Vegetarianske restaurace v Praze

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 14. 1. 2006 01:27

Dejte sem nejake dobre tipy. Ja navstevuju casto Country Life
Je to tam trosku drazsi, ale zatim to moje kapsa unese... :)

http://obchod.countrylife.cz/modules.ph ... ge&pid=116



Pred 2 lety jsem pravidelne chodila do Govindy, spis na Palmovku, v Soukenicky byvavalo hodne lidi.... Ted uz jsem tam dlouho nebyla, tak nevim, jaky to tam ted je....

http://www.govinda.cz/
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osmacice 22. 1. 2006 09:42

kdyby byl někdo v č.Budějovicích at se jde najíst do Indické restaurace .Nachází se u vlakového nádraží a já už tam nemůžu chodit protože je to jídlo tak vynikající, že bych tam nechala všechny peníze:-)
osmacice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iva 22. 1. 2006 12:42

mne moc indicka kuchyne nechutna, byli jsme v indické restauraci tady v Praze i v Londyne a mne hodne vadi, ze to jidlo je hodne palivy, prekoreneny a do vseho davaji hodne KARI....a to zrovna moc nemusim....
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 4. 2. 2006 01:46

V Praze je to s veg. restauracemi trochu tezsi.. Pred tydnem jsem byla v Brne a tam je jich mraky a hlavne velky vyber stylu (od ciste ekologickych, pres cestovatelske odpocinkove az po vyslovene knajpy). Obzvlast doporucuji rest. Na ceste - Basty2, Brno:-)

Ale ted k Praze.
Jestli chces fakt dobre jidlo, tak jdi do rest. Radost FX (na Ipaku). Je to vegetarianska restaurace jidel z celeho sveta. Nevyhodou je to, ze cena jidel se pohybuje od 100 do 200 kč..Nu ale kdyz navstevujes Country life, tak na to asi mas:-)
Govinda mi moc nejede.. par jidel maji dobrych, ale..
A moje nejoblibenejsi a nejcastejsi stravovna? Restaurace Safír! No je to spis fast food jako ostatni restauracky v okoli... Naleza se ve tretim patre obch. domu Novy smichov.. najdes jej uplne vzadu (na opacnem konci od kina). Tam si urcite nekdy dej falafel pita - me nejmilejsi jidlo a to na exotiku prilis nejsem! Dale si tam muzes dat zeleninovy talir, chummus (kase z rimskeho hrachu) atd.
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 2. 2006 02:28

Tessie: A co firemní restaurace BonaVita?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 4. 2. 2006 14:47

Slonik: tu bohuzel neznam. Kde je?
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 5. 2. 2006 18:27

tak ten Safír v OC Nový Smíchov neznám... Já tam na druhý konec toho patra ani nechodím... když se tam chci najíst, tak chodím jedině do Pandy, k číňanům.... vaří tam dobře, je to tam čistý a to jejich jídlo mě ještě nezklamalo.... Já totiž miluju ty jejich smažený nudle.... :)
Ale díky za tip, ten Safír tam určitě vyzkouším....
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 11. 2. 2006 15:02

Ještě jsem objevila jednu. Jmenuje se lehká hlava a vypada moc hezky a stylove. Je kousicek od karlova mostu smerem od centra - v takove male ulicce Borsov). Denní menu je za 90kč (na internetu maji vypsano, ktera jidla ten dany tyden maji), jinak je tam nekolik stalych jidel, docela dobry (hlavne mexicke apod). http://www.lehkahlava.cz
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 11. 2. 2006 20:27

No koukam na tu Lehkou hlavu, nekdy to tam zkusim, vypada to tam zajimave. Jeste sem hodim odkaz na Dahab v Dlouhy ulici, asi to budes znat.... My to zname strasne dlouho, snad od jeho otevreni. Nedavno jsme tam znova byli a mam pocit, ze se tam zhorsili, podrazili a uz to neni tam tak stylovy....

http://www.dahab.cz/
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 18. 3. 2006 21:10

Objevili jsme novou afghanskou restauraci, tak jsme do ni vyrazili, jenze mela zavreno a byli jsme pobliz Lehke hlavy, tak jsem vyrazili tam.... No, nevim, jak to decentne napsat... Udelali jsme tam mensi scenku /no, ta scenka byla velka/. Vesli jsme dovnitr a servirka nam rekla, ze jedna mistnost je rezervovana, kdyz jsme se usadili v jine mistnosti ke stolu, tak nam rekla, ze ten stul je rezervovany taky /predesilam, ze tam zadna cedule o rezervaci nebyla/, hned na to se nas zeptala, aniz jsme se poradne usadili, ze si nemuzeme dat nic k jidlu, protoze kuchar nestiha... To bylo na myho drahyho uz nejak moc a zacal tam rvat, ze u nich opravdu plati "host do domu..." a rozkazal "jdeme, tady nas uz nikdy neuvidi" a ja jsem němě a vysokovane za nim vycupitala, protoze nejsem u neho na takovyhle sceny zvykla a kdyz je takhle rozzureny, tak je lepsi byt ticho a moc neodporovat.... :)
Tak takhle neslavne skoncila moje navsteva v "Lehke hlave" a asi tam uz nikdy nepujdu.
V tom Safiru v OC Novy Smichov jsem byla taky, dala jsem si tam ten falafel a nesedl mi. Taky se mi zdalo, ze tam maji malo veg.jidel na vyber. Nezaujalo me to tam...
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 18. 3. 2006 21:43

tessie píše:Slonik: tu bohuzel neznam. Kde je?


BONAVITA
Václavské nám. 819/43
110 00 Praha - Nové Město

v pasáži JALTA
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 19. 3. 2006 12:55

Iva: no pani.. tak to tam taky nedpujdu do te lehke hlavy.. skoda...
a s tim smichovem... to je asi vec chuti. Ten jejich falafel mi chutna proste nejvic, ale chapu, ze nekomu nemusi. Mozna toho nemaji moc, ale me osobne tam chutnaji vsechna veg jidla, takze tam chodim rada.. Tak se omlouvam, za nepovedene tipy... :oops: ale myslela jsem to v dobrem :)
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 19. 3. 2006 15:27

tessie: v te Lehke hlave me to jednani fakt odrovnalo, ze tam asi uz opravdu nepujdu, do toho Safiru jeste nekdy zkusim zajit, zkusim tam neco jineho,ale mela jsem tam pocit, ze tam maji vetsi vyber jidel z masa. Ona je to libanonska restaurace a maso se mi tam nechce davat, protoze ja mam jinou svoji oblibenou a osvedcenou arabarnu, kam si chodim na gyros... /Nemyslim tu na Narodni tride... :)/
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 19. 3. 2006 22:57

Iva: vis ja jsem zvykla, ze ve vetsine restauraci si muzu jako vegetarianka dat jen smazak, u mekace jen hranolky, takze me i takovato nabidka nadchne... Chapu, ze z tveho pohledu je to jine, ale pro me je to skvele (ve vetsine kebab fastfoodech si na falafelu nedavaji tak zalezet a uz vubec tam nepodavaji chummus).
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 30. 4. 2006 20:14

Konecne jsme vyzkouseli tu afghanskou restauraci. Hm, chutnalo mi to tam. Dala jsem si tam BOLONI, byla to testova kapsa plnena bramborem a porkem a moc moc mi to tam chutnalo. Salaty tam maji taky dobre, takze doporucuju....

http://www.sweb.cz/kabulrest/
iva
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků