Už jste někdy jedli sojové maso?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 15. 1. 2006 17:09

mel jsem to jednou a vickrat uz to nechci videt..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 1. 2006 14:59

Doma ho neděláme ale v závodce ho mají a je to dobrý
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 1. 2006 01:49

sojove maso jsem uz jedla a mam ho rada :)
iwigirl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 22. 1. 2006 18:40

Párkrát jsem to měl a teda nic moc, maso je maso... :)
MobilerxXx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mickeye 23. 1. 2006 15:37

Samozřejmě, když byla na VŠ kolejích nouze uvařilo se sojové maso a rýže. Hlad je v takových případech opravdu nejlepší kuchař. :)
Mickeye
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 29. 1. 2006 03:57

Ze sójového granulátu, sojové omáčky, provensálských bylin, zeleninového bujónu, cibule, oleje, kečupu a hořčice jde zbastlit fakt rychlá a fakt jedlá omáčka ke špagetám.
-
adams
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 4. 2. 2006 01:53

Nemas tam zverejnenou adresu, tak ty recepty hodim primo sem:

ČÍNA a la kure
Sojové pekingské nudličky na čínu (Bona Vita), zel. vývar, sůl, pepř, chilli, sojová omáčka, 1pl solamilu, 1 vejce, olej, cibule, paprika, pórek, mražená čínská zelenina.
Uvařit sojové nudličky v zel. bujónu. Vykapat, trochu osolit, opepřit, trochu chilli a kdo má rád, tak i trochu sojové omáčky. Promíchat se solamilem (lžíce) a pak s vejcem. Rozpálit olej, na to nudličky, osmažit, přidat cibuli nakrájenou na poloviční proužky, dále na proužky nakrájenou papriku, pórek na tenká kolečka, může se přidat i čínské zelí, pytlík mražené čínské (asijské) zeleniny (lze i buráky). Podáváme s rýží.

PLNĚNÉ PAPRIKY
Omáčka: Dát vařit olej, na to cibuli, podusit, dát cukr (lžíci), bob. list, tymián, nové koření, pepř, zalít zel. vývarem, povařit, přidat rajský protlak, trošku kečupu, zahustit světlou jíškou Knorr, přecedit
Papriky: vydlabat, uvařit sójový granulát nebo kostky, které se pak rozmixují (vaříme ve vodě podle návodu na obalu), zel. bujón, vymačkat na sítku, aby to nebylo moc mokré, přidat zpola uvařenou rýži, nahrubo nastrouhaný tvrdý sýr, osolit, přidat čubřicu (bulharské koření, není nutné), „prohňácat“, zamíchat, napevno naplnit papriky, párátkem připevnit víčka paprik a dát do omáčky na půl hodiny povařit. Příloha houskový knedlík. Muj otec, ktery je masozravec nerozeznal rozdil mezi masovou a tou moji..;-)


SMĚS NA ŠPAGETY Z TOFU
Kostka tofu natural, olej, cibule, sůl, 80 g rajského protlaku, 4 malé stroužky česneku, 2 lžíce kečupu
Velkou cibuli (či 2 menší) nakrájíme na drobno a podusíme na oleji, přidáme na drobno nastrouhané tofu, dochutíme sójovou omáčkou (minimálně) a solí. Chvíli dusíme, pak přidáme rajský protlak a protlačený česnek (podle chuti). Nakonec dochutíme kečupem. Směs použijeme na špagety, chléb nebo topinky.


SEGEDÍNSKÝ GULÁŠ
150g sojových kostek (BonaVita), 2 zel. bujóny, 300g kysaného zelí, česnek, kys. smetana, cibule, 1čl sladké papriky, mletý kmín, mletý pepř, sůl, olej, mouka.
Nadrobno nakrájenou cibuli zpěníme na oleji. Přidáme podle návodu připravené kostky, orestujeme, přidáme 1 lžičku papriky, mletý kmín, podle chuti přidáme mletý pepř a sůl. Zalijeme zel. vývarem a dusíme 15min. Přidáme kyselé zelí, 2 rozetřené stroužky česneku a krátce povaříme. Zahustíme moukou a kysanou smetanou. Podáváme s hous. knedlíky.
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggy 3. 3. 2006 21:22

Ano jedl, a ne jen jednou... Mňamky...
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 4. 3. 2006 01:14

Jim ho...a dost mi chutná...ale maso je maso
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 21. 3. 2006 11:41

no ja ho teda nemusim :) .. ale kdyz se prida treba do domaci sekane.. tak to skoro nejde poznat :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 31. 3. 2006 12:13

parkrat som ho mal. ked sa dobre spravi, je to super. este potrebujem nejaky ten skill a knowledge :)

ked som si ho objednal v menze, poznal som som, ze to je sojove maso az ked mi to povedal kolega.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marťulka 1. 6. 2006 00:37

Sojové maso mám ráda, ale ostatní členové rodiny ne. A k sýru tofu - jaký je nejlepší? Mě asi nejvíc chutnal přírodní. Jednou jsem si koupila pikantní a ten byl fakt hnusný.....
Marťulka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 1. 6. 2006 14:57

Marťulka: jo podle mě je taky tofu nejlepší natural... protože ho používám hlavně do pikantních omáček, kde nasákne tu chuť a ty pikantní tofu sami o sobě mi nechutnají.. pak ještě občas kupuju uzený třeba do rizota, ale jen někdy...
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 1. 6. 2006 19:24

iva píše:Sloník: Když já jsem chtěla nejaké prověřené recepty... nebo spíš rady, jak ještě víc to maso "zamaskovat".. :)>/quote]
Nejlíp ho zamaskuješ "Pravým uzeným bůčkem"
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 1. 6. 2006 21:31

Honza CZ: diky za radu :mrgreen:

to uz potom nemusim se delat se sojovym masem, protoze bude z jidla peclive vypreparovano a nedotceno, za to po tom bucku bude mit boule za usima... :D
iva
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků