Bez masa?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 2. 2006 07:01

U zeleniny je to možná tím, že jí nesníš dost.

Rýže (podobně jako pečivo, jídla typu pizza, hranolky, ...) hlad skutečně vyvolávají. Mají totiž vysoký glykemický index. V praxi to (velmi zjednodušeně a laicky řečeno) funguje tak, že po jejich konzumaci prudce vzroste hladina krevního cukru, kterou se tělo snaží vyrovnat vyplavováním inzulínu. Cukr se díky tomu rychle odbourá a organismus se dostane do hypoglykemie (ten inzulín má "setrvačnost"). Tělo žádá stabilizaci hladiny krevního cukru a to se projevuje pocitem hladu. Dalším nepříznivým jevem je, že při vysokých hladinách inzulínu má tělo tendenci ukládat tuk.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 7. 2. 2006 19:12

Caddy: ona zelenina sama o sobě moc nezasytí.. Syté jsou podle mého názoru např. luštěniny (fazole, čočka), nebo třeba některá těstovinová jídla. Také jídla na bázi smetany jsou dost sytá. A kdyby to bylo málo tak třeba plněné papriky ze sojového granulátu nebo tofu. Já vím, že většinou s tím lidi neumí vařit, nebo mají nějaké předsudky, ale parkrát to uvaříš a je to mnamka:-) Podívej se do rubriky recepty - dala jsem tam par receptu
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 15. 2. 2006 19:51

Clovek nepotrebuje prijimat nic. Ani jedlo, ani vodu. A uz vobec nie maso ako sa to tu snazia niektori prezentovat. Je sice jasne, ze clovek, ktory pravidelne jedava, by chcel teraz vyskusat zit do konca zivota bez potravy a vody, ze by ten koniec nebol az tak daleko ale da sa ovladnut svoje telo tak aby to clovek zvladol.

A keby to pripadalo niekomu nerealne nech si pozrie napr. http://www.pust.cz pripadne da vyhladat meno Jasmuheen.

Clovek ma ovladat svoje telo a nie telo cloveka.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 2. 2006 21:07

No nevim nevim. Nereálné mi to připadá a ta webová stránka mě moc nepřesvědčila. Jen bazální metabolismus představuje spotřebu energie okolo 6.000-8.000 kJ denně. Kdeže se vezme, když nic nejíš? Kůže odpaří za den docela dost vody - myslíš, že na její doplnění stačí vzdušná vlhkost? Nějak mi to prostě nejde dohromady se zákonem zachování hmoty a energie.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 15. 2. 2006 21:52

Co je to za zivot, ked si clovek nedopraje pozitok z dobreho jedla, pitia a sexu....
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 15. 2. 2006 22:06

presne tak, ziju, abych si uzival a ne abych zkoumal, co jeste dokazu prezit :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 2. 2006 23:19

caddy: zvlášť v případě, že v okamžiku kdy zjistíš, že přežít nemůžeš (kdyby to takhle fungovalo, tak je to na Nobelovu cenu), tak bývá už poněkud pozdě ... :-/
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 18. 2. 2006 12:34

Slonik: v okoli je nergie dost, len sa ju treba naucit prijimat.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 2. 2006 21:46

ewing: ano, rostliny to docela ovládají, jenže k tomu potřebují chlorofyl a co hlavně - vodu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 2. 2006 09:20

Jedna má bývalá profesorka se postí jeden den v týdnu.Tím se prý pročistí a říkala,že je to zajímavé v úspoře peněz.Dělá to již přes 7 let a tím vlastně rok neutrácela za jídlo!
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 2. 2006 10:49

ano, to je docela dobrá věc. Jen to chce dost pít (vodu, slabé bylinkové čaje a pod).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 20. 2. 2006 11:14

Slonik píše:ewing: ano, rostliny to docela ovládají, jenže k tomu potřebují chlorofyl a co hlavně - vodu. /quote]
chorofyl clovek vobec nepotrebuje a aj tak to dokaze ;)

Slonik píše:ano, to je docela dobrá věc. Jen to chce dost pít (vodu, slabé bylinkové čaje a pod). /quote]

vobec netreba. post je vtedy este lahsi. vlastna aj niekolkymi znamymi overena skusenost. Tiez som si to myslel kym som to nevyskusal.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 20. 2. 2006 20:27

nechcete zalozit nove vlakno? Vegetarianstvi neni hladoveni :D

Ackoliv.. nedavno jsem se na xchatu ptala, jestli tam neni nejaky vegetarian a odpovedela mi jedna divka, ze uz dva roky. Pak jsem zjistila, ze ma anorexii, kvuli zviratum to vubec nedela a ze napr. kure a ryby ji... Fakt nemam rada holky, co za vegetarianstvi schovavaji svou anorexii. Takovi lide pak prijdou k doktorovi uplne zhuntovany, protoze zdravy zivotni styl je jim ukradeny, jde jim jen o vyhublost, a pak se to svadi na vegetarianstvi... ach jo...
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 20. 2. 2006 20:37

ludia nehladuju, ludia sa postia.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 20. 2. 2006 20:39

dobre.. jeden den je pust.. ale 40 dni? To je podle me hladoveni...
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků