sice teda víckrát ale když nějkam dojdu a řeku si jen o 2-3 knedle tka se strašně diví...
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 30. 4. 2006 20:04

ja drzim pust jednou mesicne, vzdycky o uplnku a nedela mi problem to vydrzet, hned to na sobe poznam, jak to telu prospiva. Drive se prece nasi predci postili 30 dni pred velikonocemi, od Popelecni stredy drzeli pust. O tom pustu je knizka, kde autorka pise, ze je vyhodnejsi se postit v zavislosti na postaveni mesice, ze to tomu telu vice prospiva...
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 30. 4. 2006 21:08

iva: Jak sis na to zvykala.Piješ jen vodu?Napiš další zkušenosti.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 1. 5. 2006 09:52

Půst si občas dám, rozhodně to tělu prospívá
chameleon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 1. 5. 2006 20:51

Pavel Mareš: o pustu piju jenom vodu, anebo neslazeny caj, nic jineho. Pust drzim jen jednou mesicne, o uplnku, tak mi neprijde zatezko, ze jeden den nejim. Nejhorsi je prezit dopoledne, odpoledne a vecer uz hlad, ani chut na jidlo nemam.... :)
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 2. 5. 2006 06:19

Já toho za celý den moc nesním, takže se vlastně postím skoro pořád :mrgreen:
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 9. 12. 2006 01:02

Nejedla som tyzden v tazkej depresii som sa prinutila vypit denne pohar vody... bolo to hrozne a velmi tazko som sa dostavala naspat... Na chudnutie to rozhodne nieje, ale slusne mi to rozhadzalo zaludok...

Obcasny denny post je velmi dobry, telo si odychne a pri podpore precistujucim cajom a aspon 3 litroch vody je to skvele pre organizmus... mne sa osvedcil hlavne ked si telo nepyta... ak si ho naordinujem obvykle uz o hodinu umieram hladom... :D
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 9. 12. 2006 09:38

půst? to není nic pro mě, ale jednodenní nikomu snad neublíží, vícedenní bych radši konzultoval s lékařek, pokud se teda jedná o půst v jídle a ne třeba v sexu :mrgreen:
Skinny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků