Biopotraviny

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Kirkwood 12. 11. 2008 16:07

Slonik: Občas kupuji biopotraviny, když jsou v Plusu ve slevě. Mám vyzkoušenou rýži a tvaroh a dobrota. Jak chutná ten Balzamikový ocet? Má odlišnou chuť jako obyčejný ocet?
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 11. 2008 16:46

V Plusu si kupuju biotvaroh. Jednak je dobroučký (jím ho klidně jen tak) a jednak je o dost levnější než třeba modrý od Madety.

Balzamikový ocet má zásadně jinou chuť i barvu. Vyrábí se ze zahuštěného hroznového moštu, který se nechá zoctovatět a následně zrajě několik let v sudech. Je daleko méně kyselý než klasický ocet (má 5-6% oproti 8% klasiky) a vypadá jako sojová omáčka. Používá se na salátové zálivky, dá se výborně kombinovat i s ovocem (například s jahodami). Pokud si dávám třeba na ledový salát zálivku (už asi zase začnu), tak je to nejčastěji mix trošky olivového oleje Lyrakis a balzamikového octa.

Přirovnat bych ho mohl akorát tak k balzamikovému octu :hm
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 12. 11. 2008 17:45

Slonik: děkuji ;-) snad někdy koupím. Ale podívala jsem se na stránky biopekárny Zemanka a škoda, že opět není někde poblíž obchod :-(
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 11. 2008 13:47

Tak včera jsem je ochutnala krekry z Biopekárny Zemanka. Snědla jsem celý balíček :-[ a ráno jsem měla jejich chuť v puse :-! Ale jinak dobré, akorát mi připadalo, že jsou mastné, ale to je blbost, protože obsahují jen 2% Olivového oleje. Dnes jsem ochutila nudlový salátek balzamikovým octem a mňam mňam
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomanek 7. 12. 2008 16:20

Ahoj, taky přidám své trošku do mlejnku :-)
Znáte web http://www.mebio.cz? Jedná se o server, jenž informuje o biopotravinách a jsou zde i recepty z biopotravin, co vy na to? :-)
gomanek
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků